INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

2230614 069 SQČeští motoristé se do elektromobility zrovna nehrnou. Naopak, berou ji spíše negativně. Ač se meziročně podíl registrovaných vozů navýšil o desítky procent, stále jsme z tohoto pohledu na chvostu evropských zemí. Naštěstí se mladá generace staví k bezemisní mobilitě velmi vstřícně, stejně jako i k ekologickým řešením a firmám, které tato řešení zavádějí.


„V Česku se mnoho lidí chová velice ekologicky. Nakupují bio potraviny, třídí odpad a ochotně vymění plynový kotel za tepelné čerpadlo, ale to, že zplodiny z naftových motorů jsou dle vyjádření WHO prokazatelně rakovinotvorné, se už tak neřeší. Elektrický pohon se u nás moc neuznává. Někdy jsme s našim elektromobilem dokonce terčem posměchu,“ vysvětluje Petr Vomáčka.

Mladý pár manželů Vomáčkových propaguje čistější způsob dopravy nejen v každodenním životě, ale také prostřednictvím ecoRally. Tato nová disciplína motoristického sportu má v Česku oficiální národní šampionát, kterého se v loňském roce zúčastnilo 22 posádek a 12 automobilek. Vomáčkovi se stejně jako další mladý pár manželů Hájkových, zúčastnili České Trophy v ecoRally s elektromobilem značky Peugeot. Společnými silami se jim pro značku Peugeot podařilo vyhrát stříbro v poháru značek.

Do příštího ročníku ecorally, který začne už za pár dní, se nadšení závodníci chystají znovu. Letos je kromě Peugeotu podpoří i další partneři, pro které je ekologický přístup základní součástí firemní filosofie. Jedná se firmy TotalEnergies, síť hotelů CPI Hotels, výrobce doplňků výživy Nupreme, výrobce kosmetiky Rimmel London a web ELenka.cz. Partneři ecoRally nezůstanou jen u finanční či produktové podpory. Vyšlou do ecoRally i vlastní posádky, které s propagací bezemisní dopravy a ekologických řešení pomohou.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3