INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Ceny tarifuRůznorodost cen mobilních tarifů je v České republice stále aktuální a diskutované téma. Sdružení spotřebitelů Licit ve snaze poskytnout široké veřejnosti adekvátní cenové podmínky mobilních služeb vyhlásila aukci mobilních tarifů.

Analýza JUDr. Tomáše Panáčka, kde využil § 14 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, poukazuje mimo jiné na drtivé rozdíly v cenách mezi veřejnými subjekty, magistráty měst a jednotlivci.

Z průzkumu, který zahrnoval větší města České republiky, ministerstva a další veřejné subjekty jednoznačně vyplývá, že operátoři poskytují institucím radikálně levnější cenové podmínky než běžným zákazníkům. Magistrát města Ústí nad Labem disponuje tarifem s neomezeným voláním a SMS za 100Kč bez DPH od společnosti O2. Datové připojení může využít za 49Kč – 1GB, 69Kč – 3GB, 99Kč -10GB, bez DPH. Cena klesá ještě níže v případě města Liberec, který užívá neomezený tarif na volání a SMS od téže společnosti za pouhých 70Kč bez DPH. V případě mobilních dat v objemu 2GB si připlatí k tarifu 40Kč, celkem tedy 110Kč bez DPH. Úřad města Karviná si naopak za stejné služby od O2 musí značně připlatit, za tarif s neomezeným voláním a SMS platí 280Kč bez DPH. Mobilní data se pohybují od 100MB – 60Kč, 1,5 GB – 150Kč až po 10GB za 299Kč bez DPH. Výše zmíněná společnost zprostředkovává také služby pro magistrát města Chomutov. Zde se cena vyšplhala na 215Kč bez DPH za neomezený hlasový tarif. V případě dat město zaplatí za 200MB - 55Kč, 3GB - 130Kč a konečně za 10GB - 210Kč bez DPH. Statutární město Plzeň má k dispozici vnitrostátní volání 0,14Kč za minutu a cena jedné SMS činí 0,15Kč a neomezený datový tarif za 87Kč bez DPH.

Konkurenční operátor Vodafone poskytuje služby například městům Opava a Děčín. Magistrát města Opava používá neomezený tarif a SMS + 1GB dat za 135Kč bez DPH. Dále mají k dispozici 150MB za 65Kč nebo 10GB za 130Kč bez DPH. Děčín pracuje s neomezeným tarifem a SMS za 144Kč s DPH. Analýza odhaluje nejen markantní rozdíly ve vztahu veřejné subjekty versus běžný zákazník, ale také odhaluje jasnou manipulaci operátorů, kteří za stejné služby vyžadují zcela odlišné ceny.

„Vyhlášením aukce mobilních tarifů, chceme veřejnost upozornit na nerovné podmínky na trhu a ne zcela korektní jednání mobilních operátorů. V této chvíli se nezávazně přihlásilo již téměř 80 000 spotřebitelů a firem. Věříme, že aukce je cesta, jak operátory vyzvat k férovému jednání a uzavření výhodné smlouvy pro běžné spotřebitele. V současnosti nám sbíraná data prostřednictvím podrobné analýzy odhalují, že „obyčejný člověk“ musí zaplatit minimálně jednou tolik co například magistráty a městské úřady. Nechceme tvrdit, že státní instituce nemají disponovat zvýhodněnou cenou, ale tu možnost by měli mít i jiní spotřebitelé“ říká Ombudsman sdružení Licit, Tomáš Panáček a dodává: „Průzkum definoval nejen cenové rozdíly tarifů, ale také poukázal na nízkou transparentnost údajů o veřejných institucích, kdy je často komplikované najít jasné data. Registr smluv například blíže nespecifikuje předmět uzavřené smlouvy nebo jsou vyžádané informace institucemi označeny jako obchodní tajemství i přesto, že je subjekt financován z veřejných zdrojů.“

____________________________________________________

LICIT je nezávislá komunita spotřebitelů, jejímž posláním je přinášet, co nejnižší ceny z aukcí do každé domácnosti. Je financována aukčními poplatky servisní aukční síně s desetiletou historií e-aukcí a sdružováním poptávek - eCENTRE. LICIT zajišťuje nejvýhodnější ceny z e-aukcí včetně kompletního servisu spojeného se změnou dodavatele na dodávky energií, či jiné komodity, při MINIMÁLNÍ SOUČINNOSTI KLIENTA. www.licit.cz 

(tz)

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Znáte organizace pro ochranu duševního vlastnictví? 12. srpen 2020

Období, které nyní prožíváme, nepřináší pouze znepokojivé zprávy o rozkolísané ekonomice, uzavírání firem nebo karanténních opatřeních. Rodí se mnoho nápadů, vznikají inovativní společnosti. To s sebou nese i potřebu péče o nové myšlenky, postupy, celé know-how. Na této straně pravidelně přinášíme informace o ochraně duševního vlastnictví. Tentokrát připomeňme, jaké organizace k tomu slouží:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE