INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

young 1208208 960 720Finanční gramotnost dětí a mladých lidí se začíná zvyšovat. Aby skutečně odpovídala dnešním potřebám, o to se starají nejen školy, ale i bankovní a další instituce. Více v rozhovoru se Zuzanou Čepelkovou, manažerkou CSR a Sponsoring, Komerční banka, a.s.

Proč Komerční banka zapojila do celosvětové iniciativy Global Money Week, který proběhl v poslední březnovém týdnu, pomáhá s osvětou v oblasti finanční gramotnosti?

V Komerční bance si uvědomujeme, že můžeme mít vliv na vzdělávání v oblasti financí. V podpoře takových projektů proto vidíme velký smysl. Věříme, že děti a mladí lidé, kteří mají základní návyky hospodaření s vlastními financemi, mohou zastavit narůstající negativní trend zadluženosti a exekucí.

Je toto jediná aktivita, kterou v oblasti finančního vzdělávání v Komerční bance ve vztahu k veřejnosti realizujete?

Podobně jsme se zapojili také do podpory Ekonomické olympiády středních škol a máme v bance poměrně početnou skupinu zaměstnanců, kteří se věnují lektorské činnosti na školách a předávají své znalosti z bankovnictví různým věkovým skupinám dětí. 

Global Money Week cílí na děti a jejich rodiče. Zaznamenali jste v poslední době zvýšený zájem o dětské účty?

Zájem o produkty Komerční banky určené dětem je dlouhodobě vysoký. Pro malé klienty je atraktivní především možnost mít platební kartu s vlastním designem. Rodiče pak mimo jiné oceňují možnost nahlížet na účet prostřednictvím internetového bankovnictví.

Jak snadné je u vás dětský účet založit?

K založení jsou potřeba občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, tedy řidičský průkaz nebo pas, a rodný list dítěte. Celý proces, který se musí uskutečnit na pobočce KB, trvá v řádech minut. Účet může pochopitelně založit pouze zákonný zástupce dítěte starší 18 let.

Jak hodnotíte obecně úroveň finanční gramotnosti v ČR?

Finanční gramotnost v ČR není rozhodně na výši, která by odpovídala její ekonomické úrovni. Odpovědnost za změnu tohoto stavu pak leží i na finančních institucích, které disponují znalostmi a zkušenostmi související s finanční gramotností.

(red)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Červ, bez červa, s červem... Dobrou chuť!

    Člověk má v životě ochutnat všechno. Jak se praví v bibli: Vše vyzkoušejte, toho dobrého se přidržte! Jako kluk jsem nikdy nepřistoupil na sázku, že nepřekousnu žížalu. Teď jsem dostal nabídku nového pokrmu z červů. Neodmítl jsem a udělal dobře. Přišel mi sáček od firmy WORM UP plný moučných červíků Pražených a kulinářsky dochucených solí a chili. Myslel jsem si, že jídlo z čeledi bezobratlých bude vypadat jako normální pečivo. Totiž že se surovina usuší, umele a patřičně vytvaruje, pak nechá zapéct jako pizza. Jenže pochoutka si na nic nehraje. Skutečně máte na talíři moučného červa, který se však nehýbe, je do bronzova upražený a při skousnutí chroupe. Navíc skvěle chutná a je plný bílkovin. Ne že bych larvy vyměnil za vepřový řízek, hovězí svíčkovou, nebo grilované kuře, ale jako mňamku k televiznímu seriálu, proč ne?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

První zkušenosti s novelou zákona o ochranných známkách 19. září 2019

Novela zákona č. 441/2003 Sb., o ochranných známkách, vstoupila v účinnost 1. ledna 2019. Hlavním důvodem změny zákona byla nutnost přenést do národní právní úpravy ustanovení směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2436, kterou se sbližují právní předpisy členských států o ochranných známkách (dále jen „směrnice“).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE