INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

AdobeStock 497996233 kopieAmerická hypotéka se na českém trhu rychle zabydlela a těší se mezi lidmi oblibě. Proč? Tento neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí nabízí řadu možností využití, respektive dokáže řešit nemalé problémy, investiční záměry či komplikované životní události.

Produkt nabízí široké možnosti využití. Jestliže vás čekají velké výdaje financované úvěrem, a přitom máte vhodnou nemovitost k zástavě a prodeji, řešení je nasnadě.

Konkrétních příkladů je celá řada. Například možnost nákupu cenově zajímavého zboží v rámci obchodních aktivit, rychlé řešení výplaty společníka z firmy nebo studium vašich potomků v zahraničí či nový automobil. „Příkladem může být také situace, kdy jste si na nemovitost půjčili od rodičů a ti náhle potřebují peníze zpět. Díky americké hypotéce je řešení jednoduché,“ řekl Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Velmi častým účelem je pak konsolidace menších úvěrů. „Pokud byste se rozhodli pro konsolidaci prostřednictvím běžného spotřebitelského úvěru, vyjde vás to rozhodně dráž. Důvodem jsou velké rozdíly v úrokových sazbách těchto typů úvěrů,“ vysvětlil Lukáš Hartl.

Americká hypotéka vám vytrhne trn z paty i v případě, že se vám kupříkladu naskytne zajímavý nebytový prostor k přestavbě na bytový. V „nebytovém“ stavu jej ale nemůžete financovat klasickou (levnější) hypotékou. Prostřednictvím té „americké“ to není problém. Neobejdete se však bez standardní zástavy v podobě bytu, rodinného domu či stavebního pozemku, který je určen k budoucímu prodeji a splacení úvěru.

„Výhodou našeho produktu Americká hypotéka je to, že klienti po celou dobu trvání smlouvy neplatí žádné měsíční splátky. Celý úvěr, tedy jistinu včetně úroků, splácejí až na konci trvání, a to buď prodejem nemovitosti, nebo z jiných zdrojů. Zároveň u nás žadatelé nemusejí dokladovat příjmy tak, jak to musejí činit v bance. Zárukou je pro nás zastavovaná nemovitost. Na úvěr v našem družstvu tedy dosáhnou například mladí lidé, kteří nemají dostatečnou finanční minulost, protože teprve začali pracovat, anebo podnikatelé, kteří optimalizují daňová přiznání,“ doplnil Lukáš Hartl s tím, že maximální výše úvěru se bude odvíjet od odhadní ceny nemovitosti či nemovitostí – pokud jich dáte do zástavy více. Z této ceny pak získáte úvěr zpravidla do výše zhruba 60 % hodnoty. Díky tomu, že odpadá klasické posuzování bonity klienta a jeho věku, mohou tento typ hypotéky využít i starší lidé.

Americkou hypotéku u NEY spořitelního družstva lze sjednat se splatností 1 rok až 5 let. Půjčit si můžete až 30 miliónů korun. Po celou dobu zůstává klient majitelem nemovitosti a sám také řeší její prodej za jím stanovenou cenu, která však musí dosahovat minimálně výše úvěrového dluhu ke splacení. Úroková sazba je odpovídající riziku a začíná na 9,5 % p. a.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3