INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

V Chudeřicích na Teplicku se vyrábějí autoskla do špičkových automobilů z celé Evropy – zatím posledním v řadě je první elektrické SUV od Mercedesu pod značkou EQC.

S velkým očekáváním představil Mercedes své první plně elektrické SUV pod zkratkou EQC. O automobil je velký zájem, i proto automobilka ohlásila, že má pro tyto modely na rok vyprodáno. Na projektu vozu se podílí také AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku. Ta pro nový model dodává dva typy pevných skel v zadní boční části vozu. Další závody skupiny AGC v Evropě pak dodávají do tohoto modelu skla do všech dveří a zadní sklo.

Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý: „Jde o výjimečný automobil mezi elektromobily. Koncern Daimler je mezi prvními, který s elektrickým SUV přichází. Jsem rád, že jsme mohli být u projektu, který o velký krok posouvá automobilový průmysl. Opět jsme si potvrdili, že díky našim šikovným lidem a špičkovým technologiím můžeme být na světové úrovni a dodávat výrobky těm nejlepším hráčům na trhu.“

První elektrické SUV od Mercedesu by se mělo na trhu objevit ještě letos. Mercedes se tak zařazuje po bok automobilek Tesla nebo Porsche, které již své elektrické SUV představily. K zákazníkům by měl stejný typ vozu doputovat také od Audi. Mercedes EQC, i přes několikaměsíční zpoždění kvůli velkému množství objednávek, by se měl začít prodávat ještě letos. Podle neoficiálních informací by se jeho cena měla pohybovat kolem dvou milionů korun. Ročně by se ho mělo vyrobit kolem 48.000 kusů.

Dvě a půl tuny těžký vůz dosahuje výkonu 408 koní. Pohánějí ho 80kWh baterie, které mají zaručit dojezd až 450 kilometrů. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol. Z klidu na rychlost 100 kilometrů v hodině se Mercedes EQC dostane za pouhých 5,1 sekundy.

AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku se podílela již na několika „elektrických“ projektech automobilek. Šlo například o první hybridní Porsche Spyder 518, elektrické BMW i3 nebo speciální elektrovozidlo pro tělesně postižené, které bylo kompletně vyvinuto v Česku.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 2400 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.

(tz)

Slovo ke dni

  • Český průmysl v úzkých

    Ti, co stále vyhlížejí příští krizi, dostali pádný argument. Průmyslová výroba v Česku z roku na rok klesla bezmála o čtyři procenta. A nezdá se, že by situace v druhé polovině r. 2019 měla otočit k lepšímu. Jak známo, naše továrny jsou zejména závislé na poptávce po autech. Když kupujících motorových vozidel ubývá v Evropě i ve světě, čísla o produkci musí jit také dolů. Ani výhled do dalších let není příliš růžový. Západní svět postupně přechází na elektromobilitu a do módy jde také celkové omezování spotřeby. Možná, že ekonomického vrcholu už naše automobilky a jejich dodavatelé dosáhli a čeká je pouze jízda z kopce. Je to špatně nebo dobře?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE