INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
Jak si inženýCommand_onlineři značky Mercedes-Benz představují blízkou a vzdálenější budoucnost multimediálních systémů prezentovala společnost při akci TecTalk „@ your comand". Prof. Dr.- Ing. Bharat Balasubramanian, vedoucí ředitelství pro produktové inovace a procesní technologie v oddělení výzkumu a vývoje koncernu Daimler AG při této příležitosti uvedl: „Naši vizi lze shrnout čtyřmi hesly: komplexní zážitek, přirozená interakce, smyslová dokonalost a komfort s dálkovým ovládáním".

Společnost Daimler AG rozšiřuje nabídku integrovaných aplikací pro multimediální systém COMAND Online. Již od podzimu 2011 budou k dispozici nové aplikace pro internetovou síť Facebook™ a pro funkce Google™ Streetview a Google™ Panoramio. Multimediální systém COMAND Online, dodávaný pro vozy SLK, třídu C, třídu E, CLS a od podzimu také v nové třídě M a nové třídě B, nabízí poprvé přístup k internetu. Zákazníci mohou volně surfovat po internetu buď ve stojícím vozidle nebo si vyvolat aplikaci Mercedes-Benz, kterou může posádka snadno ovládat i za jízdy. Dalšími, již zavedenými aplikacemi jsou lokální vyhledávání Google™ a počasí nebo možnost stáhnout si trasu zvolenou na portálu Google Maps na PC a odeslanou do vozidla. Na internetové stránce www.mercedes-benz.com/connect je uvedeno, s jakými telefony lze používat aplikace pro COMAND Online.

Ve střednědobém horizontu se počítá s dalšími aplikacemi, které jsou v současnosti vyvíjeny mimo jiné ve spolupráci s nedávno založenými inovativními společnostmi, mezi něž patří provozovatel americké informační rozhlasové stanice pro mobilní telefony Stitcher, služba pro předávání krátkých zpráv Twitter a populární poskytovatelé hudby Pandora v USA nebo Aupeo v Německu. Nové aplikace mohou používat všichni zákazníci, kteří jezdí ve vozech Mercedes-Benz vybavených systémem COMAND Online.

Mercedes-Benz představil již v roce 1993 ve třídě S první plně integrovaný telematický systém v automobilovém průmyslu. V roce 1996 následovala další průkopnická inovace v podobě systému hlasového ovládání LINGUA¬TRONIC. V roce 2002 debutoval u první barevný displej s poměrem stran 16:9 a od letošního roku je ve vozech Mercedes-Benz možný přístup k internetu.

Jak již bylo naznačeno u studie „Concept A-CLASS" (Šanghaj 2011), získá v budoucnosti na významu také grafický design zobrazení na displejích. Dynamicky se rozvíjející nejnovější skleněné prvky vytvářejí trojrozměrně uspořádané navigační roviny. Ještě intuitivnější bude v budoucnosti také ovládání, které bude probíhat dalekosáhle prostřednictvím hlasu za podpory gest a dotyků. Ve střednědobém horizontu bude možné diktovat zprávy SMS a e-maily nebo si vyžádat aktuální zprávy. Za tím účelem bude nutné vyslovit buď hlavní titulek, nebo, při tzv. „volném" hlasovém vyhledávání, cílenou otázku („Jaké je počasí v jižním Německu?"). Čtecí lampičky nebo osvětlení interiéru bude možné zapínat nebo vypínat pohybem ruky podél stropní ovládací konzoly. Řidič budoucnosti se bude moci také rozhodnout, jaké obsahy nebo aplikace si vezme s sebou do vozidla, a to například při snídani nebo v práci prostřednictvím pohodlného dálkového ovládání pomocí smartphonu nebo PC. První již realizovanou aplikací je schopnost systému COMAND Online stáhnout si trasu zvolenou na PC na portálu Google Maps a odeslanou do vozidla.

„Pro nás jako pionýra v oblasti bezpečnosti je samozřejmě důležité, aby řidič nebyl v žádném případě rozptylován, ale naopak aby mohla být zvýšena kondiční bezpečnost prostřednictvím vyššího komfortu ovládání," vysvětlil Balasubramanian.

Již dnes si může řidič Mercedesu prohlížet fotografie a procházet alba s muzikou na velkém barevném displeji s vysokým rozlišením (úhlopříčka: 17,8 cm). Paměť pro komprimované zvukové soubory (formáty: mp3, wma, aac) má kapacitu 10 GB. Novinkou je 3D zobrazení plastických modelů měst. Užitečné je zaznamenávání projížděné trasy pro pozdější opětovné použití, ukládání osobních zvláštních cílů nebo jejich nahrátí z paměťové karty SD, jakož i zobrazování čtyř alternativních tras na mapě navigačního systému včetně mimořádně ekonomicky výhodné varianty. COMAND Online zahrnuje v Evropě také asistenta rychlostních limitů, který získává své informace prostřednictvím kamerového sledování dopravního značení a z databáze navigačního systému. COMAND Online dále obsahuje systém hlasového ovládání LINGUATRONIC pro audiosystém, telefon a navigaci.

(tz)

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE