INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

opole 15Díky nasazení moderních svařovacích automatů zvládla skupina GASCONTROL stavbu plynovodu efektivněji a zároveň také s výrazně kvalitnějšími svarovými spoji.

 

Stavba tranzitního vysokotlakého plynovodu o průměru 100 cm (DN 1000) u města Opole v Polsku je letošním největším projektem skupiny. „Pro distributora plynu jsme tam od května stavěli celkem 33 kilometrů potrubí. Díky svařovacím automatům práce probíhaly velmi efektivně,“ uvedl Mieczyslaw Molenda, majitel GASCONTROL GROUP. 

Logo GC 1Svařovací automaty zvládnou během týdne úsek dlouhý až 1,5 kilometru. Přičemž na každé straně trasy pracovalo osm souprav. Nedávno se oba týmy setkaly a potrubí propojily. Všechny svařovací práce jsou už hotové, nyní probíhají tlakové zkoušky, propojovací a zemní práce. Svary splňují vysoké požadavky na kvalitu, která se ověřovala každý týden ultrazvukovou zkouškou. „Byl to náročný projekt s velkým důrazem na koordinaci prací a kvalitu provedení. Prokázali jsme, že umíme pracovat velmi efektivně. Příští rok se budeme ucházet o další úsek,“ zhodnotil Stanislav Przeczek, výrobně technický ředitel společnosti GASCONTROL.

Už dříve GASCONTROL prováděl například rekonstrukci páteřního plynovodu o průměru DN 500 Stonava – Žukov na Karvinsku pro skupinu innogy. Mezi nejnáročnější projekty patřila i výměna potrubí směsného plynu DN 2600 za potrubí DN 1000 pro Třinecké železárny. GASCONTROL měl na starosti demontáž obřího původního potrubí v 15metrové výšce i montáž nového potrubí.

GASCONTROL se také podílel na modernizaci kompresní stanice plynu v Kouřimi pro přepravce plynu NET4GAS. Především šlo o vybudování nových obtoků DN 300 pro stávající trasové uzávěry DN 900, které s sebou nesly vysoké nároky na svařování. Pro provoz kompresorů bylo vybudováno olejové hospodářství doplněné o prefabrikovanou podzemní havarijní jímku. Regulační stanice byla vybavena novými prvky a k projektu patřilo také vybudování nového systému vzduchotechniky.

Jana Dronská

Slovo ke dni

  • Na Svatého Martina jen českou husičku

    K nejoblíbenějším svátkům se u nás zařadil den se čtyřmi jedničkami 11. 11., tedy jedenáctý listopad na Svatého Martina. Patron lidí laskavých, soucitných, s otevřeným srdcem a peněženkou, vyžaduje zvláštní sváteční jídlo. A tím je samozřejmě husa se zelím, knedlíkem zapíjená svatomartinským vínem. Češi by měli vědět, že udělají nejlépe, když si předem objednají drůbež u domácího chovatele, protože jen tak dostanou tu nejvyšší kvalitu. Ve velkých obchodech si mohou koupit mražený produkt, avšak ten už zdaleka není tak chutný. Jde o jakýsi „brojler“ ze zahraniční produkce, který navíc vyžaduje delší přípravu. A kupující by si měli dát pozor na tzv. „husokachnu“, protože s husou nemá nic společného. Jde o kachnu pižmovou, případně kříženou z kachnou pekingskou. Tak dobrou chuť!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE