INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

V říjnu roku 1999 se na infolince pojišťovny Kooperativa rozdrnčely první telefonní hovory a přišly první e-maily od klientů. Požadavky klientů vyřizovalo 9 operátorů, ale v prvních měsících, kdy převládaly požadavky s probíhající demonopolizací povinného ručení, jim vypomáhali další 4 zaměstnanci.

„Od listopadu 1999 se pak oblast poradenství rozšířila i o ostatní produktové oblasti. Celkem za dvacet let naši operátoři vyřídili 17, 9 milionu telefonických hovorů a 3,5 milionu emailů,“ upřesňuje Tomáš Szewieczek, ředitel Centra zákaznické podpory v pojišťovně Kooperativa.

Zásadní milníky provozu infolinky Kooperativy:

• Říjen 1999 – spuštění provozu infolinky,
• leden 2000 – zprovoznění oficiální e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
• 2005 – call centrum začalo přijímat a registrovat hlášení pojistných událostí,
• 2009 – zahájení telefonního prodeje – klienti se tak mohli pojistit i pomocí telefonu,
• leden 2010 – sloučení infolinek Kooperativy a České podnikatelské pojišťovny,
• 2012 – zahájení rutinního retenčního managementu na příchozích hovorech,
• 2015 – spuštění telefonního upomínání a vymáhání.

Dnes infolinku Kooperativy a ČPP obsluhuje celkem 185 zaměstnanců, z toho je 161 operátorů a 16 supervisorů. „Do konce roku spustíme prvního klientského chatbota a v roce 2020 plánujeme nasazení prvního voicebota, resp. hlasového robota pro obsluhu hlasového stromu infolinky a posléze pro jednoduché požadavky klientů, například jak změnit údaje na pojistné smlouvě, kam zaslat doklady nebo ověřování plateb,“ vypočítává nové technologie Tomáš Szewieczek.

Infolinka Kooperativy má telefonní číslo 957 105 105 a pro klienty je dostupná v pracovní dny od 8 do 19 hodin (dotazy k pojištění osob do 18 hodin), o víkendech a státních svátcích je dostupné hlášení pojistných událostí a to od 9 do 17 hodin. Přes telefonní číslo infolinky se lze rovněž spojit se specialisty asistenční služby Global Assistance, jejich servis je klientům k dispozici 24 hodin denně.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč?

    Podle mezinárodní studie společnosti Surfshark patříme v Evropě k nejhorším co se týká rozvoje internetu a elektronizace veřejné správy. Mohu to potvrdit. V naší vesnici nejen chybí rychlé datové připojení, ale bývá problém si někdy i z mobilu zavolat. Rovněž ceny za poskytované služby neodpovídají tomu, za co lze surfovat a telefonovat jinde v EU. Zbývá se otázat, proč? Podle mého soudu vše začalo s rozvojem internetových mobilních služeb. Na počátku poskytl stát monopol Eurotelu a dlouho udržoval málo konkurenční prostředí udělováním druhé, třetí licence. Zájmy některých soukromých firem a státních úředníků převážily nad obecným prospěchem a důsledky neseme dosud. Jinak si sotva vysvětlit, proč jinde, např. v sousedním Rakousku to jde a u nás stále drhne. Zbývá jen doufat, že moderní technologie nakonec zvítězí nad zištností a...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Znáte organizace pro ochranu duševního vlastnictví? 12. srpen 2020

Období, které nyní prožíváme, nepřináší pouze znepokojivé zprávy o rozkolísané ekonomice, uzavírání firem nebo karanténních opatřeních. Rodí se mnoho nápadů, vznikají inovativní společnosti. To s sebou nese i potřebu péče o nové myšlenky, postupy, celé know-how. Na této straně pravidelně přinášíme informace o ochraně duševního vlastnictví. Tentokrát připomeňme, jaké organizace k tomu slouží:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE