INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
ABC_Winners_Kia_MotorsSpolečnost Kia Motors je jedním z hlavních vítězů prvního ročníku „Soutěže automobilových značek" (Automotive Brand Contest). Tato nová mezinárodní soutěž značek a designu byla zorganizována Poradním sborem pro design (Rat für Formgebung), který je rovněž zodpovědný za udělování prestižní německé Ceny za design (Designpreis der Bundesrepublik Deutschland).

Porota prvního ročníku „Soutěže automobilových značek" vyhlásila společnost Kia Motors vítězem ve dvou kategoriích. Především v kategorii „Design značky", v níž se hodnotí strategie a zaměření celkového designu značky, kde byla Kia vyhodnocena jako „Best of Best" (tedy Nejlepší z nejlepších).

V kategorii „Exteriér", v níž je středem pozornosti samotný vnější design vozidla, byly za vítěze vybrány tři modely Kia: kompaktní SUV Sportage, nové Rio mířící do segmentu B (v ČR bude prodej zahájen v září tohoto roku) a zcela nový sportovně vyhlížející sedan segmentu D – Kia Optima. Přitom modely Kia Optima a Kia Sportage již dříve získaly různá prestižní ocenění za design, jako např.: red dot award (Kia Optima: „Best of the Best") a iF product design award (cena iF za produktový design).

„Jsme nesmírně hrdi, že si společnost Kia Motors vedla tak dobře v této nové anketě, která je v rámci automobilového průmyslu velmi důležitá," prohlásil Peter Schreyer, šéfdesignér značky Kia. „Změnou našeho základního designérského zaměření jsme naší značce propůjčili přitažlivou tvář i osobitou identitu."

„Titul ‚Best of Best' pro novou identitu designu značky Kia v kategorii ‚Design značky' je skvělé ocenění kreativní a profesionální práce celého našeho mezinárodního týmu designérů. Nejnovější ocenění udělená modelům Sportage a Optima a úplně první cena pro náš nejnovější model, Rio, odráží kontinuitu našich snah o udržování vlastních vysokých standardů v oblasti designu. Všechna čtyři ocenění jsou fantastickým uznáním pro naši strategii, která spočívá v povýšení designu na jeden ze základních atributů značky Kia," dodal Schreyer.

Tři oceněné modely Kia: design, který míří do budoucnosti

Čtvrtá generace modelové řady Kia Rio, která oslavila světovou premiéru na Ženevském autosalonu 2011, není jen dalším vývojovým stupněm svého předchůdce, ale zcela novou silnou osobností, která symbolizuje další pokračování značky Kia na cestě přeměny ve výrobce vysoce kvalitních vozů s atraktivním designem. Klínovitý profil a uhlazené linie bočních oken propůjčují novince dynamickou eleganci, zatímco vyvážené poměry mezi prosklením kabiny, rozvorem a celkovými proporcemi vozidla vytvářejí dojem „prémiové kvality", který se v tomto segmentu vyskytuje jen zřídka. Rio vyvinuté pro globální trhy bude v Evropě k dispozici s pětidveřovou i třídveřovou karoserií, zatímco na většině ostatních trhů budou nabízeny verze čtyřdveřové a pětidveřové.

Nově vyvinutá Kia Optima je modelem, který v ničem nepřipomíná dosavadní vozy Kia pro segment D. Peter Schreyer dohlížel na proces návrhu designu sedanu s atletickými proporcemi v designérských střediscích Kia u německého Frankfurtu a v kalifornském Irvine. Optima se jako vůbec první Kia v historii dostala ihned po svém uvedení na korejský trh v polovině roku 2010 na první místo prodejního žebříčku v segmentu D.

Třetí generace modelové řady Sportage, populárního kompaktního SUV, byla navržena zcela nově. Sportage kombinuje veškeré charakteristické prvky terénních vozidel – větší světlou výšku, vysoko uložená sedadla s výborným výhledem z vozidla a pocit větší bezpečnosti – s elegantním designem, který se hodí do města. Sportage 1.7 CRDi 2WD se systémem Start/stop, se může pochlubit jako nejekologičtější crossover nabízený v Evropě, hodnotou emisí CO2 pouhých 135 g/km.

Vítězové budou představeni na autosalonu IAA ve Frankfurtu

„Poradní sbor pro design", který je organizátorem nově ustanovené ankety – soutěže automobilových značek, byl založen již v roce 1953 jako iniciativa německého federálního parlamentu a v současnosti patří mezi přední světová střediska pro komunikaci a předávání znalostí v oblasti designu.

Mezi patrony této nezávislé instituce patří 170 společností z Německa a zahraničí. Poradní sbor pro design, který je mimo jiné i pořadatelem prestižní německé Ceny za design (nejvyššího německého ocenění v oblasti designu), ale také mnoha výstav, konferencí, seminářů a kurzů, přispívá svou činností rovněž ke zvyšování všeobecného povědomí široké veřejnosti o úrovni a kvalitě průmyslového designu. Soutěže automobilových značek „Automotive Brand Contest" se mohou zúčastnit všechny společnosti působící v automobilovém průmyslu a jejich partneři z dodavatelského průmyslu, oblasti designu a komunikace značky.

Vítězům prvního ročníku nové ankety budou předány ceny na IAA ve Frankfurtu v rámci „Večera automobilových designérů", který se uskuteční 13. září 2011 (první tiskový den).

###

Společnost KIA Motors Czech je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky. Za dobu své existence na českém trhu již prodala více než 50 000 vozů.

Nejrychleji rostoucí automobilová značka ve světě Kia Motors Corporation byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Skupina Hyundai Automotive Group, do které patří, se řadí mezi největší světové výrobce automobil a klade si za cíl probojovat se na první příčky. V současnosti produkuje ve 13 výrobních a montážních závodech v 8 zemích světa více než 2 100 000 vozidel ročně.

Automobily jsou prodávány prostřednictvím sítě oficiálních zastoupení ve 172 zemích celého světa. Kia má dnes více než 44 000 zaměstnanců.

Kia Motors je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a také oficiálním automobilovým partnerem fotbalových organizací FIFA a UEFA.

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3