INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

opole 15Díky nasazení moderních svařovacích automatů zvládla skupina GASCONTROL stavbu plynovodu efektivněji a zároveň také s výrazně kvalitnějšími svarovými spoji.

 

Stavba tranzitního vysokotlakého plynovodu o průměru 100 cm (DN 1000) u města Opole v Polsku je letošním největším projektem skupiny. „Pro distributora plynu jsme tam od května stavěli celkem 33 kilometrů potrubí. Díky svařovacím automatům práce probíhaly velmi efektivně,“ uvedl Mieczyslaw Molenda, majitel GASCONTROL GROUP. 

Logo GC 1Svařovací automaty zvládnou během týdne úsek dlouhý až 1,5 kilometru. Přičemž na každé straně trasy pracovalo osm souprav. Nedávno se oba týmy setkaly a potrubí propojily. Všechny svařovací práce jsou už hotové, nyní probíhají tlakové zkoušky, propojovací a zemní práce. Svary splňují vysoké požadavky na kvalitu, která se ověřovala každý týden ultrazvukovou zkouškou. „Byl to náročný projekt s velkým důrazem na koordinaci prací a kvalitu provedení. Prokázali jsme, že umíme pracovat velmi efektivně. Příští rok se budeme ucházet o další úsek,“ zhodnotil Stanislav Przeczek, výrobně technický ředitel společnosti GASCONTROL.

Už dříve GASCONTROL prováděl například rekonstrukci páteřního plynovodu o průměru DN 500 Stonava – Žukov na Karvinsku pro skupinu innogy. Mezi nejnáročnější projekty patřila i výměna potrubí směsného plynu DN 2600 za potrubí DN 1000 pro Třinecké železárny. GASCONTROL měl na starosti demontáž obřího původního potrubí v 15metrové výšce i montáž nového potrubí.

GASCONTROL se také podílel na modernizaci kompresní stanice plynu v Kouřimi pro přepravce plynu NET4GAS. Především šlo o vybudování nových obtoků DN 300 pro stávající trasové uzávěry DN 900, které s sebou nesly vysoké nároky na svařování. Pro provoz kompresorů bylo vybudováno olejové hospodářství doplněné o prefabrikovanou podzemní havarijní jímku. Regulační stanice byla vybavena novými prvky a k projektu patřilo také vybudování nového systému vzduchotechniky.

Jana Dronská

Slovo ke dni

  • Do důchodu daleko

    Penzijní reforma se sice stále odkládá, avšak týmy odborníků nelení. Snaží se najít trvale udržitelný způsob financování důchodců. Musí počítat přinejmenším se dvěma problémy. Prvním je rostoucí počet osob, které budou dávky pobírat. A druhým nutnost alespoň zachovat, lépe však zvyšovat úroveň důchodů. A teď jim vyšlo, že dnešní čtyřicátníci musí jít proto do penze o rok později, mladí lidé ve věku 25 let dokonce o dva roky déle než dnes, tedy v 67 letech. To nepokládám za tak hroznou perspektivu už s tím vědomím, že průměrný věk dožití se má dále zvyšovat. Později narození se však na penzi dívají realisticky a většinou tvrdí, že se penze nedožijí. Buď nebude z čeho dávat, nebo, a to je prý pravděpodobnější, je uštve hektický způsob moderní civilizace.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Získávání technického know-how z patentových databází 27. květen 2019

Databáze průmyslověprávních informací jsou velice užitečným zdrojem znalostí. Jejich prostřednictvím lze získat údaje, které jen s obtížemi naleznete jinde. V některých případech dokonce platí, že tyto informace z jiných zdrojů vůbec získat nelze. Na následujících řádcích se o těchto poněkud nedoceněných pomocnících dozvíte více.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE