INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
logoKOMAV centru Královského města Slaný, na křižovatce ulic Třebízského a Palackého, byl postaven parkovací dům s kapacitou až 149 automobilů vybavený sofistikovanou technologií parkování - automatickým parkovacím systém KOMA Parking.

IMG_5783

nový, plně automatizovaný KOMA Parking vznikl v centru Slaného

Zahájení výstavby předcházela několikaletá příprava projektu pro zadání veřejné zakázky, ve které uspělo sdružení společností KOMA Industry s. r. o. z Ostravy jako dodavatel technologické části a PSJ a.s. z Jihlavy, která provedla stavební část díla. Parkovací dům je umístěn v centru města Slaný a slouží jak pro návštěvníky města, tak zejména místním obyvatelům, ať již ke krátkodobému či dlouhodobému stání i rezidentům. V parkovacím domě je možno zaparkovat až 149 automobilů od běžných sedanů po typ SUV. Objekt má 6 nadzemních a jedno podzemní patro. V přízemí je prostor nejen pro technické zázemí parkovacího domu, ale i pro komerční využití, o něž projevila zájem Komerční banka, a. s. pro svoji pobočku.

IMG_5816

parkovací dům pojme až 149 vozidel

Slavnostní uvedení parkovacího domu do zkušebního provozu se uskutečnilo za mimořádné pozornosti novinářů i občanů Slaného. Stalo se tak přestřižením pásky, kterého se zúčastnili hlavní aktéři realizace díla, (zleva:) starosta Slaného RNDr. Ivo Rubík, spolu s Ing. Janem Kadlecem, ředitelem divize Čechy PSJ, a. s. Jihlava, a Gustavem Kotajnym, jednatelem KOMA Industry, s. r. o.

.

IMG_5879

Zbudováním a využíváním plně automatizovaného parkovacího domu se město Slaný stává příkladem, kterým budou jistě brzy následovat i další města zápasící s nedostatkem parkovacích míst ve svých centrech. Jak při slavnostním zahájení zkušebního provozu řekl Ing. David Kotajný, šéf odd. APS ostravské společnosti KOMA Industry, s. r. o., „V řešení KOMA Parking využívající technologie parkování III. tisíciletí se snoubí řada výhod od pohodlného a rychlého zaparkování, bezpečnosti zaparkovaných vozidel přes přátelský přístup k životnímu prostředí až po efektivní využití volného místa." Podle starosty Slaného RNDr. Ivo Rubíka, bude systém až do konce letošního srpna fungovat ve zkušebním provozu, přičemž v prvních dvou měsících pak pro obyvatele Slaného zdarma. Parkovací dům svým vnějším provedením odpovídá těm nejpřísnějším architektonickým požadavkům odboru kultury a Národního památkového ústavu.

(jn)

IMG_5897 ukázka zaparkování vozidla

koma_slany

od této chvíle je vozidlo svěřeno automatickému systému uložení vozidla řízeného počítačem

5555každé vozidlo najde v útrobách parkovacího domu své místo

Slovo ke dni

  • Oteplování prospěje ekonomice

    Společnost Deloitte v ČR spočítala, že česká ekonomika na změně klimatu vydělá. V případě „nejteplejšího scénáře“ vzroste HDP na osobu kumulovaně do konce století až o čtvrtinu. Někdo na tom prodělá,  jiný vydělá. Profitovat z toho mají země, které hospodaří v chladnějších klimatických pásmech, naopak škody utrpí na jihu. Klesat budou například náklady na zimní období, a to zvláště na vytápění. To ostatně pociťujeme už řadu let, kdy se u nás topná sezona zkracuje a třeskuté mrazy bývají stále vzácnější. Na druhou stranu musíme se vyrovnat s tím, že dál porostou ceny energií v důsledku omezování uhlíkové stopy. Jak vidno, nic není ani černé ani bílé. Navíc nemůžeme si být jisti, že vlna globálního oteplování bude pokračovat tak, jak jsme si dnes naplánovali. Není vyloučeno, že dřív nebo později se trend zvrátí a my budeme bojovat s...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE