INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

opole 15Díky nasazení moderních svařovacích automatů zvládla skupina GASCONTROL stavbu plynovodu efektivněji a zároveň také s výrazně kvalitnějšími svarovými spoji.

 

Stavba tranzitního vysokotlakého plynovodu o průměru 100 cm (DN 1000) u města Opole v Polsku je letošním největším projektem skupiny. „Pro distributora plynu jsme tam od května stavěli celkem 33 kilometrů potrubí. Díky svařovacím automatům práce probíhaly velmi efektivně,“ uvedl Mieczyslaw Molenda, majitel GASCONTROL GROUP. 

Logo GC 1Svařovací automaty zvládnou během týdne úsek dlouhý až 1,5 kilometru. Přičemž na každé straně trasy pracovalo osm souprav. Nedávno se oba týmy setkaly a potrubí propojily. Všechny svařovací práce jsou už hotové, nyní probíhají tlakové zkoušky, propojovací a zemní práce. Svary splňují vysoké požadavky na kvalitu, která se ověřovala každý týden ultrazvukovou zkouškou. „Byl to náročný projekt s velkým důrazem na koordinaci prací a kvalitu provedení. Prokázali jsme, že umíme pracovat velmi efektivně. Příští rok se budeme ucházet o další úsek,“ zhodnotil Stanislav Przeczek, výrobně technický ředitel společnosti GASCONTROL.

Už dříve GASCONTROL prováděl například rekonstrukci páteřního plynovodu o průměru DN 500 Stonava – Žukov na Karvinsku pro skupinu innogy. Mezi nejnáročnější projekty patřila i výměna potrubí směsného plynu DN 2600 za potrubí DN 1000 pro Třinecké železárny. GASCONTROL měl na starosti demontáž obřího původního potrubí v 15metrové výšce i montáž nového potrubí.

GASCONTROL se také podílel na modernizaci kompresní stanice plynu v Kouřimi pro přepravce plynu NET4GAS. Především šlo o vybudování nových obtoků DN 300 pro stávající trasové uzávěry DN 900, které s sebou nesly vysoké nároky na svařování. Pro provoz kompresorů bylo vybudováno olejové hospodářství doplněné o prefabrikovanou podzemní havarijní jímku. Regulační stanice byla vybavena novými prvky a k projektu patřilo také vybudování nového systému vzduchotechniky.

Jana Dronská

Slovo ke dni

  • Oteplování prospěje ekonomice

    Společnost Deloitte v ČR spočítala, že česká ekonomika na změně klimatu vydělá. V případě „nejteplejšího scénáře“ vzroste HDP na osobu kumulovaně do konce století až o čtvrtinu. Někdo na tom prodělá,  jiný vydělá. Profitovat z toho mají země, které hospodaří v chladnějších klimatických pásmech, naopak škody utrpí na jihu. Klesat budou například náklady na zimní období, a to zvláště na vytápění. To ostatně pociťujeme už řadu let, kdy se u nás topná sezona zkracuje a třeskuté mrazy bývají stále vzácnější. Na druhou stranu musíme se vyrovnat s tím, že dál porostou ceny energií v důsledku omezování uhlíkové stopy. Jak vidno, nic není ani černé ani bílé. Navíc nemůžeme si být jisti, že vlna globálního oteplování bude pokračovat tak, jak jsme si dnes naplánovali. Není vyloučeno, že dřív nebo později se trend zvrátí a my budeme bojovat s...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE