INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

2230920 036Městské SUV Peugeot 2008 je jakýmsi českým fenoménem. Zatímco ve světě je suverénně nejprodávanějším peugeotem model 208 (v roce 2022 byl dokonce absolutní jedničkou na evropském trhu v rámci všech značek), v Česku malou dvěstěosmičku nemilosrdně válcuje o kousek větší bratr Peugeot 2008.

V roce 2023 se mu to podařilo poosmé v řadě. Zatímco u modelu 2008 bylo loni registrováno 1260 kusů, u menšího Peugeotu 208 to bylo 813 kusů, což je citelný rozdíl.

Proč se esúvéčku 2008 u nás tak daří? Při pohledu na něj vás určitě zaujme jeho odvážný a mladistvý vzhled. Kromě toho boduje i moderností výbavy a nekompromisní kvalitou. Jeho nejsilnější stránkou je však univerzálnost. Díky ní je ideální pro jednotlivce, páry či menší rodiny. Kupují ho ženy i muži, mladší i starší klientela. Zvládne náročnější terén, rodinnou dovolenou i velký nákup. Na rychlostních silnicích oceníte jeho dynamické jízdní vlastnosti, ve městě vám zase svými kompaktními rozměry značně usnadní život.

O to, aby si Peugeot 2008 udržel své místo na vrcholu, se postaral nedávný facelift. S ním je tento vůz přitažlivější, dravější a sportovnější než kdy dřív. A zároveň přináší i zajímavé akční ceny od 465 000 Kč včetně pětileté záruky. Plně elektrická verze stojí 865 000 Kč a má osmiletou záruku. Velmi vítaným obohacením nabídky pohonů je mild-hybridní odnož Hybrid 136 e-DCS6 s cenovkou 575 000 Kč. Tato motorizace ušetří asi 15 procent paliva a emisí, což představuje asi litr, ve městě dokonce dva litry benzínu na sto kilometrů. Z hlediska emisí CO2 to představuje přibližně 20 gramů na kilometr.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE