INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

V Chudeřicích na Teplicku se vyrábějí autoskla do špičkových automobilů z celé Evropy – zatím posledním v řadě je první elektrické SUV od Mercedesu pod značkou EQC.

S velkým očekáváním představil Mercedes své první plně elektrické SUV pod zkratkou EQC. O automobil je velký zájem, i proto automobilka ohlásila, že má pro tyto modely na rok vyprodáno. Na projektu vozu se podílí také AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku. Ta pro nový model dodává dva typy pevných skel v zadní boční části vozu. Další závody skupiny AGC v Evropě pak dodávají do tohoto modelu skla do všech dveří a zadní sklo.

Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý: „Jde o výjimečný automobil mezi elektromobily. Koncern Daimler je mezi prvními, který s elektrickým SUV přichází. Jsem rád, že jsme mohli být u projektu, který o velký krok posouvá automobilový průmysl. Opět jsme si potvrdili, že díky našim šikovným lidem a špičkovým technologiím můžeme být na světové úrovni a dodávat výrobky těm nejlepším hráčům na trhu.“

První elektrické SUV od Mercedesu by se mělo na trhu objevit ještě letos. Mercedes se tak zařazuje po bok automobilek Tesla nebo Porsche, které již své elektrické SUV představily. K zákazníkům by měl stejný typ vozu doputovat také od Audi. Mercedes EQC, i přes několikaměsíční zpoždění kvůli velkému množství objednávek, by se měl začít prodávat ještě letos. Podle neoficiálních informací by se jeho cena měla pohybovat kolem dvou milionů korun. Ročně by se ho mělo vyrobit kolem 48.000 kusů.

Dvě a půl tuny těžký vůz dosahuje výkonu 408 koní. Pohánějí ho 80kWh baterie, které mají zaručit dojezd až 450 kilometrů. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol. Z klidu na rychlost 100 kilometrů v hodině se Mercedes EQC dostane za pouhých 5,1 sekundy.

AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku se podílela již na několika „elektrických“ projektech automobilek. Šlo například o první hybridní Porsche Spyder 518, elektrické BMW i3 nebo speciální elektrovozidlo pro tělesně postižené, které bylo kompletně vyvinuto v Česku.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 2400 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vraťme život krajině!

    Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota předaly ministru zemědělství petici Vraťme život krajině s 55 tisíci podpisy. Upozorňují, že naše krajina trpí intenzívním hospodařením a nevhodnými zásahy. Indikátorem toho, že něco děláme špatně, je velký úbytek ptactva a také hmyzu. Není pochyb, že bez moderního zemědělství bychom neuživili přes 10 milionů obyvatel. Na druhou stranu si pěstitelé a chovatelé musí sáhnout do svědomí a říci, kdy si svou úlohu zjednodušují a kdy volí snadnější postup na úkor ochrany přírody. Kompromis bude stát hodně úsilí, možná i trochu peněz, ale je nevyhnutelný. Nikdo nemůže žít a dlouhodobě hospodařit na mrtvé půdě, v pusté krajině, v umělém prostředí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE