INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

chrome R3afvY0jWLPrvní bankou v Česku, u které si firmy mohou otevírat účet rychle, jednoduše a pohodlně online, se stala ČSOB. Služba byla spuštěna počátkem roku v tzv. pilotním provozu. Od 1. února je veřejně dostupná.

„Jsme první banka v České republice, která umí otevírat online účet pro všechny podnikatelské subjekty, tedy jak fyzické osoby podnikatele, tak nejnověji i firmy,“ uvedl Pavel Prokop, výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB. Zatímco založení online účtu pro podnikající fyzické osoby zvládají, včetně ČSOB, čtyři banky, otevření účtu vzdáleně pro firmy žádná jiná další banka v Česku neumí. ČSOB tak prostřednictvím tohoto inovativního digitálního řešení určuje tempo na trhu firemního bankovnictví.

Účet se zakládá z webových stránek ČSOB. Ke sjednání jsou potřeba dva osobní doklady a identifikační údaje o firmě. „Vyplnění žádosti zabere zhruba pět minut. Firma má pak účet dostupný zpravidla do druhého pracovního dne, ale máme klienty, kterým jsme účet zřídili ten samý den,“ sdělil Pavel Prokop. Založení firemního účtu online je plně v souladu se všemi regulatorními požadavky. Formulář žádosti je napojený na obchodní rejstřík, takže se po zadání IČO žadateli doplní všechny údaje o společnosti (např. název, sídlo, vlastníci apod.), což mu významně ulehčuje vyplnění formuláře.
Kromě účtů firemním klientům ČSOB v rámci procesu zakládá i elektronické bankovnictví ČSOB CEB, ČSOB Identitu a platební kartu. Vedení účtu je zdarma. K uzavření smlouvy dochází vzdáleně prostřednictvím zaslání 1 Kč platby pro ověření identity žadatele. „Usilovně pracujeme na využití bankovní identity, to je naše hlavní priorita dalšího rozvoje,“ doplnil Pavel Prokop.
S firemním účtem dále klient získá možnost aktivovat si Virtuální pobočku. Ta nabízí zabezpečenou komunikaci mezi klientem a bankou, včetně plně elektronického podepisování smluv. Požadavky tak lze vyřizovat bez zbytečného otálení a ušetřit čas a peníze.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3