INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Foto01„Další aplikace do telefonu? Děkuji, nechci, už jich mám plno a většinu skoro nepoužívám.“ „Auto má hlavně jezdit, ne komunikovat s telefonem.“ „Příliš komplikované…“. A jaký je váš důvod vzdát se chytrého a užitečného pomocníka při vašich každodenních jízdách? Aplikace spojující telefon s autem přitom uživatelům přinášejí celou řadu výhod v podobě zajímavých informací a služeb.

Konektivita je v posledních letech hodně diskutovaným tématem a rozvoj v této oblasti probíhá raketovou rychlostí. Světy smartphonů, počítačů a automobilů se tak čím dál tím víc prolínají a vznikají nové a nové možnosti. Mnoho řidičů je ovšem zatím nevyužívá. Přitom často jsou aplikace zdarma, a těm, kteří si je osvojí, přinesou spoustu benefitů.

Příkladem je aplikace MyPeugeot od známé francouzské automobilky Peugeot. Tato aplikace je zdarma dostupná na platformách iOs a Android a umožňuje v rámci stejného rozhraní spravovat všechny služby související s vozem.

Za jednu z nejužitečnějších funkcí považujeme automatické zaznamenání polohy parkování. Ve chvíli, kdy bloumáte ověšeni taškami po obřím parkovišti nákupního centra a nemůžete si vzpomenout, kde jste zaparkovali, je foto02 kopie kopieslužba zaznamenání polohy k nezaplacení. Další funkce jsou spíše informativní, ale rozhodně zajímavé a užitečné. Zjistíte například informace o spotřebě paliva nebo elektřiny, dojezdu, nákladech na provoz vozu, údaje o celkové době jízdy apod. Velice jednoduchou a oceňovanou službou je možnost připravit si před cestou trasu přes telefon a následně ji zobrazit automaticky v navigačním systému vozu. Používáte-li auto jako služební nebo pro firemní účely, MyPeugeot vám snadno poslouží jako kniha jízd.

Aby váš vůz plnil správně svoji funkci, vyžaduje pravidelnou údržbu a péči. I s tím vám aplikace MyPeugeot pomůže. Hlídá servisní interval, předvídá příslušné servisní úkony doporučené výrobcem a můžete si pomocí ní naplánovat návštěvu servisu. Celkově vám MyPeugeot usnadňuje spojení s prodejní a servisní sítí Peugeot, včetně služby Peugeot Assistance, pro případ, že vás při cestě zastihnou potíže.

S příchodem elektromobilů automobilky zapojily telefony ještě víc než kdykoli předtím. U Peugeotu si například pomocí aplikace ve vašem mobilu můžete naplánovat dobíjení elektromobilu či plug-in hybridu, abyste co nejlépe využili výhodnější tarify. Můžete také v reálném čase sledovat rychlost a zbývající dobu dobíjení. V případě neočekávaného přerušení nabíjení nebo při plném dobití baterie vás telefon informuje. Praktická je i možnost dát mobilem autu příkaz, aby se před jízdou začalo samo vytápět či klimatizovat, a vy se tak můžete vydat na cestu v ideálních tepelných podmínkách a s plně nabitou baterií.

A konečně, přejete-li si, aplikace vás v pravý čas informuje o novinkách značky, speciálních nabídkách či spotřebitelských soutěžích.

(red)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE