INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Češi jsou spořiví. Šetří si na horší časy, na důchod, na zajištěnou budoucnost. Podle údajů České spořitelny má průměrná domácnost v České republice v rezervách 900 tisíc korun. Když odečteme rodiny, které úspory nemají nebo jsou trvale v mínusu (půjčky a hypotéky), znamená to, že mezi námi žije mnoho milionářů. Považuji to za příznivou zprávu, které má ovšem i druhou stranu. Jak jsme se naučili už za Rakousko-Uherska, většina aktiv leží na spořicích účtech. Proti západním zemím totiž stále neumíme správně investovat, tedy lépe své peníze zhodnocovat. Vinou vysoké inflace se nyní úspory českým domácnostem reálně snižují. Podle mého názoru se vedle opatrnosti u nás stále nepodařilo překonat několik desítek let socializmu, kdy kapitál patřil mezi ošklivá slova a rentiér, burzián byl synonymem vydřiducha, společensky odsouzeníhodné osoby. Navíc se mnoho investorů spálilo, když své finance vložilo do pochybných podniků a o své prostředky přišli, což je jistá daň za divoká devadesátá léta. Uvidíme, zda opatrný postoj k investicích přetrvá nebo se časem změní.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3