INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

IMG 1152 kopie 2Češi jsou národem turistů, ale na výlety jim už zdaleka nestačí jenom mapa. Chtějí něco víc a pokud cestují i s dětmi, potřebují je nejen na výlet do přírody navnadit, ale zároveň je během cesty smysluplně zabavit.

Podle společnosti Tripeduca, která provozuje výletní aplikaci Skryté příběhy, si do svého mobilního zařízení stáhne výletní trasy denně několik desítek uživatelů. „Jen za poslední dva měsíce si tímto způsobem zpestřilo cestování po Česku už bezmála tři tisíce českých rodin“: říká autor Skrytých příběhů a zároveň otec čtyř dětí Dalibor Naar.

Trend využívání geolokačních mobilních aplikací je novým fenoménem cestování na celém světě. „Často totiž přináší ekonomické oživení v jednotlivých regionech, kdy tvůrci her při vytváření tras spolupracují s místními samosprávami či správci významných památek. I my v České republice do projektu zapojujeme radnice, kastelány či správce populárních měst a zajímavých objektů“: uvedl Dalibor Naar.

Geolokační hra Skryté příběhy je jednoduchá aplikace, kterou si uživatel zdarma stáhne do mobilu. Je určena dětem již od 6 let a chytře propojuje svět mobilních technologií s historií a pobytem v přírodě. Aplikace zatím obsahuje 42 tras, které vedou mnoha významnými i opomíjenými místy nejen v Praze, ale v celé České republice. Přímo z mobilního telefonu děti poslouchají hlas konkrétní historické postavy spjaté s daným místem, vracejí se v čase do zásadních okamžiků našich dějin, seznamují se s novou lokací a pomáhají postavě řešit její problémy tím, že na trase plní různé úkoly. Aplikace je užitečná nejen jako nástroj na zpestření výletů, děti díky ní získají také znalosti z historie, které pak mohou využít ve školní výuce.

Praha vede

V počtu stažení si zatím nejlépe vedou výletní trasy v Praze - Údolí nářků v parku Folimanka a příběh Zoo pod vodou ve Stromovce. Těsně za hlavním městem si lidé nejvíce stahují výlety v Jičíně, Kutné Hoře a také v Brně či v Lednici.

Na konci trasy Skrytého příběhu si děti mohou navíc udělat selfie s historickou postavou a poslat ji kamarádům či sdílet na sociálních sítích. Nejznámějšími hrdiny Skrytých příběhů jsou například kníže Václav, Jan Žižka, praotec Čech či Einstein.

Každá výletní trasa Skrytých příběhů má cca pět až osm zastavení, měří od jednoho do čtyř kilometrů a vede dobře přístupným terénem, aby ji zvládla opravdu celá rodina i třeba s dětským kočárkem.

Aplikaci Skryté příběhy vytvořila parta nadšených cestovatelů a rodičů ze společnosti Tripeduca, kteří si dlouho lámali hlavu nad tím, zda mají dětem omezovat přístup k mobilům ve chvíli, kdy se z telefonů staly kapesní počítače. „Právě tehdy vznikl nápad udělat projekt, který by využil mobilní technologii tím nejlepším možným způsobem: aby motivovala děti k pohybu a zároveň k poznávání měst a míst v zemi, kde žijí,“: říká Dalibor Naar.

Na ryze nekomerčním projektu, který zatím žije pouze díky finančním darům sympatizantů, se podílí i řada známých herců. Své hlasy historickým postavám, jež provázejí děti na jednotlivých trasách, propůjčily Valerie Zawadská, Jana Stryková, Viktor Dvořák, Petr Pěknic a další.

Do konce roku 2017 bude v aplikaci Skryté příběhy přibližně 100 nových tras po celé České republice a v roce 2018 přibude dalších 150 výletních misí.

 Top 10 nejstahovanějších výletů po ČR

Praha, park Stromovka – trasa Zoo pod vodou
Praha, park Folimanka – trasa Údolí nářků
Jičín – trasa Nezvratný důkaz
Lednice – trasa Hardtmuthova nemoc
Praha, park Stromovka – trasa Malér s parostrojem
Praha, park Petřín – trasa Pražská Eiffelovka
Hranice, lázně Teplice – trasa Kníže nad propastí
Kutná Hora – Sedlec – trasa Santini a kostlivci
Brno – trasa Švédové na tahu
Praha, Vyšehrad – trasa Kosmasovy ženy

Aplikace je pod názvem Skryté příběhy zdarma ke stažení na iTunes a Google Play.

 

 

 

Slovo ke dni

  • Vesnice, jak ji možná neznáte

    Lidé na vsi jsou prý konzervativní, zaostalí a možná i hloupí. Ano, tak o nich často smýšlí zejména město. Avšak mýlí se, jak ukázal i čerstvý průzkum Asociace malých a střeních podniků a živnostníků ČR. Vyšlo jim, že zemědělci jsou v digitalizaci dál než průmysl. K čemu nejmodernější technologie využívají? Například satelitní navigaci k zjišťování dat o svých pozemcích a pěstovaných plodinách. Sbírají informace všude tam, kde potřebují znát přesnou situaci online. Není pro ně ani neznámý pojem internet zvířat, i na venkově se daří umělé inteligenci... V rostlinné i živočišné výrobě se už bez systémů tzv. přesného zemědělství neobejdou. A to se venkované musí vyrovnat s překážkami, které v městských aglomeracích nemají, kupříkladu se špatným pokrytím vysokorychlostními internetovými službami nebo s horším přístupem k investičním...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE