INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Tradiční domácí plodina konopí si razí cestu na pulty potravinářských obchodů a do zdravotnických zařízení. Loupané i neloupané konopné semínko, za studena lisovaný olej i mouka se staly součástí mnoha receptur a látky z technického konopí léčí nemocné.

Václav Říha, ředitel společnosti HEMP Production, uvedl, že sortiment výrobků z českého konopí se na trhu neustále rozšiřuje. Spotřebitelé si mohou koupit například čokolády s konopím, které nabízí už několik let čokoládovna Carla ze Dvora Králové nad Labem. Konopné semínko obsahují tyčinky Müsli pražské firmy RUPA, objevuje se nově také v mléčných výrobcích a těstovinách. Pro vysoký obsah cenných látek je vyhledáván extra panenský konopný olej, který má nejen vynikající nutriční hodnoty, ale i léčivé účinky.

„Spolupracujeme s docentem Hanušem v Izraeli, jenž dosahuje obrovských úspěchů s léčebnými procedurami u dětí. Zájem o konopí projevily i výzkumné ústavy a další vědecká pracoviště," prohlásil Václav Říha.

Složky z konopí obohacují také nepotravinářské produkty, kupříkladu mýdla nebo barvy a laky. Jak připomněl V. Říha, z vývoje do výroby putují i další výrobky, které jsou připraveny ke komerčnímu využití.

Mění se rovněž legislativa, která dříve bránila širšímu uplatnění konopí. Konopí dosud doplácelo na svou špatnou pověst způsobenou obsahem látky THC, která je zneužívána jako droga.

(kčr)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE