INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

monito7 1280Klasická ochrana firemních dat ve formě antiviru je stále méně dostatečná vůči současným bezpečnostním hrozbám. Jako velmi účinná ochranná vrstva proti kybernetickým útokům se ale z dlouhodobého hlediska jeví pravidelné bezpečnostní analýzy a monitoringy.

Podle české společnosti DoxoLogic je nutné zastavit potenciální nebezpečí ještě v zárodku. K tomu slouží speciální programy a hardwarová zařízení, které hlídají provoz na serveru. Stále častěji jsou nutné i osobní kontroly firemních serverů.

V reakci na dlouhodobě se zvyšující počet phishingových, vyděračských a DDoS útoků začínají i malé podniky dbát na zabezpečení svých firemních serverů, počítačů a dat. Klasické antivirové řešení či softwarové firewally totiž nepostačují měnícím se trendům ve formách kybernetických hrozeb. Stále častější metodou ochrany začíná být bezpečnostní scanning, který nepřetržitě monitoruje veškerou aktivitu ve firemní síti. Podobné služby navíc poskytují i 24/7 dostupnou podporu na dispečinku a pravidelné technické kontroly firemních serverů.

Tyto potřeby řeší bezpečnostní ochrana Security Insight od DoxoLogic, která poskytuje primárně malým a středním podnikům pravidelné sledování a vyhodnocování jejich bezpečnostních profilů a odhalování slabých či přímo slepých míst v ochraně. Tato služba navíc nabízí pravidelné konzultace a kontroly fyzických i virtuálních serverů společnosti, což výrazně zvyšuje obranu proti nejrůznějším kyberútokům. „Otázka pravidelných bezpečnostních monitoringů je v tuzemském prostředí stále častěji skloňovaná. Vzhledem k rostoucímu trendu kybernetických útoků se tak pravidelný bezpečnostní sken může stát velmi účinnou ochranou,“ říká ředitel firmy DoxoLogic Martin Listopad.

Úniky dat mohou firmu přijít na miliony korun

V posledních letech se na poli kybernetických útoků proslavily tzv. vyděračské útoky, které na základě infiltrování do sítě stáhnou veškerá data společnosti, následně je smažou z firemních serverů, zašifrují a za jejich odblokování požadují výkupné. Hackeři takové útoky dále inovují a je tedy běžné, že kradenými daty vydírají třeba i partnery, investory či přímo zákazníky postižené firmy. „Stále častěji se ve světě setkáváme s útoky na firmy, jejíchž následky byly nejen pro postižený podnik prakticky devastující. Security Insight firemní data preventivně chrání a sleduje jednotlivé přístupy k nim. V případě jakékoli podezřelé aktivity dostává náš dispečink alarm a začínáme jednat,“ komentuje situaci Martin Listopad z DoxoLogic a dodává, že riziko úniku dat či úplné paralýzy fungování firmy by čeští podnikatele opravdu neměli brát na lehkou váhu.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE