INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

AI, zkratka, která ovládla svět. Nabízí nebývalé možnosti. Dává nové příležitosti. Obsahuje výzvy. Přináší mnoho užitečného, třeba v péči o zdraví člověka, v marketingu slouží k optimálnějšímu cílení na zákazníka. Umělá inteligence nám dává pochopit, k čemu jsou data v obřích rozměrech. To je ta lepší stránka věci. A pochopitelná. K čemu všemu jsou data potřebná, vhodná i zásadní, ukazuje i historie, ukáže i budoucnost. Ta by mne zajímala nejvíce. Data a jejich „šikovné“ využití učí totiž mimo jiné masy nemyslet, ovládat je, mění životní styl člověka. Ten pak může být zranitelnější a generačně ještě hloupější. Je to nebezpečné, i když to může podpořit zisky některých firem, což je zase společensky a ekonomicky přínosné.

Začarovaný kruh, jemuž přezdíváme život, by však měl mít smysl, který povznáší lidstvo: zdravý selský rozum podpořený fakty i emocemi, tvořivostí a optimizmem by měl vést ke spokojenosti, přinášet štěstí i umění ho vnímat.

Eva Brixi

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE