INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
APC ze skupiny Schneider Electric varuje, že některé UPS s vysokou účinností nemusejí poskytovat náležitou ochranu napájení. Snaha snižovat spotřebu elektřiny a emise v datových centrech je pochopitelná. Některá opatření přijatá k snížení ztrát elektřiny v nepřerušitelných záložních zdrojích (UPS) však zvyšují riziko výpadku IT služeb a škod na zařízení kvůli výpadkům a problémům s dodávkou proudu.

„Někteří výrobci statických UPS uvádějí nerealisticky vysoké hodnoty účinnosti UPS, které lze dosáhnout jenom obětováním kvality napájení vyžadované IT servery a zvýšením rizika nechtěných přepínání zdrojů v klíčových momentech provozu UPS," uvedl ředitel divize Business Development ze společnosti Schneider Electric Shri Karve.

UPS, které pro zvýšení účinnosti přepínají mezi různými způsoby provozu (tedy topologiemi), mohou zhoršit ochranu IT zařízení. "Takové přepínání mezi VFD ((line interactive), VI (standby) a VFI (online dvojí konverze) může kvůli časové prodlevě při přepínání ovlivnit odolnost systému. Také může snížit střední dobu mezi poruchami (MTBF) a způsobit tak nízkou dostupnost hodnot také kvůli zvýšené střední době opravy (MTTR). Dostupnost je přitom pro vlastníky a provozovatele datových center klíčovým cílem," uvedl Shri Karve.

Statické UPS s bateriemi mají na celosvětovém trhu s UPS hlavní podíl. Podle odhadů v roce 2010 činil 7,3 miliardy dolarů (IMS Research, Uninterruptible Power Supply Sourcebook, červenec 2010). Jsou upřednostňovanou volbou pro ochranu klíčových zařízení v datových centrech. "Při výběru, který typ UPS systému poskytne optimální ochranu za konkurenceschopnou cenu, se používá několik hlavních kritérií," uvedl Karve. Patří mezi ně „kritičnost" zátěže, typ UPS, konfigurace/dostupnost, typ zátěže, doba běhu na baterie, jednoduchá obsluha a údržba, instalace a strukturální ohledy," dodal.

V případě datových center je první otázkou „kritičnost" jejich zátěže. Jinými slovy, jaké jsou důsledky pro organizaci, pokud porucha hlavního vedení nebo výpadek proudu zasáhne její datové centrum. Nepřerušené a kvalitní napájení je klíčové pro spolehlivý provoz IT zařízení a úspěšnou dodávku IT služeb. Podle Shri Karveho "některé trojfázové UPS v některých režimech provozu neposkytují lepší ochranu než nejlevnější UPS, jež lze najít v obchodech s počítači. Tyto UPS také vystavují IT zařízení „nezpracované" elektřině z hlavního vedení, což žádný seriózní provozovatel datového centra na světě nemůže dopustit."

Karve působí na trhu UPS 40 let a pravidelně vystupuje na konferencích o datových centrech. Jeho závěr je jasný, že malé kompromisy v případě účinnosti mají smysl. "Vysoce složité přepínání provozních režimů může dosáhnout 99procentní účinnosti jen občas. UPS s dvojitou konverzí (VFI) jsou oproti tomu ověřenou technologií a dosahují až 97procentní účinnosti. Modely jako Symmetra PX a Symmentra MW společnosti APC jsou modulární a škálovatelné a permanentně chrání IT zařízení před kolísáním dodávek a výpadky proudu bez rizika přepínání mezi módy činnosti".

Více informací lze získat na adrese www.apc.com/gb.

O APC ze skupiny Schneider Electric

APC by Schneider Electric je přední světový dodavatel služeb i produktů pro záložní napájení a chlazení datových center i výpočetní techniky určené kancelářím a domácnostem.

Původní společnost APC získala v roce 2007 společnost Schneider Electric a spojila ji s firmou MGE UPS Systems.

APC by Schneider Electric v hlavním výrobním programu nabízí nepřerušitelné záložní zdroje UPS, jednotky přesného chlazení, racky a software pro navrhování i správu řešení vhodných do velkých, středních i malých institucí a firem. APC by Schneider Electric dodává také InfraStruXure - flexibilní architekturu, která integruje napájení, chlazení a správu datových center. Společnost disponuje rozsáhlou servisní sítí a každoročně vynakládá značné finanční prostředky na výzkum a vývoj.

Více informací na www.apc.com

O společnosti Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, globální specialista na energetický management, podniká ve více než 100 zemí. Nabízí integrovaná řešení v různých segmentech trhu. Zaujímá přední pozici v oblastech správy energie a infrastruktury, automatizovaných systémů pro budovy, datová centra a sítě. Silnou pozici zaujímá také v oblasti domovních elektroinstalací.

Firma má více než 100 000 zaměstnanců. V roce 2010 dosáhla obratu 19,6 miliardy eur.

Více informací na www.schneider-electric.com

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3