INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

havarijni pojisteniHavarijní pojištění je velmi častým doplňkem k povinnému ručení. Na rozdíl od něj ale slouží havarijní pojištění především vám. Nemusíte se tak bát poškrábaného auta nebo nehody se zvěří. Co přesně havarijní pojištění zahrnuje?

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je krytí určené pro případy poškození vašeho vlastního vozu. Slouží tedy primárně pro vás jako řidiče, a to jak v případě nehody, tak například při poškození vlivem přírody, když vám střechu poškodí kroupy či vám na auto spadne strom. Využijete ho ale i v případech, kdy vám někdo třeba „jen“ poškrábe lak nebo vůz dokonce odcizí.

Při dopravní nehodě vám havarijní pojištění pokryje škody na vašem autě. Na rozdíl od povinného ručení se tak postará o i vás. Havarijní pojištění není povinné, ale jeho uzavření byste měli určitě zvážit.

Co pokryje havarijní pojištění?

Už jsme zmínili, že havarijní pojištění slouží zejména vám, při zavinění dopravní nehody druhou osobou jde pojistné plnění z jejího povinného ručení. Havarijní pojištění vám ale pomůže zejména se čtyřmi hlavními riziky:

 • S havárií
 • Se zničením nebo poškozením přírodními živly
 • S poškozením cizí osobou
 • S krádeží

Kombinovat ho můžete i s povinným ručením, často tak získáte výhodnější cenu. Při sjednávání havarijního pojištění si také můžete vybrat, jaká rizika chcete pojistit.

Cena havarijního pojištění

Cena havarijního pojištění se odvíjí od limitů plnění, které vám pojišťovna poskytne v případě vzniku pojistné události, kvality asistenčních služeb a také rychlosti. Je však ovlivněna několika faktory, a to:

 • frekvencí platby
 • bydlištěm
 • typem a značkou vozidla
 • pořizovací cenou
 • zvoleným rizikem pojištění
 • zvolenou spoluúčastí

Co je spoluúčast na pojistné události?

Spoluúčast je částka, kterou na opravách v případě nehody nebo poškození zaplatíte vy sami. Platí, že čím vyšší je spoluúčast, tím nižší je cena havarijního pojištění. V případě odcizení auta se vám ale vysoká spoluúčast nemusí vůbec vyplatit.

Asistenční služby jako součást pojištění

V případě uzavření havarijního pojištění jsou často součástí i asistenční služby. K těm běžným patří zejména odtah, vyproštění nebo oprava vozidla na místě, ale také ubytovaní. Některé je nutné si v pojišťovně přiobjednat. Rozsah služeb určuje pojišťovna v rámci konkrétní nabídky.

Havarijní pojištění je určitě výhodné mít sjednané, a to i v případě, že cena bude o něco vyšší. Výhodně ho můžete získat především v kombinaci s povinným ručením. Havarijní pojištění však na rozdíl od něj pomůže v případě nehody vám, například pří odcizení vozu nebo poškození vlivem počasí. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

 

Slovo ke dni

 • Pétangue v našem městě

  Žiji sice v malém, ale pěkném městečku v malebném na okraji křivoklátských lesů, rodišti svatého Václava. Když člověk sem přijíždí, dostane se mu informace, že máme v Evropské unii družební partnery, jednoho v Německu a druhého ve Francii. Zřejmě proto se radnice rozhodla vybudovat za domovem důchodců hřiště pro pétangue. Chodím denně okolo, ale ještě jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by si tam hrál, ať dospělý nebo dítě. Asi u nás chybí ta pravá cílová skupina. Podobně to bylo v socializmu. Mezi disciplínami ve Sportce se objevily gorodky. Nikdo nevěděl, co to je, natož aby znal pravidla, tím méně, aby potkal člověka, který se jim věnuje. Možná je hráli sovětští lidé, když je krutá zima odřízla od povinností a jiné zábavy. Pétangue a gorodky mají společný ideový základ. Proto mám dojem, že se sice v našem životě hodně změnilo, některé...

  Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE