INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Když se v devadesátých letech otevřel volný trh a začalo k nám ve velkém proudit zahraniční zboží, neměli Češi kupní sílu na to, aby kupovali drahé a módní věci. Náplastí na tuto bolest se staly second handy, které u nás zdomácněly jako „sekáče“. Oděvy, doplňky a boty, ať už použité nebo z výprodejů, padly na úrodnou půdu. Lidé se za pár korun mohli dostat k více méně kvalitnímu a žádanému sortimentu, který dříve na trhu chyběl. Oblíbenými se staly „hrabáky“, v nichž se za hubičku našly často velmi pěkné kousky. Postupem času se však měnila nejen nabídka, ale i finanční možnosti spotřebitelů. Rostly ceny, navíc padnout v sekáči na skutečné terno už nebylo pravidlem, ale jen možností, pokud ovšem měl zájemce trochu štěstí. A dnes je situace zase jiná - už nikdo nehodnotí módu z druhé ruky jako z nouze ctnost, ale jako správný směr k udržitelnosti. Celebrity jdou příkladem a rády se předvádějí v obnošených věcech, jimž vdechly nový život. Mění se i prodejny, z nichž ty nejlepší fungují například v industriálních prostorách, vylepšily design a nabízejí kupujícím posezení s kvalitní kávou, čajem a zákusky. Nový trend podporuje nejen udržitelnost, ale i kreativitu. Pomocí jehly, nitě a vkusných doplňků mohou ze starého vzniknout opravdové skvosty, které leccos vypovídají o šikovnosti a vkusu těch, co je nosí.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE