INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

PR iprosperita obrMít sjednané povinné ručení je v současné době povinností každého řidiče, který se svým vozidlem hodlá vyjet na pozemní komunikaci. Tento typ pojištění nabízí téměř každá pojišťovna, a to za velmi odlišné ceny. V dnešním článku vám proto poradíme 3 tipy, jak povinné ručení sjednat co nejvýhodněji.

Cena dle věku a bydliště pojistníka

Cena na povinné ručení se odvíjí nejen od typu pojišťovaného vozu, ale především i od osoby pojistníka. V tomto ohledu jsou pro pojišťovnu důležité zejména údaje o věku a místu bydliště, neboť u mladších pojistníků je větší pravděpodobnost způsobení pojistné události. Stejně tak pokud má být vozidlo provozováno v málo frekventované obci, bude cena na povinné ručení vždy nižší nežli u statisícového města. Při sjednávání povinného ručení je proto u mladých řidičů vhodné, aby bylo auto pojištěno na někoho staršího, například na jednoho z rodičů.

Pozor na bonusy a malusy

Bonusy neboli slevy na pojistném za bezeškodní průběh pojištění, jsou dalším podstatným faktorem při výpočtu ceny. V tomto ohledu je důležité si uvědomit, že systém bonusů a malusů je u každé pojišťovny mírně odlišný, a proto vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Jedna pojišťovna vám totiž při způsobení pojistné události odečte 24 bonusových měsíců, jiná až 30 či více měsíců. Přirážka na pojistném tak může být i vyšší, než jste byli doposud zvyklí.

Roční frekvence platby a pravidelné srovnávání cen

Roční frekvence platby pojistného je zpravidla zvýhodněna dodatečnou slevou na pojištění, a proto vás pojistka vyjde závěrem levněji nežli při měsíční platbě. Základem je také pravidelné srovnávání cen na povinné ručení s pomocí specializovaného online srovnávače, který přehledně zobrazí veškeré dostupné nabídky a umožní okamžité sjednání nejlepší varianty.

 

(placená prezentace)

 

Slovo ke dni

  • Do důchodu daleko

    Penzijní reforma se sice stále odkládá, avšak týmy odborníků nelení. Snaží se najít trvale udržitelný způsob financování důchodců. Musí počítat přinejmenším se dvěma problémy. Prvním je rostoucí počet osob, které budou dávky pobírat. A druhým nutnost alespoň zachovat, lépe však zvyšovat úroveň důchodů. A teď jim vyšlo, že dnešní čtyřicátníci musí jít proto do penze o rok později, mladí lidé ve věku 25 let dokonce o dva roky déle než dnes, tedy v 67 letech. To nepokládám za tak hroznou perspektivu už s tím vědomím, že průměrný věk dožití se má dále zvyšovat. Později narození se však na penzi dívají realisticky a většinou tvrdí, že se penze nedožijí. Buď nebude z čeho dávat, nebo, a to je prý pravděpodobnější, je uštve hektický způsob moderní civilizace.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Získávání technického know-how z patentových databází 27. květen 2019

Databáze průmyslověprávních informací jsou velice užitečným zdrojem znalostí. Jejich prostřednictvím lze získat údaje, které jen s obtížemi naleznete jinde. V některých případech dokonce platí, že tyto informace z jiných zdrojů vůbec získat nelze. Na následujících řádcích se o těchto poněkud nedoceněných pomocnících dozvíte více.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE