INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

havarijni pojisteniHavarijní pojištění je velmi častým doplňkem k povinnému ručení. Na rozdíl od něj ale slouží havarijní pojištění především vám. Nemusíte se tak bát poškrábaného auta nebo nehody se zvěří. Co přesně havarijní pojištění zahrnuje?

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je krytí určené pro případy poškození vašeho vlastního vozu. Slouží tedy primárně pro vás jako řidiče, a to jak v případě nehody, tak například při poškození vlivem přírody, když vám střechu poškodí kroupy či vám na auto spadne strom. Využijete ho ale i v případech, kdy vám někdo třeba „jen“ poškrábe lak nebo vůz dokonce odcizí.

Při dopravní nehodě vám havarijní pojištění pokryje škody na vašem autě. Na rozdíl od povinného ručení se tak postará o i vás. Havarijní pojištění není povinné, ale jeho uzavření byste měli určitě zvážit.

Co pokryje havarijní pojištění?

Už jsme zmínili, že havarijní pojištění slouží zejména vám, při zavinění dopravní nehody druhou osobou jde pojistné plnění z jejího povinného ručení. Havarijní pojištění vám ale pomůže zejména se čtyřmi hlavními riziky:

 • S havárií
 • Se zničením nebo poškozením přírodními živly
 • S poškozením cizí osobou
 • S krádeží

Kombinovat ho můžete i s povinným ručením, často tak získáte výhodnější cenu. Při sjednávání havarijního pojištění si také můžete vybrat, jaká rizika chcete pojistit.

Cena havarijního pojištění

Cena havarijního pojištění se odvíjí od limitů plnění, které vám pojišťovna poskytne v případě vzniku pojistné události, kvality asistenčních služeb a také rychlosti. Je však ovlivněna několika faktory, a to:

 • frekvencí platby
 • bydlištěm
 • typem a značkou vozidla
 • pořizovací cenou
 • zvoleným rizikem pojištění
 • zvolenou spoluúčastí

Co je spoluúčast na pojistné události?

Spoluúčast je částka, kterou na opravách v případě nehody nebo poškození zaplatíte vy sami. Platí, že čím vyšší je spoluúčast, tím nižší je cena havarijního pojištění. V případě odcizení auta se vám ale vysoká spoluúčast nemusí vůbec vyplatit.

Asistenční služby jako součást pojištění

V případě uzavření havarijního pojištění jsou často součástí i asistenční služby. K těm běžným patří zejména odtah, vyproštění nebo oprava vozidla na místě, ale také ubytovaní. Některé je nutné si v pojišťovně přiobjednat. Rozsah služeb určuje pojišťovna v rámci konkrétní nabídky.

Havarijní pojištění je určitě výhodné mít sjednané, a to i v případě, že cena bude o něco vyšší. Výhodně ho můžete získat především v kombinaci s povinným ručením. Havarijní pojištění však na rozdíl od něj pomůže v případě nehody vám, například pří odcizení vozu nebo poškození vlivem počasí. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

 

Slovo ke dni

 • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

  Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

  Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

Vladimír Mařík kopie

Motivovaní lidé neznají překážek 3. červenec 2020

Český respirátor získal evropskou certifikaci Zdá se to až neuvěřitelné. Je to ale skutečnost. Znova se potvrdilo, jak velký je potenciál lidí, co všechno dokážou a jak významně mohou zasáhnout do dějin technologií nebo třeba organizace práce. Několik desítek českých firem za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu se během pandemie koronaviru spojilo, vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku RP95-M. Respirátor, který poskytuje nejvyšší míru ochrany, navrhli na CIIRC ČVUT pro 3D tisk. Data pro výrobu si lze stáhnout zdarma s volnou licencí, maska je tak dostupná už ve více než třiceti zemích světa. Ve fyzické podobě se tento český ochranný prostředek nyní může rozšířit ještě víc, nově má totiž evropskou certifikaci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE