INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Velmi výrazný meziroční nárůst prodeje, takřka dvoutřetinový pro Land Rover a více než třetinový pro Jaguar, zaznamenala na českém trhu společnost Jaguar Land Rover Austria. Vyplývá to z oficiálního přehledu registrací za rok 2011, který zveřejnil Svaz dovozců automobilů.

Prodej propojených značek Land Rover/Range Rover zaznamenal loni meziročního zvýšení o 63,5 % na 500 automobilů. Z uvedeného celkového počtu bylo 463 kusů osobních a 37 vozů kategorie lehkých užitkových. Prodej druhé značky rakouského importéra – Jaguar – se zvýšil meziročně o 35,5 % na 84 automobilů.

Značka Land Rover má do dalších let velmi ambiciózní cíle nejen díky novému modelu Range Rover Evoque. Ten zvolil Klub motoristických novinářů Autem roku 2012 a vůz získal také titul v kategorii SUV v anketě Auto roku 2012, kterou pořádá Svaz dovozců automobilů. V České republice navíc propagují Evoque herečka a designérka Aňa Geislerová a houslista Pavel Šporcl. Značka Land Rover také pro podporu prodeje svých vozů uvedla speciální zákaznický program Land Rover Experience. Každý, kdo si koupí některý z vozů značky Land Rover/Range Rover, má možnost si ho vyzkoušet v jednom ze tří center v České republice. K dispozici jsou školitelé, kteří zákazníkovi předvedou, co všechno vůz dokáže ať už v terénu nebo v zimních podmínkách.

Výrazné zlepšení prodeje se očekává také u značky Jaguar. Jaguar pro své zákazníky pořádá tzv. Jaguar Days. Každý zákazník si na nich může před koupí samotného vozu vyzkoušet, co všechno model umí na speciální trati se školenými odborníky.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3