INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

PR iprosperita obrMít sjednané povinné ručení je v současné době povinností každého řidiče, který se svým vozidlem hodlá vyjet na pozemní komunikaci. Tento typ pojištění nabízí téměř každá pojišťovna, a to za velmi odlišné ceny. V dnešním článku vám proto poradíme 3 tipy, jak povinné ručení sjednat co nejvýhodněji.

Cena dle věku a bydliště pojistníka

Cena na povinné ručení se odvíjí nejen od typu pojišťovaného vozu, ale především i od osoby pojistníka. V tomto ohledu jsou pro pojišťovnu důležité zejména údaje o věku a místu bydliště, neboť u mladších pojistníků je větší pravděpodobnost způsobení pojistné události. Stejně tak pokud má být vozidlo provozováno v málo frekventované obci, bude cena na povinné ručení vždy nižší nežli u statisícového města. Při sjednávání povinného ručení je proto u mladých řidičů vhodné, aby bylo auto pojištěno na někoho staršího, například na jednoho z rodičů.

Pozor na bonusy a malusy

Bonusy neboli slevy na pojistném za bezeškodní průběh pojištění, jsou dalším podstatným faktorem při výpočtu ceny. V tomto ohledu je důležité si uvědomit, že systém bonusů a malusů je u každé pojišťovny mírně odlišný, a proto vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Jedna pojišťovna vám totiž při způsobení pojistné události odečte 24 bonusových měsíců, jiná až 30 či více měsíců. Přirážka na pojistném tak může být i vyšší, než jste byli doposud zvyklí.

Roční frekvence platby a pravidelné srovnávání cen

Roční frekvence platby pojistného je zpravidla zvýhodněna dodatečnou slevou na pojištění, a proto vás pojistka vyjde závěrem levněji nežli při měsíční platbě. Základem je také pravidelné srovnávání cen na povinné ručení s pomocí specializovaného online srovnávače, který přehledně zobrazí veškeré dostupné nabídky a umožní okamžité sjednání nejlepší varianty.

 

(placená prezentace)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3