INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

young 1208208 960 720Finanční gramotnost dětí a mladých lidí se začíná zvyšovat. Aby skutečně odpovídala dnešním potřebám, o to se starají nejen školy, ale i bankovní a další instituce. Více v rozhovoru se Zuzanou Čepelkovou, manažerkou CSR a Sponsoring, Komerční banka, a.s.

Proč Komerční banka zapojila do celosvětové iniciativy Global Money Week, který proběhl v poslední březnovém týdnu, pomáhá s osvětou v oblasti finanční gramotnosti?

V Komerční bance si uvědomujeme, že můžeme mít vliv na vzdělávání v oblasti financí. V podpoře takových projektů proto vidíme velký smysl. Věříme, že děti a mladí lidé, kteří mají základní návyky hospodaření s vlastními financemi, mohou zastavit narůstající negativní trend zadluženosti a exekucí.

Je toto jediná aktivita, kterou v oblasti finančního vzdělávání v Komerční bance ve vztahu k veřejnosti realizujete?

Podobně jsme se zapojili také do podpory Ekonomické olympiády středních škol a máme v bance poměrně početnou skupinu zaměstnanců, kteří se věnují lektorské činnosti na školách a předávají své znalosti z bankovnictví různým věkovým skupinám dětí. 

Global Money Week cílí na děti a jejich rodiče. Zaznamenali jste v poslední době zvýšený zájem o dětské účty?

Zájem o produkty Komerční banky určené dětem je dlouhodobě vysoký. Pro malé klienty je atraktivní především možnost mít platební kartu s vlastním designem. Rodiče pak mimo jiné oceňují možnost nahlížet na účet prostřednictvím internetového bankovnictví.

Jak snadné je u vás dětský účet založit?

K založení jsou potřeba občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, tedy řidičský průkaz nebo pas, a rodný list dítěte. Celý proces, který se musí uskutečnit na pobočce KB, trvá v řádech minut. Účet může pochopitelně založit pouze zákonný zástupce dítěte starší 18 let.

Jak hodnotíte obecně úroveň finanční gramotnosti v ČR?

Finanční gramotnost v ČR není rozhodně na výši, která by odpovídala její ekonomické úrovni. Odpovědnost za změnu tohoto stavu pak leží i na finančních institucích, které disponují znalostmi a zkušenostmi související s finanční gramotností.

(red)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Do důchodu daleko

    Penzijní reforma se sice stále odkládá, avšak týmy odborníků nelení. Snaží se najít trvale udržitelný způsob financování důchodců. Musí počítat přinejmenším se dvěma problémy. Prvním je rostoucí počet osob, které budou dávky pobírat. A druhým nutnost alespoň zachovat, lépe však zvyšovat úroveň důchodů. A teď jim vyšlo, že dnešní čtyřicátníci musí jít proto do penze o rok později, mladí lidé ve věku 25 let dokonce o dva roky déle než dnes, tedy v 67 letech. To nepokládám za tak hroznou perspektivu už s tím vědomím, že průměrný věk dožití se má dále zvyšovat. Později narození se však na penzi dívají realisticky a většinou tvrdí, že se penze nedožijí. Buď nebude z čeho dávat, nebo, a to je prý pravděpodobnější, je uštve hektický způsob moderní civilizace.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Získávání technického know-how z patentových databází 27. květen 2019

Databáze průmyslověprávních informací jsou velice užitečným zdrojem znalostí. Jejich prostřednictvím lze získat údaje, které jen s obtížemi naleznete jinde. V některých případech dokonce platí, že tyto informace z jiných zdrojů vůbec získat nelze. Na následujících řádcích se o těchto poněkud nedoceněných pomocnících dozvíte více.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE