INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Foto01„Další aplikace do telefonu? Děkuji, nechci, už jich mám plno a většinu skoro nepoužívám.“ „Auto má hlavně jezdit, ne komunikovat s telefonem.“ „Příliš komplikované…“. A jaký je váš důvod vzdát se chytrého a užitečného pomocníka při vašich každodenních jízdách? Aplikace spojující telefon s autem přitom uživatelům přinášejí celou řadu výhod v podobě zajímavých informací a služeb.

Konektivita je v posledních letech hodně diskutovaným tématem a rozvoj v této oblasti probíhá raketovou rychlostí. Světy smartphonů, počítačů a automobilů se tak čím dál tím víc prolínají a vznikají nové a nové možnosti. Mnoho řidičů je ovšem zatím nevyužívá. Přitom často jsou aplikace zdarma, a těm, kteří si je osvojí, přinesou spoustu benefitů.

Příkladem je aplikace MyPeugeot od známé francouzské automobilky Peugeot. Tato aplikace je zdarma dostupná na platformách iOs a Android a umožňuje v rámci stejného rozhraní spravovat všechny služby související s vozem.

Za jednu z nejužitečnějších funkcí považujeme automatické zaznamenání polohy parkování. Ve chvíli, kdy bloumáte ověšeni taškami po obřím parkovišti nákupního centra a nemůžete si vzpomenout, kde jste zaparkovali, je foto02 kopie kopieslužba zaznamenání polohy k nezaplacení. Další funkce jsou spíše informativní, ale rozhodně zajímavé a užitečné. Zjistíte například informace o spotřebě paliva nebo elektřiny, dojezdu, nákladech na provoz vozu, údaje o celkové době jízdy apod. Velice jednoduchou a oceňovanou službou je možnost připravit si před cestou trasu přes telefon a následně ji zobrazit automaticky v navigačním systému vozu. Používáte-li auto jako služební nebo pro firemní účely, MyPeugeot vám snadno poslouží jako kniha jízd.

Aby váš vůz plnil správně svoji funkci, vyžaduje pravidelnou údržbu a péči. I s tím vám aplikace MyPeugeot pomůže. Hlídá servisní interval, předvídá příslušné servisní úkony doporučené výrobcem a můžete si pomocí ní naplánovat návštěvu servisu. Celkově vám MyPeugeot usnadňuje spojení s prodejní a servisní sítí Peugeot, včetně služby Peugeot Assistance, pro případ, že vás při cestě zastihnou potíže.

S příchodem elektromobilů automobilky zapojily telefony ještě víc než kdykoli předtím. U Peugeotu si například pomocí aplikace ve vašem mobilu můžete naplánovat dobíjení elektromobilu či plug-in hybridu, abyste co nejlépe využili výhodnější tarify. Můžete také v reálném čase sledovat rychlost a zbývající dobu dobíjení. V případě neočekávaného přerušení nabíjení nebo při plném dobití baterie vás telefon informuje. Praktická je i možnost dát mobilem autu příkaz, aby se před jízdou začalo samo vytápět či klimatizovat, a vy se tak můžete vydat na cestu v ideálních tepelných podmínkách a s plně nabitou baterií.

A konečně, přejete-li si, aplikace vás v pravý čas informuje o novinkách značky, speciálních nabídkách či spotřebitelských soutěžích.

(red)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3