INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Realizace větších investic bývá výsledkem společného rozhodnutí obou partnerů, ukázal to průzkum GE Money Bank. Šest z deseti lidí zažádá o spotřebitelskou půjčku až poté, co s ní souhlasí partner či partnerka. V rodinách o půjčce individuálně rozhoduje pouze 15 % oslovených. Zodpovědnost za půjčku by na sebe vzali jednotlivci nejčastěji v případě financování osobních věcí jako je studium, automobil či vybavení na sport a hobby.

„Průzkum GE Money Bank ukázal, že společnému rozhodnutí obou partnerů dávají Češi přednost, zejména pokud jde o půjčku na vybavení domácnosti, rekonstrukci nebo rodinnou dovolenou," řekl Milan Voldřich, manažer spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Muži častěji rozhodují na vlastní pěst, když jde o půjčku na automobil, elektroniku nebo rozsáhlejší rekonstrukce. Ženy naopak přebírají větší zodpovědnost při půjčkách na vybavení domácnosti nebo domácí spotřebiče," dodal Milan Voldřich.

Od banky nebo od mamky?

Z výsledků exkluzivního průzkumu GE Money Bank dále vyplývá, že i rozhodnutí o poskytovateli půjčky dělají partneři společně. Banka je preferovaným zdrojem financování většiny účelů čerpání půjčky. Ženy častěji než muži upřednostňují půjčku od banky na financování drobnějších rekonstrukcí domova či nákup elektroniky a vybavení na sport a hobby. Muži v těchto situacích dávají častěji přednost půjčce od příbuzných (rekonstrukce, elektronika) či přátel (vybavení na sport a hobby).

Muži a ženy se také celkem zásadně liší v pohledu na půjčky určené na nákup domácích spotřebičů (pračka, lednička apod.). Zatímco ženy je vnímají spíše jako investici do budoucna (49 %), zástupci opačného pohlaví v nich častěji vidí prostředek pro zvýšení okamžitého pohodlí.

Expres půjčka s výběrem ze tří benefitů

Interní průzkumy GE Money Bank rovněž potvrzují, že klienti v rámci volby spotřebitelských půjček preferují maximální flexibilitu úvěru. V rámci současné akční nabídky se proto banka rozhodla poskytnout zájemcům o půjčku možnost vybrat si benefit dle vlastního uvážení. Nabídka platí pro žádosti o úvěr v termínu od 1. března až do 31. května 2011.

• Odpuštění poplatku za poskytnutí a předčasné splacení půjčky

• Zaplacení jedné splátky bankou

• Odklad splátek o 3 měsíce

Expres půjčku lze získat ve výši od 30 do 600 tisíc korun, přičemž GE Money Bank nevyžaduje žádné zajištění úvěru. O poskytnutí rozhoduje banka na počkání, do 5 minut od podpisu smlouvy má klient peníze na účtu. Dobu splatnosti si zákazníci mohou standardně zvolit podle svých požadavků v délce 24 až 96 měsíců.

Kdo rozhoduje o využití půjčky Muži Ženy

Automobil 43% 25%

Vybavení na sport nebo hobby 42% 36%

Elektronika 41% 28%

Studium 35% 46%

Domácí spotřebiče 24% 37%

Dovolená 24% 31%

Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost Ipsos Tambor začátkem února na vzorku 900 respondentů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3