INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Foto01„Další aplikace do telefonu? Děkuji, nechci, už jich mám plno a většinu skoro nepoužívám.“ „Auto má hlavně jezdit, ne komunikovat s telefonem.“ „Příliš komplikované…“. A jaký je váš důvod vzdát se chytrého a užitečného pomocníka při vašich každodenních jízdách? Aplikace spojující telefon s autem přitom uživatelům přinášejí celou řadu výhod v podobě zajímavých informací a služeb.

Konektivita je v posledních letech hodně diskutovaným tématem a rozvoj v této oblasti probíhá raketovou rychlostí. Světy smartphonů, počítačů a automobilů se tak čím dál tím víc prolínají a vznikají nové a nové možnosti. Mnoho řidičů je ovšem zatím nevyužívá. Přitom často jsou aplikace zdarma, a těm, kteří si je osvojí, přinesou spoustu benefitů.

Příkladem je aplikace MyPeugeot od známé francouzské automobilky Peugeot. Tato aplikace je zdarma dostupná na platformách iOs a Android a umožňuje v rámci stejného rozhraní spravovat všechny služby související s vozem.

Za jednu z nejužitečnějších funkcí považujeme automatické zaznamenání polohy parkování. Ve chvíli, kdy bloumáte ověšeni taškami po obřím parkovišti nákupního centra a nemůžete si vzpomenout, kde jste zaparkovali, je foto02 kopie kopieslužba zaznamenání polohy k nezaplacení. Další funkce jsou spíše informativní, ale rozhodně zajímavé a užitečné. Zjistíte například informace o spotřebě paliva nebo elektřiny, dojezdu, nákladech na provoz vozu, údaje o celkové době jízdy apod. Velice jednoduchou a oceňovanou službou je možnost připravit si před cestou trasu přes telefon a následně ji zobrazit automaticky v navigačním systému vozu. Používáte-li auto jako služební nebo pro firemní účely, MyPeugeot vám snadno poslouží jako kniha jízd.

Aby váš vůz plnil správně svoji funkci, vyžaduje pravidelnou údržbu a péči. I s tím vám aplikace MyPeugeot pomůže. Hlídá servisní interval, předvídá příslušné servisní úkony doporučené výrobcem a můžete si pomocí ní naplánovat návštěvu servisu. Celkově vám MyPeugeot usnadňuje spojení s prodejní a servisní sítí Peugeot, včetně služby Peugeot Assistance, pro případ, že vás při cestě zastihnou potíže.

S příchodem elektromobilů automobilky zapojily telefony ještě víc než kdykoli předtím. U Peugeotu si například pomocí aplikace ve vašem mobilu můžete naplánovat dobíjení elektromobilu či plug-in hybridu, abyste co nejlépe využili výhodnější tarify. Můžete také v reálném čase sledovat rychlost a zbývající dobu dobíjení. V případě neočekávaného přerušení nabíjení nebo při plném dobití baterie vás telefon informuje. Praktická je i možnost dát mobilem autu příkaz, aby se před jízdou začalo samo vytápět či klimatizovat, a vy se tak můžete vydat na cestu v ideálních tepelných podmínkách a s plně nabitou baterií.

A konečně, přejete-li si, aplikace vás v pravý čas informuje o novinkách značky, speciálních nabídkách či spotřebitelských soutěžích.

(red)

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Arbitrážní a mediační centrum WIPO: zkušenosti ze zahraničí 30. listopad 2022

V tomto vydání zakončíme seriál o IP mediacích a jejich využití při řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví nahlédnutím do zahraničí. Konkrétně se zaměříme na zkušenosti a na mediační případy úspěšně vyřešené v Arbitrážním a mediačním centru Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) v Ženevě a v Singapuru.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3