INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Nežijeme jen ve fyzickém světě, ale také v kybernetickém prostoru. Už jsme si dávno zvykli, že musíme dávat pozor na ulici, aby nás nepřejelo auto, na svou peněženku, abychom o ni nepřišli, zda se vydáme v noci parkem, protože můžeme být přepadeni. Učili jsme se to odmalička a čas od času se mohli na vlastní kůži přesvědčit, co se může stát, když jsme příliš neopatrní a lehkomyslní. Ve virtuálním prostředí bychom měli dodržovat stejně přísné bezpečnostní zásady, i když mnohým to připadá zbytečné a obtěžující. Jednak jsme s počítači spojeni poměrně krátkou dobu a hrozby si ani pořádně nedovedeme představit. Pro ty, kteří podceňují rizika IT technologií, může za odstrašující případ posloužit čerstvý premiérův skandál s prolomeným účtem na freemailu. V podstatě taková „banalita“, jakou se zdá být slabé heslo k soukromé korespondenci, bude mít závažné důsledky nejen pro jeho uživatele, ale i pro celou zemi. Ale může přinést i jedno velmi potřebné ponaučení: Nikomu se nevyplatí podceňovat nebezpečí, které se v počítačovém světě skrývá, i když zastává ve společnosti nepoměrně menší roli než člen vlády.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3