INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Podle premiéra Andreje Babiše je největší problém domácí ekonomiky nedostatek lidí. S tím nelze než souhlasit. Přít se můžeme o to, zda za špatnou situaci odpovídají úřady práce. Nezaměstnanost dnes dosahuje rekordně nízké úrovně - 3,5 procenta. Pracovníků, kteří se ucházejí o práci, stejně jako volných míst, je přibližně čtvrt milionu. Mohlo by se tedy zdát, že stačí rozmístit žadatele do poptávajících podniků, a problém je vyřešen. Bohužel, není. V první řadě chybí nabídka některých profesí. A můžeme se ptát, kolik osob mezi uchazeči o práci skutečně pracovat chce a kolik nikoliv. Má-li dojít ke změně, nesmí být výhodné být nezaměstnanným a chodit na fušky. A změnit školský systém, aby připravoval žádané odborníky, nikoli v praxi nepotřebné absolventy.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Vraťme život krajině!

    Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota předaly ministru zemědělství petici Vraťme život krajině s 55 tisíci podpisy. Upozorňují, že naše krajina trpí intenzívním hospodařením a nevhodnými zásahy. Indikátorem toho, že něco děláme špatně, je velký úbytek ptactva a také hmyzu. Není pochyb, že bez moderního zemědělství bychom neuživili přes 10 milionů obyvatel. Na druhou stranu si pěstitelé a chovatelé musí sáhnout do svědomí a říci, kdy si svou úlohu zjednodušují a kdy volí snadnější postup na úkor ochrany přírody. Kompromis bude stát hodně úsilí, možná i trochu peněz, ale je nevyhnutelný. Nikdo nemůže žít a dlouhodobě hospodařit na mrtvé půdě, v pusté krajině, v umělém prostředí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE