INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

stephan bechert yFV39g6AZ5o unsplashFinanční prostředky od jednoho do 30 miliónů korun až na pět let, to je úvěr pro developery s možností pevné fixace na 12, 24 nebo 36 měsíců. Jde o další z produktů NEY spořitelního družstva, které je oblíbeným partnerem při financování nákupu či výstavby nemovitostí. Ve svém portfoliu má mimo jiné právě tuto atraktivní nabídku pro stavitele a developery.

„Developerský úvěr je oblíbený především pro financování staveb rezidenčních projektů. Může ale sloužit také pro výstavbu administrativních a kancelářských budov i jiných komerčních nemovitostí a nebytových objektů,“ vysvětlil Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.
Úvěr hojně slouží ke koupi a rekonstrukci různých druhů nemovitostí. S oblibou jej využívají menší developerské společnosti, a to buď na zasíťování stavebních pozemků k pozdější výstavbě, nebo přímo ke stavbě rodinných či bytových domů. Developerským úvěrem lze profinancovat například i nákup nových pozemků, prodejních, výrobních či skladovacích objektů a dalších nebytových prostor.

O úvěr můžete požádat
v jakékoliv fázi projektu

Produkt umožňuje rovněž refinancování vlastních zdrojů klienta prokazatelně vložených do pořízení nemovitostí, výstavby či rekonstrukce nemovitostí, a to jak celých nemovitostí, tak jejich částí, tedy jednotlivých bytových a nebytových jednotek.
„Nejčastěji jej ocení menší nebo začínající developeři, mezi klienty je oblíbený zejména s ohledem na rychlost a pružnost, s jakou jsme schopni prostředky poskytnout. Často řešíme případy, u nichž financování v bankách nebylo reálné, protože sledují a očekávají základní neměnné parametry stavebních projektů. My si zakládáme na individuálním přístupu, na porozumění a pochopení podnikatelského záměru tak, abychom se na něm mohli podílet jako poskytovatel úvěru,“ dodal Lukáš Hartl.
Při financování projektů developerským úvěrem se počítá se spoluúčastí klienta. Ten do projektu vloží určitou část vlastních zdrojů, a to v závislosti na lokalitě, stupni výstavby, případně pak na individuální charakteristice každého jednotlivého případu. Minimální výše vlastních prostředků vždy činí alespoň 20 %.

A jak celý proces žádosti
o developerské financování probíhá?

„S klientem, který má zájem o financování, provedeme nejdříve rychlé ověření obchodního plánu. Zajímá nás hlavně to, do jaké míry je daný podnikatelský záměr realizovatelný. Následně požádáme klienta, aby si nechal na nemovitosti, které budou sloužit jako zástava, připravit znalecký odhad a současně nám poskytl dokumenty vztahující se nejen ke konkrétnímu podnikatelskému záměru, ale také k historii klienta, bezproblémové platební morálce vůči orgánům státní správy a podobně. Po kompletaci všech nutných dokumentů jsme schopni v řádu dnů vyhodnotit úvěrovou žádost a navrhnout způsob financování,“ popsal Lukáš Hartl. Úrokové sazby začínají už na 9,5 % p. a., délka splácení se pohybuje od jednoho roku do pěti let. Produkt developerského financování je možné využít v jakékoliv fázi podnikatelského záměru. Mnohdy jej volí zájemci, kteří s pomocí vlastních financí vybudovali významnou část stavebního projektu a developerský úvěr od NEY spořitelního družstva jim pomůže dofinancovat zbývající část, na niž už prostředky nestačily.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3