INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

PR iprosperita obrMít sjednané povinné ručení je v současné době povinností každého řidiče, který se svým vozidlem hodlá vyjet na pozemní komunikaci. Tento typ pojištění nabízí téměř každá pojišťovna, a to za velmi odlišné ceny. V dnešním článku vám proto poradíme 3 tipy, jak povinné ručení sjednat co nejvýhodněji.

Cena dle věku a bydliště pojistníka

Cena na povinné ručení se odvíjí nejen od typu pojišťovaného vozu, ale především i od osoby pojistníka. V tomto ohledu jsou pro pojišťovnu důležité zejména údaje o věku a místu bydliště, neboť u mladších pojistníků je větší pravděpodobnost způsobení pojistné události. Stejně tak pokud má být vozidlo provozováno v málo frekventované obci, bude cena na povinné ručení vždy nižší nežli u statisícového města. Při sjednávání povinného ručení je proto u mladých řidičů vhodné, aby bylo auto pojištěno na někoho staršího, například na jednoho z rodičů.

Pozor na bonusy a malusy

Bonusy neboli slevy na pojistném za bezeškodní průběh pojištění, jsou dalším podstatným faktorem při výpočtu ceny. V tomto ohledu je důležité si uvědomit, že systém bonusů a malusů je u každé pojišťovny mírně odlišný, a proto vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Jedna pojišťovna vám totiž při způsobení pojistné události odečte 24 bonusových měsíců, jiná až 30 či více měsíců. Přirážka na pojistném tak může být i vyšší, než jste byli doposud zvyklí.

Roční frekvence platby a pravidelné srovnávání cen

Roční frekvence platby pojistného je zpravidla zvýhodněna dodatečnou slevou na pojištění, a proto vás pojistka vyjde závěrem levněji nežli při měsíční platbě. Základem je také pravidelné srovnávání cen na povinné ručení s pomocí specializovaného online srovnávače, který přehledně zobrazí veškeré dostupné nabídky a umožní okamžité sjednání nejlepší varianty.

 

(placená prezentace)

 

Slovo ke dni

  • Červ, bez červa, s červem... Dobrou chuť!

    Člověk má v životě ochutnat všechno. Jak se praví v bibli: Vše vyzkoušejte, toho dobrého se přidržte! Jako kluk jsem nikdy nepřistoupil na sázku, že nepřekousnu žížalu. Teď jsem dostal nabídku nového pokrmu z červů. Neodmítl jsem a udělal dobře. Přišel mi sáček od firmy WORM UP plný moučných červíků Pražených a kulinářsky dochucených solí a chili. Myslel jsem si, že jídlo z čeledi bezobratlých bude vypadat jako normální pečivo. Totiž že se surovina usuší, umele a patřičně vytvaruje, pak nechá zapéct jako pizza. Jenže pochoutka si na nic nehraje. Skutečně máte na talíři moučného červa, který se však nehýbe, je do bronzova upražený a při skousnutí chroupe. Navíc skvěle chutná a je plný bílkovin. Ne že bych larvy vyměnil za vepřový řízek, hovězí svíčkovou, nebo grilované kuře, ale jako mňamku k televiznímu seriálu, proč ne?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

První zkušenosti s novelou zákona o ochranných známkách 19. září 2019

Novela zákona č. 441/2003 Sb., o ochranných známkách, vstoupila v účinnost 1. ledna 2019. Hlavním důvodem změny zákona byla nutnost přenést do národní právní úpravy ustanovení směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2436, kterou se sbližují právní předpisy členských států o ochranných známkách (dále jen „směrnice“).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE