INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

shutterstock 753414121Sepsat průvodce investováním do kryptoměn stručně v 10 krocích není jednoduchým úkolem, přesto se do něho pouštíme a věříme, že pro vás bude kvalitním pramenem informací. Neztrácejme ovšem čas a pojďme rovnou k věci.

1) Uvědomte si, proč do kryptoměn investujete

Pokud nemáte v odpovědi na tuto otázku jasno nebo odpovídáte ve stylu: „vlastně nevím, ale slyšel jsem, že tak mohu velmi zbohatnout“, pak byste měli věnovat mnohem více času studiu.
Nechceme tím říct, že vaše motivace vstoupit na trh za účelem zbohatnutí je špatná. Takových lidí se najde spousta. Na druhou stranu je mnoho investorů nadšeno technologií blockchainu a věří v jeho transformační účinky, které může v budoucnu mít. Sami si zhodnoťte, který důvod dává větší smysl.

2) Udělejte si průzkum trhu

Vaším cílem by mělo být získat dostatečné množství znalostí, abyste mohli činit informovaná rozhodnutí. Seriózní zkoumání bývá pořádně trnitou cestou k informacím, vyžadující značnou dávku trpělivosti.

Než začnete investovat do konkrétní kryptoměny, měli byste být schopní odpovědět alespoň na tyto otázky, které vám poskytnou alespoň základní přehled:
-K čemu se používá?
-Jaký problém řeší?
-Jaká technologie se používá k vyřešení tohoto problému?
-Kdo stojí za vznikem kryptoměny?
-Jaká může být budoucí aplikace kryptoměny
-Může současná technologie být škálovatelná?

shutterstock 6774903253) Najděte si vhodnou a spolehlivou burzu

Kryptoměnových burz existují stovky, jak si však vybrat tu vhodnou? Například Coinbase, jedna z největších světových kryptoměnových burz, nabízí pouze Bitcoin, Litecoin, Ethereum, a Bitcoin Cash, zatímco Binance, největší kryptoměnová burza na světě má ve své nabídce téměř 300 kryptoměn.

Před registrací na jakékoliv burze nejprve zvažte následující:
-Bezpečnost: Nejdůležitější jsou dvě otázky: „Jakým způsobem je zabezpečený účet?“ a „Jak bezpečná je burza?“
-Transakční poplatky: Poplatky za uzavření obchodu se pohybují na většině burz do 3 %, což se nemusí zdát mnoho, obecně budete platit za obchod pár korun u Bitcoinu se však může jednat o stokoruny.
-Denní buy/sell limit: Omezení objemů obchodů se opět liší burzu od burzy.
-Platební možnosti: Zdá se to jako maličkost, pokud ale po dokončení registrace chcete vkládat peníze a dozvíte se, že vámi preferovaná platební možnost není v nabídce, radost vám to neudělá.

4) Uzavření prvního obchodu

Nákup samotných kryptoměn je obecně velmi přímočarý. Stačí najít kryptoměnu kterou chcete koupit a kliknout na tlačítko „buy“. Kryptoměny se posléze na vašem účtu objeví takřka okamžitě.
Mějte však na paměti, že ve skutečnosti neovládáte peněženku, ve které jsou kryptoměny uloženy, technicky vzato jsou stále drženy burzou a pokud se něco pokazí, nemáte žádné páky, jak se domáhat svých práv. Proto doporučujeme kryptoměny ihned po dokončení nákupu převést do vámi vlastněné kryptoměnové peněženky.

5) Přesuňte nakoupené kryptoměny do bezpečné peněženky

Pokud mají být vaše kryptoměny v bezpečí, co nejrychleji byste si je měli poslat do vlastní peněženky. Výstrahou je případ z minulosti, kdy burza Mt. Gox přišla díky hackerům v roce 2014 o 450 milionů dolarů svých klientů.
Peněženka funguje v podstatě tak, že v ní máte uložené přístupové klíče k vaším kryptoměnám. Každá adresa v kryptoměnovém světě se skládá z privátního a veřejného klíče. Veřejný klíč si můžete představit jako emailovou adresu, tento klíč může vidět kdokoliv a může vám na tuto adresu poslat kryptoměny.
Soukromý klíč pak je jako heslo od vašeho emailového účtu. Pouze vy jako majitel klíče byste k němu a finančním prostředkům na této adrese měl mít přístup.

6) Používejte různá hesla a dvoufaktorovou autentizaci

Nepoužívejte u peněženky a kryptoměnové burzy stejné heslo a v žádném případě pak nepoužívejte vaše „univerzální“ heslo pro všechno.
Počítače jsou stále výkonnější a technologie sofistikovanější, osmiznakové heslo s jedním číslem a jedním velkým písmenem dokáže dnešní výpočetní technika rozluštit přibližně za 2 hodiny.
Zároveň se v dnešní internetové době nestačí chránit pouze heslem. Nezáleží na tom, jak je vaše heslo složité, nakonec ho hacker dokáže prolomit tak či tak.
A proto je třeba zapojit dvoufaktorovou autentizaci.
Jedná se o druhou nezbytnou vrstvu ochrany, kdy je požadováno před přihlášením do vašeho účtu, ověření, že jste to skutečně vy, a to pomocí dalšího náhodně generovaného kódu, který obdržíte například na mobil.

7) Používejte zámek telefonu

Přiznejme si, mobilní telefon většině z nás život ulehčuje. Nachází se v něm však také obrovské množství osobních informací. Pokud by se k nim někdo v případě ztráty dostal, může je použít proti vám.
Většina telefonů už dnes má software pro rozpoznání obličeje nebo čtečku otisků prstů, takže už se nemůžete vymlouvat na to, že byste snad svůj čtyřmístný kód zapomněli.

shutterstock 6204724858) Veďte si statistiku všech kryptoměnových transakcí

Každý odvádí daně, aby mohla vláda zaplatit důchody, zdravotní péči nebo vybudovat dopravní infrastrukturu. Stejně jako v případě jiných aktiv platí, že jste povinni odvádět 15% daň ze zisku.
Bez přesné statistiky všech vašich transakcí, zvláště pak v případě, že používáte více kryptoměnových burz, nebudete se schopni dopočítat své každoroční obchodní bilance, a tedy ani toho, zda máte daň zaplatit či nikoliv.

9) Sledujte své portfolio prostřednictvím aplikace

Jakmile zjistíte, jak je přihlášení do peněženky nebo účtu na kryptoměnové burze časově náročné, budete hledat nějakou příjemnější alternativu, jak sledovat vývoj hodnoty svého portfolia.
Naštěstí byly za účelem jeho sledování vyvinuty aplikace a nejlepší na nich je, že nejsou propojené s žádným z vašich účtů, čímž byste mohli být vystaveni nebezpečí. Aplikace jako Blockfolio nebo Coincap jednoduše fungují tak, že v aplikaci nastavíte, co a za jakou cenu jste si koupili a pak už můžete sledovat vývoj hodnoty svého portfolia třeba každých 5 minut.

10) Osvojte si vítěznou strategii

Nelze přesně poradit, jak investovat do kryptoměn. Na internetu naleznete spoustu blogů, které se investování do kryptoměn věnují. Například Finex.cz, investoval do kryptoměn 100 000 Kč a celou investici transparentně monitoruje, takže pokud by vás zajímal náhled do něčí portfolia, je to dobrá příležitost.
Je ale samozřejmě důležité, umět se sám vzdělávat a myslet kriticky, abyste byli schopni odfiltrovat cenné informace od braku.
Obecně lez říci, že převládají dvě strategie – aktivní trading a dlouhodobá držba kryptoměn.
Aktivní trading představuje nákupy a prodej kryptoměn na základě aktuální situace na trhu, kdy své obchody uzavíráte v průběhu hodin či pár dnů, s cílem využít momentálního výkyvu na trhu. Díky této strategii můžete potenciálně dosáhnout velkých zisků, předpovědět však takový pohyb trhu je nesmírně složité a je dost pravděpodobné, že přijdete o celý váš investiční budget.
Na druhé straně dlouhodobé držení (tzv. hodl), pramení z přesvědčení, že kryptoměny budou mít v budoucnu mnohem větší využití než dnes a bude tak růst jejich hodnota. Takže je držíte s úmyslem prodat je v delším časovém horizontu po zvýšení jejich hodnoty. V rámci této strategie však můžete vidět významné zisky třeba až za několik let.

Doufáme, že jste zde našli informace, které vám pomohou úspěšně investovat do kryptoměn! Přejeme hodně štěstí!

Slovo ke dni

  • Jak se rozpadla myšlenka na hromadu zpráv

    Možná se vám to už také stalo. Chcete něco vyřešit, napíšete nebo zavoláte dotyčné osobě. Shrnete myšlenku pěkně v bodech. Krok za krokem. A reakcí na ni je… Chaos. Je to jako když vám někdo vysype puzzle na stůl a vy z nich musíte složit nějaký komplexní obrázek. Máte před sebou fragmenty, které musíte dát dohromady, abyste zrekonstruovali pracně to, co se dalo říci snadno. Jen to chtělo chvíli času a koncentrace, aby byla odpověď na vaši zprávu zformulována se vším všudy. Čím dokonalejší prostředky komunikace máme, tím hůř komunikujeme. Je to prokletí dnešní doby, ale možná by stačilo říct, že prostředky nejsou komunikací samou. Ta by měla mít vždy přehlednou formu, která bude pro příjemce sdělení prostě stravitelná. Tím, že tříštíme pozornost, a schází nám koncentrace, utrácíme na komunikaci čas i energii v trojnásobném množství, než bývalo standardem...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3