INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Jirîiü Brych kopieJiří BrychSpolečnost Edenred uvedla na trh novinku, jako první nebankovní instituce umožňuje platby benefitů nebo obědů prostřednictvím mobilní aplikace Google Pay. Jak ji uživatelé přijali, co jim to přináší a na co se mohou ještě těšit, o tom jsme hovořili s Jiřím Brychem, který má ve společnosti Edenred projekt na starosti.

Proč jste se rozhodli nabídnout lidem možnost plateb telefonem?

Společnost Edenred je jak v ČR, tak i ve světě lídrem v digitalizaci firemních benefitů. Naším cílem je zajistit lidem maximální pohodlí a bezpečnost při platbách, ať už jde o stravování zaměstnanců nebo volnočasové aktivity. Za poslední roky jsme udělali velký krok v nabídce moderních forem plateb benefitů. Před třemi lety jsme jako první v Česku uvedli na trh ve spolupráci se společností Mastercard bezkontaktní platební stravenkovou kartu Ticket Restaurant, již bezmála deset let je na trhu benefitní karta Edenred Benefits. Nyní jako první nebankovní instituce v ČR přicházíme s platbou mobilem pomocí Google Pay. První ohlasy na novinku jsou velmi pozitivní. Kromě rychlosti lidé oceňují, že se pohybují ve známém prostředí. Google Pay je ověřený světový standard pro mobilní platby.

Co musí člověk udělat, aby mohl využít výhod elektronických stravenek a dalších benefitů ve svém mobilu nebo tabletu?

Je to velmi jednoduché. Stačí mít telefon s operačním systémem Android s podporou NFC a stáhnout si aplikaci Google Pay. Do ní si každý velmi snadno vloží svou stravenkovou nebo benefitní kartu a může ji ihned používat. Celý proces netrvá déle než dvě minuty. Naše karty v aplikaci mohou fungovat samostatně, nebo vedle bankovních karet, jen se mezi nimi pro potřeby konkrétní platby jednoduše vybere ta pravá.
Jaké výhody přináší digitální forma vašich služeb společnostem a zaměstnancům?

Základní výhody jsou ještě vyšší bezpečnost plateb a úspora místa v peněžence. Navíc může být jedna karta ve více zařízeních, třeba v telefonu a tabletu. Celý systém je díky spolupráci s firmami Google a Mastercard nejen bezpečný, ale i stabilní a prověřený miliony uživatelů po celém světě. A to nejlepší na konec – je zcela zdarma.

Kam směřuje další vývoj stravenek a benefitů, co můžeme v budoucnu očekávat?

Jako světový lídr v oblasti digitalizace pracujeme na postupné „dematerializaci“ benefitů. Nejprve jsme k papírovým stravenkám nabídli bezkontaktní karty, nyní přicházíme jako první s platbami Google Pay pro majitele telefonů s operačním systémem Android, a jakmile do České republiky vstoupí služba Apple Pay, Edenred je připraven ji ihned nabídnout držitelům svých karet. Edenred Apple Pay úspěšně nabízí pro své uživatele v řadě evropských zemí.

Kde všude lze mobilním telefonem platit? Kolik máte akceptačních míst?

Česká republika je podle údajů společnosti Mastercard světovou špičkou v podílu bezkontaktní technologie, ten dosahuje 89 %. Z našich dat víme, že bezkontaktní transakce s kartami Edenred představují více než 97 %. Lze očekávat, že tam, kde lze zaplatit nyní pomocí platebních karet Edenred, lze zaplatit i pomocí Google Pay. Jde zhruba o 30 000 partnerských provozoven.

Jak je placení mobilem bezpečné v porovnání s kartou?

Možná to někoho překvapí, ale je výrazně bezpečnější – ověřování probíhá vždy v daný moment. Zatímco karta je po celé tři roky stejná, karty v mobilu se mohou vylepšovat v čase. Každý uživatel může při ztrátě nebo odcizení využít „googlovské“ služby Find my Device a na dálku celý telefon zablokovat nebo rovnou smazat – totéž jde i s mobilní kartou jako takovou. Protože stravenková karta neumožní v jeden den platbu více než 500 Kč, můžeme to chápat i jako bezpečnostní opatření. U benefitních karet navíc při platbě nad 500 Kč je třeba telefon odemknout otiskem, kódem, znakem nebo podobně. Navíc služba Google Pay se u telefonů bez zámku obrazovky využít nedá – uživatel si vždy tuto bezpečnostní ochranu musí nastavit.

Když mi někdo telefon ukradne, nehrozí, že s ním bude platit bez mého vědomí?

To nelze vyloučit ani u plastové karty. Je odpovědností každého uživatele si svůj PIN nebo zámek obrazovky chránit. Zablokování mobilní karty je ale rychlejší a jednodušší než blokace běžné plastové karty.

Kolik zaměstnanců bude moci novou technologii využívat?

Přesná čísla zatím nemáme, ale očekáváme, že z 200 000 držitelů karet Edenred jich chytrý mobilní telefon vlastní asi 70 %. A z našich měření vyplývá, že 92 % z nich používá operační systém Android. Protože Češi inovace milují a u bankovní sféry se mobilní platba etablovala velmi rychle, očekáváme, že zájem o Google Pay u našich karet bude opravdu velký.

ptal se Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Konopí místo tabáku

    Svět se mění. Kanada jako první vyspělá země G7 legalizovala rekreační užívání konopí. Naopak velmi tvrdě vystupuje proti kouření tabákových výrobků. Zapálit si jointa marihuany tedy půjde bez problémů, s cigaretou se kuřák na veřejných místech se zlou potáže. Chápání, co je škodlivé a co prospěšné, se ve společnosti mění. Tabák byl zpočátku brán jako lék, později jako „mužská záležitost“, aby nakonec skončil na černé listině drog, kterou jsou tolerovány pouze ve velmi omezené míře a především z ekonomických důvodů (spotřební daň tvoří podstatnou část rozpočtových příjmů). Na konopí panuje celá škála názorů od vysloveně negaativních až po schvalující a doporučující. Nepochybně má silné léčebné účinky a může úspěšně konkurovat chemickým farmakům. Ale právě pro tyto mimořádné vlastnosti by se nemělo by zneužívat jako univerzálné...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE