INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Důvěra v zotavení evropského hotelového průmyslu v roce 2011 dramaticky stoupla. Potvrzují to výsledky pravidelného průzkumu mezinárodní právnické firmy DLA Piper, které uvádějí, že 67 % respondentů z oblasti evropského hotelového managementu očekává v letošním roce vzestup trhu. V USA stejný průzkum potvrdil dokonce 88 % optimistů. V roce 2010 bylo podobně optimistických pouze 27 % dotázaných mezi evropskými hotelovými manažery.

Téměř čtvrtina respondentů připisuje svůj optimistický výhled kvalitnějším provozním schopnostem hotelů, zvláště v souvislosti se současným ekonomickým klimatem. Rok 2012 pak vnímá více než třetina dotazovaných jako bod zvratu a období výhod, plynoucích ze vzrůstajícího globalizovaného trhu. Tahounem hotelového byznysu by se totiž právě od roku 2012 měly opět stát firemní zákazníci a služební cesty. Individuální turistika totiž hotely nezachrání.

„Daná zjištění jsou naprosto v souladu s trendy, které se objevují v oblasti hoteliérství již více než rok. Trh se změnil a provozovatelé hotelů se s tím museli vyrovnat – buď přehodnocením jejich přístupu k investicím a společnému podnikání, nebo zhodnocením jejich činností a provedením nezbytných změn," komentoval situaci Martin Severa, právník skupiny Real Estate DLA Piper.

Hotelové „zelenání"

Ani hotely v blízké budoucnosti nemine trend environmentálního přístupu k podnikání. U problematiky tzv. zelených akreditací 57 % respondentů věří, že by mohly podpořit nárůst hodnoty hotelu nebo jeho značky. Prozatím je zřejmé, že techniky podporující trvale udržitelný rozvoj v hotelové oblasti mají pozitivní dopad na výsledný zisk hotelu a jsou velmi oblíbené. 75 % respondentů již přijalo opatření v oblasti energií a 60 % využívá sofistikované recyklační metody.

Sociální sítě jako nástroj udržení zákazníků

Výsledky výzkumu poukázaly také na některé zajímavé příklady, kdy se zvýšila online interakce hotelů se svými klienty online. Na významu a oblíbenosti tak nabývají zvláště webové stránky typu Trip Advisor, Booking.com či české hotely.cz anebo SmartCestovani.cz. Například ve Velké Británii potvrdilo 45 % respondentů využití sociálních médií jako nástroje komunikace s klienty a zájemci. Uvedenému trendu však kralují Spojené státy, kde toto číslo dosáhlo plných 70 %.

„Ve společnostech je věnována čím dál větší pozornost sociálním médiím jako nástrojům pro dosažení klientů a neustálého spojení s nimi. Pokud jste však příznivcem tohoto trendu, je nutné být také dobře obeznámeni s pravidly hry, do které se tím pouštíte, a s potenciálními dopady na svou značku," upozornil Martin Severa.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3