INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Tradiční domácí plodina konopí si razí cestu na pulty potravinářských obchodů a do zdravotnických zařízení. Loupané i neloupané konopné semínko, za studena lisovaný olej i mouka se staly součástí mnoha receptur a látky z technického konopí léčí nemocné.

Václav Říha, ředitel společnosti HEMP Production, uvedl, že sortiment výrobků z českého konopí se na trhu neustále rozšiřuje. Spotřebitelé si mohou koupit například čokolády s konopím, které nabízí už několik let čokoládovna Carla ze Dvora Králové nad Labem. Konopné semínko obsahují tyčinky Müsli pražské firmy RUPA, objevuje se nově také v mléčných výrobcích a těstovinách. Pro vysoký obsah cenných látek je vyhledáván extra panenský konopný olej, který má nejen vynikající nutriční hodnoty, ale i léčivé účinky.

„Spolupracujeme s docentem Hanušem v Izraeli, jenž dosahuje obrovských úspěchů s léčebnými procedurami u dětí. Zájem o konopí projevily i výzkumné ústavy a další vědecká pracoviště," prohlásil Václav Říha.

Složky z konopí obohacují také nepotravinářské produkty, kupříkladu mýdla nebo barvy a laky. Jak připomněl V. Říha, z vývoje do výroby putují i další výrobky, které jsou připraveny ke komerčnímu využití.

Mění se rovněž legislativa, která dříve bránila širšímu uplatnění konopí. Konopí dosud doplácelo na svou špatnou pověst způsobenou obsahem látky THC, která je zneužívána jako droga.

(kčr)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3