INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Loňský rok nám přinesl další překvapení. Byl provázen mimořádným suchem a přesto bohatý na sklizeň. Vedle obilovin se nečekaně dařilo i ovocnářům. Když všechno spočítali, zjistili, že od roku 2006 nebyla lepší sezóna než ta loňská, z roku na rok vyšší skoro o čtvrtinu. A k tomu ještě slunce obdařilo plody vysokou kvalitou. Různí odborníci, kteří během roku prorokovali mizerné výsledky na polích, teď mlčí. Měli bychom si z toho vzít ponaučení. Jednak účet se vždy skládá až tehdy, když je veškerá úroda pod střechou. Jednak bychom neměli tak naslouchat a dávat prostor různým expertům, kteří sledují vlastní cíle, například varováním před mizernou sklizní vyhnat ceny zemědělských komodit nahoru. A nenechat se manipulovat „zaručenými“ zprávami, ale zachovat chladnou hlavu a řídit se vlastním selským rozumem. Vyplatí se vždy, nejen když počítáme jablka a hrušky.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3