INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

KBLetošní rok bude pro penzijko v mnoha ohledech náročný. Legislativní změny přinesly do Česka nové podmínky v oblasti státních příspěvků a délky spoření, ale i úpravy v ostatních pravidlech spoření.

KB Penzijní společnost (KBPS) se rozhodla jako první na českém trhu garantovat „státní příspěvky“ penzistům do konce roku 2025 formou „Věrnostní odměny“. KBPS zároveň od začátku března spouští kampaň se svou digitální influencerkou Just.inou, která má za cíl motivovat zejména mladší generaci spořit si na důchod. Nově lze doplňkové penzijní spoření sjednat na pár kliknutí i v mobilní aplikaci KB+.

„Pro naše klienty jsme tady v časech dobrých, ale i těch složitějších. Loňský rok se nesl ve znamení bouřlivé veřejné diskuze ohledně penzijka, která ho do jisté míry poznamenala a přitáhla k němu velkou pozornost. Klíčové pro nás bylo, aby se lidé ve všech změnách vyznali a nedělali nevhodná a unáhlená rozhodnutí. KB Penzijní společnost se proto rozhodla garantovat státní příspěvky penzistům do konce roku 2025, a to formou „Věrnostní odměny“. K tomuto kroku jsme přistoupili v návaznosti na legislativní změny v oblasti doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Všech účastníků se dotkne úprava pravidel pro výplatu státních příspěvků účinná od 1. 7. 2024, která mimo jiné odejme státní příspěvky pro klienty s přiznaným nárokem na starobní důchod,“ říká Jana Petrovská, členka představenstva KB Penzijní společnosti.

Z našeho průzkumu ohledně penzijního spoření (Kantar, 2023) bylo zjištěno, že mladí lidé si uvědomují, že je potřeba si spořit na důchod, ale nikdo z nich se v této oblasti nechce spoléhat na stát. Celkem 98 % mladých ví, že si na penzi musí spořit, ale reálně to aktuálně dělá jen 9 % z nich. Zároveň je z průzkumu patrné, že lidé začínají spořit velmi pozdě, a tím pádem jejich úspory budou v důchodu nedostatečné.

V loňském roce Komerční banka navíc uvedla do online světa svoji digitální influencerku Just.inu s kampaní „I love důchod“, na kterou navážeme i v letošním roce začátkem března. KB Penzijní společnost chce v rámci kampaně motivovat nejen mladé lidi ke sjednání penzijka. Pokud si klienti do konce června 2024 založí v jakémkoliv digitálním kanále doplňkové penzijní spoření, získají bonus 1000 Kč. Více informací zde.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3