INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Direct_pojistovna_logo69 % řidičů v průzkumu DIRECT Pojišťovny uvedlo, že lepší cena autopojištění je pro ně hlavním motivem pro změnu pojišťovny. Průměrná částka úspory, které lze na českém trhu ročně dosáhnout změnou poskytovatele povinného ručení, je přitom 1065 Kč, u DIRECT Pojišťovny je to dokonce 1750 Kč. Přesto většina řidičů se změnou stále váhá.

„Český pojišťovací trh je stále velice konzervativní. Z výzkumu DIRECT Pojišťovny vyplývá, že Češi zůstávají s pojištěním automobilu u jedné pojišťovny v průměru 5,9 let. Ke změně jim zřejmě chybí impulz. Jako jednoznačně nejsilnější motiv pro změnu pak řidiči uvádějí cenu pojištění. DIRECT Pojišťovna, která šije každému klientovi cenu přímo „na míru" podle široké škály kriterií, takže dobří řidiči už nedoplácí na ty špatné, přitom takovou dobrou cenu nabízí. A ta je v průměru o téměř 700 korun výhodnější než průměrná úspora na trhu," řekl Ondřej Havlík, ředitel pro strategii, marketing a vztahy se zákazníky DIRECT Pojišťovny.

Díky zohlednění 11 různých parametrů při výpočtu ceny povinného ručení (na trhu to obvykle bývají pouze 4 parametry) vedoucí k co nejvyšší individualizaci pojistného, dosahují klienti DIRECT Pojišťovny výrazných úspor oproti tržnímu průměru. Čím je pak řidič zkušenější a pojištěné vozidlo novější, tím lepší podmínky povinného ručení získá. Průměrná výše úspory na trhu je 1065 Kč, u DIRECT Pojišťovny je tato částka v průměru o 700 Kč vyšší, tedy 1750 Kč a pokud se jedná o novější vozidlo a zkušeného řidiče, přesahuje uspořená částka hodnotu 2 000 Kč. Noví klienti navíc až do konce prosince získají dva měsíce pojištění zdarma. A k němu rovněž zdarma i služby AutoHELP a Ochrana bonusu.

Lepší cenu jako hlavní impulz pro změnu pojišťovny přitom v průzkumu uvedlo 69 % řidičů. Pro dalších 23 % je důležitá dobrá nabídka pojistných produktů. Jako další důvody pak řidiči uváděli lepší servis (16 %), doporučení známého (13 %) a špatné zkušenosti s likvidací pojistné události (7 %).

21 % řidičů také od své nové pojišťovny očekává pomoc s přechodem k ní. Mnoho řidičů totiž od změny odradí právě pomyšlení na složitý administrativní proces, který by je v takovém případě čekal. DIRECT Pojišťovna proto na svých internetových stránkách nabízí aplikaci, která klientům usnadňuje přechod od stávajícího pojistitele k ní. Aplikace uživatele upozorní na zákonné podmínky výpovědi smlouvy, případně tento dokument přímo pomůže vytvořit. Následné sjednání nové pojistné smlouvy elektronicky nebo přes telefon zabere jen několik minut.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3