INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

e mobility innogyVeřejná nabíjecí síť innogy se v roce 2022 rozrostla o čtyři desítky nových nabíječek po celém Česku a jejich celkový počet tak překročil stovku. Důležitým krokem se rovněž stalo zavedení platebního systému pro zákazníky innogy.
Posledním významným přírůstkem do „elektrické“ sítě innogy je nabíjecí hub u rodinného zábavního parku Mirakulum v Milovicích.

„Mirakulum je ukázkový příklad vynikající lokality pro nabíjení elektromobilů. Přesně taková místa na trávení volného času, kde řidiči zaparkují na delší dobu, vyhledáváme do naší sítě. Jsme nesmírně rádi, že si jeden z největších zábavních parků v Česku vybral pro dodávku nabíječek právě innogy,“ uvedl manažer čisté mobility v innogy Jan Kolečko.

Pro potřeby návštěvníků Mirakula je na parkovišti k dispozici deset nabíječek innogy Smart AC Station o výkonu 22 kW pro deset elektromobilů. Nabíjet a platit mohou registrovaní zákazníci jednoduše prostřednictvím aplikace innogy eMobilita nebo jednorázově pomocí webové aplikace charging.innogy.cz. Mobilní aplikace innogy eMobilita je prozatím jediná, která umožňuje spárování s palubním počítačem v autě pomocí systému Android Auto. Na displeji pak uživatel může vyhledávat nabíječky, spustit navigaci nebo zahájit nabíjení.

V loňském roce kromě Mirakula innogy postavila a zprovoznila další tři desítky nabíječek v celkem 18 lokalitách. Nabíjecí infrastruktura innogy v současné době pokrývá 60 míst, v nichž stojí dohromady 111 stanic. Z toho devět je s rychlým DC nabíjením, jako například v Praze, Táboře, Nepomuku nebo Dolní Moravě, a 102 s klasickým AC nabíjením rozmístěných napříč celou republikou. V meziročním srovnání nabíjení u DC vzrostlo téměř trojnásobně, konkrétně z 67 MWh na 192 MWh. U AC se jednalo o bezmála čtyřnásobný nárůst, a to z 9 MWh na 35 MWh. Celkem se tak na nabíjecích stanicích uskutečnilo 9 238 nabití s dodávkou přesahující 227 MWh.

„Na trhu vidíme rostoucí zájem, především z řad zásilkových služeb, o AC dobíjení ve velkých městech. Řidiči oceňují více menších stanic v jednom místě, nevznikají fronty a potřebné, i když jen částečné nabití probíhá velmi rychle. Také jsme si potvrdili náš vhodný výběr lokalit pro DC stanice u obchodních center, kde se lidé zdržují delší dobu a využijí tak nabíječky pro téměř 100% nabití,“ připomněl Jan Kolečko.

Nové nabíječky innogy v rámci projektů Park & Charge Net a Olife Energy Net jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictví dotačních titulů Ministerstva dopravy České republiky. Celkem innogy postaví v obou projektech přes dvě stovky veřejných nabíječek pro rozvoj elektromobility v Česku.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3