INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
29355SEAT-Ibiza-5-door-Copa_sŠpanělská značka SEAT dosáhla v roce 2011 na českém trhu 3310 registrací nových vozů, což je o 550, resp. o 19,9 % víc než v předchozím roce. Na mimořádně silném růstu se významně podílely především modelové řady Ibiza, Altea a Alhambra.

V neustále se rozšiřující nabídce značky SEAT byly i v roce 2011 nejžádanějšími vozy z modelové řady Ibiza, které vloni zaznamenaly meziroční nárůst o 27,4 %, což v absolutních číslech znamená 2132 registrací. Mimořádně příznivý je pak vývoj poptávky po praktickém a prostorném kombi Ibiza ST. Prodejci SEAT předali zákazníkům 810 vozů Ibiza ST, což je o 101,7 % víc než v předchozím roce.

Ještě větší procentní nárůst zaznamenala nová Alhambra, a to o neuvěřitelných 123,9 %. Celkem bylo v roce 2011 na českém trhu zaregistrováno 150 vozů nové generace Alhambra, která od svého uvedení na trh představuje po všech stránkách nový etalon v segmentu velkých rodinných MPV.

Variabilní a velkorysý vnitřní prostor v kombinaci s hospodárnými motory a bohatou výbavou oceňují čeští motoristé také na modelech řady Altea. Svědčí o tom statistiky za loňský rok, kdy na české silnice vyjelo 493 nových vozů Altea (+ 19,7 %). Největší nárůst registrací přitom zaznamenala Altea Freetrack (+ 56,0 %) a Altea XL (+ 42,0 %), po níž byla v rámci modelové řady Altea největší poptávka (291 registrací).

Značka SEAT se na českém trhu v loňském roce ještě více etablovala v oblasti firemních zákazníků a zvýšila objem fleetových obchodů o 57 %. V absolutní hodnotě se jedná o 707 prodaných vozů, tj. 20,4 % z celkových prodejů.

*****

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží cca 75 % své výroby do 72 zemí a je vedoucí značkou na španělském trhu. V roce 2010 dosáhl SEAT s celkovým prodejem 339 500 vozidel obchodního obratu ve výši 4,7 miliardy eur.

Skupina SEAT zaměstnává 13 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech v Barceloně - Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Pamela.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž více než 900 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3