INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

cngSkupina GASCONTROL z Havířova je odborníkem na plynárenské technologie a má za sebou několik významných projektů. Vybudovala například nové potrubní systémy pro modernizovanou teplárnu společnosti ArcelorMittal Ostrava. Kromě produktovodů se zaměřuje i na další oblasti v plynárenské energetice. Je specialistou na projektování a výstavbu bioplynových stanic a CNG plnicích stanic. V současné době se zaměřuje také na zpracování a využití biometanu.

Za svůj velký úspěch v oblasti CNG považuje GASCONTROL stavbu plnicí stanice zemního plynu v Ostravě-Martinově pro Dopravní podnik Ostrava. Jedna z nejvýkonnějších plnicích stanic CNG ve střední Evropě od loňského podzimu spolehlivě pracuje ke spokojenosti provozovatele i veřejnosti. Obslouží denně až stovku autobusů ostravského dopravního podniku. „Hlavní část nové plnicí stanice v Ostravě-Martinově tvoří tři speciální ,oilfree‘ kompresory, které jsou doplněné moderními technologiemi, bezpečnostními prvky a zařízením na měření, regulaci a řízení, včetně řízení spotřeby elektrické energie,“ sdělil Milan Slamečka, obchodní ředitel společnosti GASCONTROL. Součástí dodávky byla i stavba nového vysokotlakého plynovodu v délce 1075 metrů a instalace zařízení pro odorizaci zemního plynu.

Typové CNG plnicí stanice se osvědčily

Od této doby GASCONTROL vyprojektoval, zkompletoval a instaloval další „typové“ veřejné a firemní CNG plnicí stanice. Typové stanice mají řadu praktických výhod. Na základě dlouhodobých zkušeností s projektováním a provozováním plnicích stanic havířovská firma vypracovala takové řešení, které eliminuje problémy neustále se měnících konstrukčních změn pro různé parametry stanice. Podle způsobu využívání plnicích stanic (veřejná nebo firemní) je vždy jednotná typová základna. Jejím doplněním nebo záměnou klíčového uzlu je pak možné plnicí stanici přizpůsobit specifickým požadavkům a potřebám investora.
    V uplynulých měsících GASCONTROL instaloval a zprovoznil veřejné plnicí stanice ve Zlíně-Malenovicích, Domažlicích, Oldřichovicích u Třince a v Mohelnici. Firemní plnicí stanice firma instalovala v průmyslových areálech v Ostravě, Rájci-Jestřebí a Nové Vsi. Tyto plnicí stanice slouží nebo budou sloužit k plnění vysokozdvižných vozíků, firemních automobilů a dalších vozidel na CNG.

Z bioplynu se dá vyrobit elektřina, ale i palivo

Zatím nedoceněným palivem zůstává biometan neboli vyčištěný bioplyn. Svým složením je přitom identický se zemním plynem. To je hlavní důvod, proč v něm GASCONTROL vidí příležitost. Bioplyn vyprodukovaný v bioplynových stanicích, v čistírnách odpadních vod a na skládkách může být využíván k výrobě tepla a elektřiny, ale také k pohonu dopravních prostředků. Biometan má nejnižší emise skleníkových plynů a nejnižší spotřebu energie v celém životním cyklu v porovnání s ostatními konvenčními biopalivy.
    „Na biometan jezdí ve světě stále častěji automobily, autobusy a samozřejmě i zemědělská technika. Technologie pro čištění bioplynu na biometan jsou známy. Naše společnost v tomto směru spolupracuje s ostravskou firmou Jinpo Plus,“ uvedl obchodní ředitel Milan Slamečka. Při kogeneraci je často největší problém, jak během celého roku využít produkované teplo. Není výjimkou, že je větší část takového tepla mařena bez užitku. V takových případech může být vyčištění bioplynu na biometan a jeho užití jako pohonné hmoty či dodání do plynové rozvodné sítě výhodné z ekonomického i ekologického hlediska.     

(jd)

Slovo ke dni

  • Pétangue v našem městě

    Žiji sice v malém, ale pěkném městečku v malebném na okraji křivoklátských lesů, rodišti svatého Václava. Když člověk sem přijíždí, dostane se mu informace, že máme v Evropské unii družební partnery, jednoho v Německu a druhého ve Francii. Zřejmě proto se radnice rozhodla vybudovat za domovem důchodců hřiště pro pétangue. Chodím denně okolo, ale ještě jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by si tam hrál, ať dospělý nebo dítě. Asi u nás chybí ta pravá cílová skupina. Podobně to bylo v socializmu. Mezi disciplínami ve Sportce se objevily gorodky. Nikdo nevěděl, co to je, natož aby znal pravidla, tím méně, aby potkal člověka, který se jim věnuje. Možná je hráli sovětští lidé, když je krutá zima odřízla od povinností a jiné zábavy. Pétangue a gorodky mají společný ideový základ. Proto mám dojem, že se sice v našem životě hodně změnilo, některé...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE