INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Neobvykle vysoká spotřební daň z paliv nutí nákladní dopravce tankovat levněji v zahraničí, českým řidičům přináší jen nesmyslně vysoké ceny benzinu a státu ve výsledku nižší výběr daní. Webový magazín Autoforum.cz se rozhodl reflektovat stížnosti čtenářů na neúměrně vysokou výši spotřební daně z benzinu a nafty. Ta je v České republice vyšší než ve většině okolních států. Vyšší daň znamená nejen dražší palivo pro české řidiče, kteří nemají možnost tankovat za hranicemi, ale paradoxně i nižší celkové příjmy pro státní pokladnu.

Proto byla s koncem ledna prostřednictvím magazínu na Autoforum.cz spuštěna „online petice", která vyzývá české politiky, aby zmíněný stav změnili. S textem petice se do dnešního dne ztotožnilo více než 32 tisíc čtenářů Autoforum.cz, další přibývají na jeho stránkách každým dnem.

Nižší výnosy do státní pokladny

Umíněnost českých politiků trvat na svých předchozích chybných rozhodnutích totiž ve výsledku nepřináší nikomu nic dobrého – velcí dopravci se již dávno naučili tankovat palivo mimo české území a celkové výnosy ze spotřební daně tak po jejím loňském zvýšení nezamířily očekávaným směrem. Majitelé osobních vozů přitom musejí v době vysokých cen paliv jako takových snášet ještě jejich zatížení tímto absurdním zdaněním a přitom těmito odvody beztak nejsou s to vyvážit ztráty pramenící z odlivu zájmu dopravců zejména o naftu prodávanou na našem území. Tato situace nemá vítěze a zástupci vlády přitom nejeví snahu ji jakkoli změnit.

Plánovaná konfrontace politiků

S požadavky signatářů bude redakce magazínu konfrontovat všechny české poslance a senátory a bude požadovat vyjádření jejich postoje, který následně bude zveřejněn na stránkách Autoforum.cz.

„Věříme, že s podporou patřičného množství českých občanů přijmeme české poslance a senátory k vážnému zamyšlení nad současným stav a získání patřičné podpory pro jeho změnu. Zachování statusu quo přináší ztráty pro všechny interesované strany a pokud si to někteří čeští politici neuvědomují sami, chceme jim ukázat, že jejich voliči jsou si toho vědomi velice dobře," řekl k celé věci Petr Miler z redakce Autoforum.cz.

Dosažení požadované změny je v zájmu každého obyvatele České republiky, redakce Autoforum.cz věří, že se tato „online petice" dočká podpory i ze strany dalších, nejen oborových médií a dalších zpravodajských a všeobecných webů. Do této chvíle petici podpořily desítky českých internetových fór a komunit. Vzhledem k tomu, že internetová petice nemá žádné zakotvení v českém právním řádu, byla čtenářům nabídnuta možnost petici formálně podpořit pomocí jejího sdílení či oblíbení na sociálních sítích, nebo prostřednictvím vyplnění formuláře s unikátním identifikátorem.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE