INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
Realizace větších investic bývá výsledkem společného rozhodnutí obou partnerů, ukázal to průzkum GE Money Bank. Šest z deseti lidí zažádá o spotřebitelskou půjčku až poté, co s ní souhlasí partner či partnerka. V rodinách o půjčce individuálně rozhoduje pouze 15 % oslovených. Zodpovědnost za půjčku by na sebe vzali jednotlivci nejčastěji v případě financování osobních věcí jako je studium, automobil či vybavení na sport a hobby.

„Průzkum GE Money Bank ukázal, že společnému rozhodnutí obou partnerů dávají Češi přednost, zejména pokud jde o půjčku na vybavení domácnosti, rekonstrukci nebo rodinnou dovolenou," řekl Milan Voldřich, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Muži častěji rozhodují na vlastní pěst, když jde o půjčku na automobil, elektroniku nebo rozsáhlejší rekonstrukce. Ženy naopak přebírají větší zodpovědnost při půjčkách na vybavení domácnosti nebo domácí spotřebiče," dodal Milan Voldřich.

Od banky nebo od mamky?

Z výsledků exkluzivního průzkumu GE Money Bank dále vyplývá, že i rozhodnutí o poskytovateli půjčky dělají partneři společně. Banka je preferovaným zdrojem financování většiny účelů čerpání půjčky. Ženy častěji než muži upřednostňují půjčku od banky na financování drobnějších rekonstrukcí domova či nákup elektroniky a vybavení na sport a hobby. Muži v těchto situacích dávají častěji přednost půjčce od příbuzných (rekonstrukce, elektronika) či přátel (vybavení na sport a hobby).

Muži a ženy se také celkem zásadně liší v pohledu na půjčky určené na nákup domácích spotřebičů (pračka, lednička apod.). Zatímco ženy je vnímají spíše jako investici do budoucna (49 %), zástupci opačného pohlaví v nich častěji vidí prostředek pro zvýšení okamžitého pohodlí.

Expres půjčka s výběrem ze tří benefitů

Interní průzkumy GE Money Bank rovněž potvrzují, že klienti v rámci volby spotřebitelských půjček preferují maximální flexibilitu úvěru. V rámci současné akční nabídky se proto banka rozhodla poskytnout zájemcům o půjčku možnost vybrat si benefit dle vlastního uvážení. Nabídka platí pro žádosti o úvěr v termínu od 1. března až do 31. května 2011.

• Odpuštění poplatku za poskytnutí a předčasné splacení půjčky

• Zaplacení jedné splátky bankou

• Odklad splátek o 3 měsíce

Expres půjčku lze získat ve výši od 30 do 600 tisíc korun, přičemž GE Money Bank nevyžaduje žádné zajištění úvěru. O poskytnutí rozhoduje banka na počkání, do 5 minut od podpisu smlouvy má klient peníze na účtu. Dobu splatnosti si zákazníci mohou standardně zvolit podle svých požadavků v délce 24 až 96 měsíců.

Kdo rozhoduje o využití půjčky Muži Ženy

Automobil 43% 25%

Vybavení na sport nebo hobby 42% 36%

Elektronika 41% 28%

Studium 35% 46%

Domácí spotřebiče 24% 37%

Dovolená 24% 31%

Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost Ipsos Tambor začátkem února na vzorku 900 respondentů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Skoro půl miliardy nebo nic

    Případ s elektronickými dálničními známkami mnohé vypovídá o tom, jak se v české kotlině nakládá s penězi (daňových poplatníků). Příležitost, jak na zakázce vydělat 400 milionů korun, si pochopitelně nemohli nechat ujít „šmejdi“ - ne ti, co kradou tisíce, ale desítky a stovky milionů. Jenže tentokrát to jaksi nevyšlo. Ozvali se totiž programátoři, kteří se nabídli, že fungující systém stvoří zadarmo. A vláda, respektive její premiér, mohl ukázat, že si s korupcí briskně poradí a vyhodil (ne)odpovědného ministra dopravy. Udělal další chytrý tah. Schopného Karla Havlíčka pověřil i řízením uvolněného resortu. Ještě by se mi líbilo, aby se na výplatě ušetřilo nejen za 1 ministra, ale aby zeštíhlil celý resortní aparát.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE