INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
APC ze skupiny Schneider Electric varuje, že některé UPS s vysokou účinností nemusejí poskytovat náležitou ochranu napájení. Snaha snižovat spotřebu elektřiny a emise v datových centrech je pochopitelná. Některá opatření přijatá k snížení ztrát elektřiny v nepřerušitelných záložních zdrojích (UPS) však zvyšují riziko výpadku IT služeb a škod na zařízení kvůli výpadkům a problémům s dodávkou proudu.

„Někteří výrobci statických UPS uvádějí nerealisticky vysoké hodnoty účinnosti UPS, které lze dosáhnout jenom obětováním kvality napájení vyžadované IT servery a zvýšením rizika nechtěných přepínání zdrojů v klíčových momentech provozu UPS," uvedl ředitel divize Business Development ze společnosti Schneider Electric Shri Karve.

UPS, které pro zvýšení účinnosti přepínají mezi různými způsoby provozu (tedy topologiemi), mohou zhoršit ochranu IT zařízení. "Takové přepínání mezi VFD ((line interactive), VI (standby) a VFI (online dvojí konverze) může kvůli časové prodlevě při přepínání ovlivnit odolnost systému. Také může snížit střední dobu mezi poruchami (MTBF) a způsobit tak nízkou dostupnost hodnot také kvůli zvýšené střední době opravy (MTTR). Dostupnost je přitom pro vlastníky a provozovatele datových center klíčovým cílem," uvedl Shri Karve.

Statické UPS s bateriemi mají na celosvětovém trhu s UPS hlavní podíl. Podle odhadů v roce 2010 činil 7,3 miliardy dolarů (IMS Research, Uninterruptible Power Supply Sourcebook, červenec 2010). Jsou upřednostňovanou volbou pro ochranu klíčových zařízení v datových centrech. "Při výběru, který typ UPS systému poskytne optimální ochranu za konkurenceschopnou cenu, se používá několik hlavních kritérií," uvedl Karve. Patří mezi ně „kritičnost" zátěže, typ UPS, konfigurace/dostupnost, typ zátěže, doba běhu na baterie, jednoduchá obsluha a údržba, instalace a strukturální ohledy," dodal.

V případě datových center je první otázkou „kritičnost" jejich zátěže. Jinými slovy, jaké jsou důsledky pro organizaci, pokud porucha hlavního vedení nebo výpadek proudu zasáhne její datové centrum. Nepřerušené a kvalitní napájení je klíčové pro spolehlivý provoz IT zařízení a úspěšnou dodávku IT služeb. Podle Shri Karveho "některé trojfázové UPS v některých režimech provozu neposkytují lepší ochranu než nejlevnější UPS, jež lze najít v obchodech s počítači. Tyto UPS také vystavují IT zařízení „nezpracované" elektřině z hlavního vedení, což žádný seriózní provozovatel datového centra na světě nemůže dopustit."

Karve působí na trhu UPS 40 let a pravidelně vystupuje na konferencích o datových centrech. Jeho závěr je jasný, že malé kompromisy v případě účinnosti mají smysl. "Vysoce složité přepínání provozních režimů může dosáhnout 99procentní účinnosti jen občas. UPS s dvojitou konverzí (VFI) jsou oproti tomu ověřenou technologií a dosahují až 97procentní účinnosti. Modely jako Symmetra PX a Symmentra MW společnosti APC jsou modulární a škálovatelné a permanentně chrání IT zařízení před kolísáním dodávek a výpadky proudu bez rizika přepínání mezi módy činnosti".

Více informací lze získat na adrese www.apc.com/gb.

O APC ze skupiny Schneider Electric

APC by Schneider Electric je přední světový dodavatel služeb i produktů pro záložní napájení a chlazení datových center i výpočetní techniky určené kancelářím a domácnostem.

Původní společnost APC získala v roce 2007 společnost Schneider Electric a spojila ji s firmou MGE UPS Systems.

APC by Schneider Electric v hlavním výrobním programu nabízí nepřerušitelné záložní zdroje UPS, jednotky přesného chlazení, racky a software pro navrhování i správu řešení vhodných do velkých, středních i malých institucí a firem. APC by Schneider Electric dodává také InfraStruXure - flexibilní architekturu, která integruje napájení, chlazení a správu datových center. Společnost disponuje rozsáhlou servisní sítí a každoročně vynakládá značné finanční prostředky na výzkum a vývoj.

Více informací na www.apc.com

O společnosti Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, globální specialista na energetický management, podniká ve více než 100 zemí. Nabízí integrovaná řešení v různých segmentech trhu. Zaujímá přední pozici v oblastech správy energie a infrastruktury, automatizovaných systémů pro budovy, datová centra a sítě. Silnou pozici zaujímá také v oblasti domovních elektroinstalací.

Firma má více než 100 000 zaměstnanců. V roce 2010 dosáhla obratu 19,6 miliardy eur.

Více informací na www.schneider-electric.com

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3