INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Společnost Black and Decker, přední světový výrobce elektrického ručního nářadí se od konce loňského roku přiřadil k spokojeným zákazníkům systému HELIOS Orange. Produkty a služby této společnosti jsou na trzích ve více než 100 zemích. V 10 zemích má výrobní závody a zaměstnává přibližně 29 000 lidí po celém světě. Black and Decker působí ve třech obchodních úsecích: Elektrické nářadí a doplňky, Hardware a výrobky pro zdokonalení domácnosti a Technologie upevňovacích systémů. V ČR byl v roce 2002 otevřen výrobní závod v Trmicích. Veškerá výroba závodu je přepravována do zahraničí, a to buď přímo vyvážena do distribučních center mimo EU nebo odesílána do evropských distribučních skladů.

Do roku 2011 zde byl pro podporu činností společnosti využíván starší software, který však v mnoha směrech nevyhovoval. Zejména nebyl dostatečně pružný a dodavatel téměř neposkytoval zákaznický servis. Management společnosti se proto rozhodl pro pořízení nového systému.

Vzhledem k prioritě vývozu do zahraničí byly osloveny firmy, které mají certifikaci od Celní správy ČR. Po prezentacích byly vyhodnoceny cenové a kvalitativní podmínky. Po interním schvalovacím procesu byla oslovena společnost Asseco Solutions se systémem HELIOS Orange.

Implementace systému probíhala poněkud pomaleji, než bývá u tohoto systému zvykem – důvodem bylo využívání velkého množství celních režimů a zjednodušených postupů. Byla dokončena v listopadu 2011.

„Nicméně přechod do ostrého provozu byl dobře připraven a proběhl hladce, všichni zúčastnění konzultanti prokázali vysokou profesionální kvalitu" uvedl Ing. Jiří Krchov, Trade Compliance Manager (Europe) společnosti Black and Decker a dodal: „Přínos nového systému spatřuji zejména v jeho bezproblémové funkčnosti, v provázanosti celého celního řízení, v jeho rychlosti a také ve výborné podpoře formou helpdesku."

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3