INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

2230614 069 SQČeští motoristé se do elektromobility zrovna nehrnou. Naopak, berou ji spíše negativně. Ač se meziročně podíl registrovaných vozů navýšil o desítky procent, stále jsme z tohoto pohledu na chvostu evropských zemí. Naštěstí se mladá generace staví k bezemisní mobilitě velmi vstřícně, stejně jako i k ekologickým řešením a firmám, které tato řešení zavádějí.


„V Česku se mnoho lidí chová velice ekologicky. Nakupují bio potraviny, třídí odpad a ochotně vymění plynový kotel za tepelné čerpadlo, ale to, že zplodiny z naftových motorů jsou dle vyjádření WHO prokazatelně rakovinotvorné, se už tak neřeší. Elektrický pohon se u nás moc neuznává. Někdy jsme s našim elektromobilem dokonce terčem posměchu,“ vysvětluje Petr Vomáčka.

Mladý pár manželů Vomáčkových propaguje čistější způsob dopravy nejen v každodenním životě, ale také prostřednictvím ecoRally. Tato nová disciplína motoristického sportu má v Česku oficiální národní šampionát, kterého se v loňském roce zúčastnilo 22 posádek a 12 automobilek. Vomáčkovi se stejně jako další mladý pár manželů Hájkových, zúčastnili České Trophy v ecoRally s elektromobilem značky Peugeot. Společnými silami se jim pro značku Peugeot podařilo vyhrát stříbro v poháru značek.

Do příštího ročníku ecorally, který začne už za pár dní, se nadšení závodníci chystají znovu. Letos je kromě Peugeotu podpoří i další partneři, pro které je ekologický přístup základní součástí firemní filosofie. Jedná se firmy TotalEnergies, síť hotelů CPI Hotels, výrobce doplňků výživy Nupreme, výrobce kosmetiky Rimmel London a web ELenka.cz. Partneři ecoRally nezůstanou jen u finanční či produktové podpory. Vyšlou do ecoRally i vlastní posádky, které s propagací bezemisní dopravy a ekologických řešení pomohou.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3