INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Zdeněk Remr2„Naší snahou bylo přinést takový úvěr, kterým pomůžeme především podnikatelům ustát tuto obtížnou dobu. Podmínky, které jsme v úvěru nastavili, jim tak umožní výhodně zafinancovat jejich podnikatelské záměry, postavit své firmy znovu na nohy nebo rozjet nové projekty. Věřím, že tím alespoň částečně pomůžeme malým a středním subjektům a živnostníkům udržet podnikání, protože právě tento segment trhu patří k těm nejvíce zranitelným a zároveň nejdůležitějším v ekonomice,“ řekl v rozhovoru Zdeněk Remr, Head of Products & Campaings ze Sberbank. Potvrdil tak strategii banky, jejímž cílem je poskytovat prvotřídní, rychlé a dynamické služby nejen retailu, ale rovněž businessu. Sberbank chce být podnikatelům a živnostníkům dobrým rádcem a partnerem. Více již Zdeněk Remr:

Představil byste vaši novinku?

Banka přišla na trh s novým firemním úvěrem, kterým se snaží podpořit podnikatele a firmy a pomoci jim udržet v dnešní náročné době jejich podnikání. Lze jím získat nové peníze a zároveň i výhodně refinancovat stávající úvěry. Je určen malým a středním firmám a živnostníkům.

Jaké jsou výhody tohoto firemního financování?

Od počátku února 2021 poskytuje Sberbank na trhu výhodný firemní FÉR úvěr s atraktivní sazbou od 3,33 % ročně. Úvěr podnikatelé získají až do výše 25 miliónů korun s délkou splatnosti až 25 let. Dá se sjednat jednoduše a rychle, je bez poplatků za zpracování i čerpání.

Mají o financování firmy zájem, kdo jsou nejčastější zájemci?

Nejčastějšími zájemci byli v loňském roce podnikatelé z oborů stavebnictví, zprostředkování velkoobchodu a maloobchodu, maloobchod či svobodná povolání, jako jsou lékaři či advokáti. Mezi příjemce firemního FÉR úvěru však patří všechny firmy a živnostníci s obratem do 75 miliónů korun ročně. Mohou o něj zažádat na kterékoli pobočce Sberbank, schůzku si je možné dohodnout předem přes www.sberbank.cz nebo přes call centrum na čísle 800 133 444.

A jak se Sberbank v této době daří, mají klienti zájem o bankovní služby?

Podařilo se nám navýšit počty aktivních klientů, a to díky unikátním běžným účtům pro fyzické osoby. Loni v dubnu jsme přišli na trh s novinkou v podobě běžného účtu s odměnou 1234 korun vyplácených každý rok za věrnost, a navíc 1234 korun jednorázově za přechod z jiné banky. Samozřejmostí je také moderní internetové bankovnictví, neomezené online platby zdarma a neomezené výběry hotovosti ze všech bankomatů v ČR i zahraničí. Meziročně se měsíční nárůst otvíraných účtů zvýšil o více než 160 % a počet aktivních klientů banky meziročně stoupl o 100 %. Jsem rád, že se potvrdilo, že náš nový účet je atraktivní a jedinečný. Skvělé parametry účtu a odměna za věrnost jsou špičkou na trhu a klienti to oceňují.

Pomůžete nějak s financováním i běžných zájemců, máte i pro ně nějaké řešení?

Jsem přesvědčen, že poskytujeme jednu z nejlepších půjček na trhu s naprosto výjimečnou a transparentní úrokovou sazbou – pro všechny klienty a pro všechna pásma půjček je ve výši 2,77 % ročně. Mají na ni nárok všichni klienti pro všechny výše úvěrů od 50 000 do jednoho miliónu korun, kteří mají dobrou platební morálku. Výhodným řešením je i naše konsolidace se sazbou 2,77 %, která jim umožní výrazně snížit stávající úvěrovou zátěž a splátky úvěrů u jiných bank. Nabídka je však časově omezena do konce března 2021.
Protože nadále přetrvává pandemie koronaviru, chceme našim klientům pomoci nejen se zajištěním potřebných financí, ale i s ochranou před možnou nepříznivou životní situací. Aby se v takovém případě neobávali dalšího zadlužení, nabízíme jim pojištění schopnosti splácet pro případ nemoci nebo ztráty zaměstnání. Ve spolupráci s naším partnerem plníme ve všech případech oprávněných pojistných událostí, kdy pojišťovna nejčastěji hradí za klienta jeho měsíční splátky právě při nenadálé pracovní neschopnosti.

připravila Radka Černá

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3