INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Pro ty, kteří chtějí pracovat, je dnes v Česku mimořádně příznivá situace. Na trhu je sto tisíc volných míst. Firmy shánějí především řemeslníky a odborníky z technických oborů. Na druhou stranu evidují úřady práce téměř půlmilionovou armádu nezaměstnaných. Kdo jsou tito lidé? Velká část z nich vůbec nechce pracovat, protože nikdy nepracovala, nikdo ji na práci nepřipravoval a dobře vyžije na sociálních dávkách. Další, početná, skupina využívá nabídek z tzv. šedé zóny. Žije si nad poměry, protože ke státní podpoře dostává i slušně zaplaceno za brigádnickou výpomoc tam či jinde. A pak tu máme absolventy obskurních humanitních oborů, jež nikdo nezaměstná ani s diplomem v kapse. Je čeká buď nákladná rekvalifikace, nebo dlouhé čekání na uplatnění v neziskové sféře. Naštěstí moderní společnost, resp. její ekonomika, je natolik výkonná, že uživí všechny, ať už pracují, nebo se jen vezou.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3