INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Realizace větších investic bývá výsledkem společného rozhodnutí obou partnerů, ukázal to průzkum GE Money Bank. Šest z deseti lidí zažádá o spotřebitelskou půjčku až poté, co s ní souhlasí partner či partnerka. V rodinách o půjčce individuálně rozhoduje pouze 15 % oslovených. Zodpovědnost za půjčku by na sebe vzali jednotlivci nejčastěji v případě financování osobních věcí jako je studium, automobil či vybavení na sport a hobby.

„Průzkum GE Money Bank ukázal, že společnému rozhodnutí obou partnerů dávají Češi přednost, zejména pokud jde o půjčku na vybavení domácnosti, rekonstrukci nebo rodinnou dovolenou," řekl Milan Voldřich, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Muži častěji rozhodují na vlastní pěst, když jde o půjčku na automobil, elektroniku nebo rozsáhlejší rekonstrukce. Ženy naopak přebírají větší zodpovědnost při půjčkách na vybavení domácnosti nebo domácí spotřebiče," dodal Milan Voldřich.

Od banky nebo od mamky?

Z výsledků exkluzivního průzkumu GE Money Bank dále vyplývá, že i rozhodnutí o poskytovateli půjčky dělají partneři společně. Banka je preferovaným zdrojem financování většiny účelů čerpání půjčky. Ženy častěji než muži upřednostňují půjčku od banky na financování drobnějších rekonstrukcí domova či nákup elektroniky a vybavení na sport a hobby. Muži v těchto situacích dávají častěji přednost půjčce od příbuzných (rekonstrukce, elektronika) či přátel (vybavení na sport a hobby).

Muži a ženy se také celkem zásadně liší v pohledu na půjčky určené na nákup domácích spotřebičů (pračka, lednička apod.). Zatímco ženy je vnímají spíše jako investici do budoucna (49 %), zástupci opačného pohlaví v nich častěji vidí prostředek pro zvýšení okamžitého pohodlí.

Expres půjčka s výběrem ze tří benefitů

Interní průzkumy GE Money Bank rovněž potvrzují, že klienti v rámci volby spotřebitelských půjček preferují maximální flexibilitu úvěru. V rámci současné akční nabídky se proto banka rozhodla poskytnout zájemcům o půjčku možnost vybrat si benefit dle vlastního uvážení. Nabídka platí pro žádosti o úvěr v termínu od 1. března až do 31. května 2011.

• Odpuštění poplatku za poskytnutí a předčasné splacení půjčky

• Zaplacení jedné splátky bankou

• Odklad splátek o 3 měsíce

Expres půjčku lze získat ve výši od 30 do 600 tisíc korun, přičemž GE Money Bank nevyžaduje žádné zajištění úvěru. O poskytnutí rozhoduje banka na počkání, do 5 minut od podpisu smlouvy má klient peníze na účtu. Dobu splatnosti si zákazníci mohou standardně zvolit podle svých požadavků v délce 24 až 96 měsíců.

Kdo rozhoduje o využití půjčky Muži Ženy

Automobil 43% 25%

Vybavení na sport nebo hobby 42% 36%

Elektronika 41% 28%

Studium 35% 46%

Domácí spotřebiče 24% 37%

Dovolená 24% 31%

Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost Ipsos Tambor začátkem února na vzorku 900 respondentů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3