INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
Realizace větších investic bývá výsledkem společného rozhodnutí obou partnerů, ukázal to průzkum GE Money Bank. Šest z deseti lidí zažádá o spotřebitelskou půjčku až poté, co s ní souhlasí partner či partnerka. V rodinách o půjčce individuálně rozhoduje pouze 15 % oslovených. Zodpovědnost za půjčku by na sebe vzali jednotlivci nejčastěji v případě financování osobních věcí jako je studium, automobil či vybavení na sport a hobby.

„Průzkum GE Money Bank ukázal, že společnému rozhodnutí obou partnerů dávají Češi přednost, zejména pokud jde o půjčku na vybavení domácnosti, rekonstrukci nebo rodinnou dovolenou," řekl Milan Voldřich, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Muži častěji rozhodují na vlastní pěst, když jde o půjčku na automobil, elektroniku nebo rozsáhlejší rekonstrukce. Ženy naopak přebírají větší zodpovědnost při půjčkách na vybavení domácnosti nebo domácí spotřebiče," dodal Milan Voldřich.

Od banky nebo od mamky?

Z výsledků exkluzivního průzkumu GE Money Bank dále vyplývá, že i rozhodnutí o poskytovateli půjčky dělají partneři společně. Banka je preferovaným zdrojem financování většiny účelů čerpání půjčky. Ženy častěji než muži upřednostňují půjčku od banky na financování drobnějších rekonstrukcí domova či nákup elektroniky a vybavení na sport a hobby. Muži v těchto situacích dávají častěji přednost půjčce od příbuzných (rekonstrukce, elektronika) či přátel (vybavení na sport a hobby).

Muži a ženy se také celkem zásadně liší v pohledu na půjčky určené na nákup domácích spotřebičů (pračka, lednička apod.). Zatímco ženy je vnímají spíše jako investici do budoucna (49 %), zástupci opačného pohlaví v nich častěji vidí prostředek pro zvýšení okamžitého pohodlí.

Expres půjčka s výběrem ze tří benefitů

Interní průzkumy GE Money Bank rovněž potvrzují, že klienti v rámci volby spotřebitelských půjček preferují maximální flexibilitu úvěru. V rámci současné akční nabídky se proto banka rozhodla poskytnout zájemcům o půjčku možnost vybrat si benefit dle vlastního uvážení. Nabídka platí pro žádosti o úvěr v termínu od 1. března až do 31. května 2011.

• Odpuštění poplatku za poskytnutí a předčasné splacení půjčky

• Zaplacení jedné splátky bankou

• Odklad splátek o 3 měsíce

Expres půjčku lze získat ve výši od 30 do 600 tisíc korun, přičemž GE Money Bank nevyžaduje žádné zajištění úvěru. O poskytnutí rozhoduje banka na počkání, do 5 minut od podpisu smlouvy má klient peníze na účtu. Dobu splatnosti si zákazníci mohou standardně zvolit podle svých požadavků v délce 24 až 96 měsíců.

Kdo rozhoduje o využití půjčky Muži Ženy

Automobil 43% 25%

Vybavení na sport nebo hobby 42% 36%

Elektronika 41% 28%

Studium 35% 46%

Domácí spotřebiče 24% 37%

Dovolená 24% 31%

Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost Ipsos Tambor začátkem února na vzorku 900 respondentů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Představy a realita

    Inovují malé a střední firmy. V korporacích bývá silný byrokratický aparát, jenž se postará o to, aby dobré nápady nešly zavést do praxe, nebo se jejich implementace nekonečně táhla. Tvrdí to místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ing. Karel Dobeš, a má samozřejmě pravdu. A jak dodává jeho kolegyně Pavla Břečková, inovace je otázka přežití. Proto mohou menší podnikatelé konkurovat gigantům s obrovským kapitálem a dlouhou tradicí. Je zajímavé, že z nedávného průzkumu vyšlo zjištění, podle něhož 44 procent dotázaných nikdy nevyužije v podnikání robotizaci a digitalizaci. Ovšem v praxi se ukazuje, že nějakou formu digitálních technologií už uplatňují téměř všichni. Někdy, zdá se, sama realita překonává naše představy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Visegrádský patentový institut a Smlouva o patentové spolupráci 28. srpen 2019

Jak získat patentovou ochranu v zahraničí za využití řízení podle mezinárodní Smlouvy o patentové spolupráci bylo naznačeno v článku, který byl na tomto místě uveřejněn minulý měsíc. Zdůrazněnými výhodami popsaného systému bylo zejména získání času na přípravu a rozhodování, zda, a ve kterých státech, usilovat na základě jediné podané patentové přihlášky o patentovou ochranu. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE