INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

aukce.jpgZadávací dokumentaci Licit odeslal největší trojce operátorů a vybraným „virtuálům“. Sdružení spotřebitelů Licit se rozhodlo vyhlásit aukci mobilních tarifů. Prostřednictvím bezplatné a nezávazné registrace na licit.cz dalo od začátku záři již 76 000 spotřebitelů nebo firem najevo, že mají zájem o levnější tarify.

Sdružení aukci připravilo na popud exministra financí Andreje Babiše, který se letos v dubnu na sociálních sítích chlubil, že pro svoje ministerstvo získal „polské ceny“. 

Ministerstvo financí má od letošního dubna nové tarify, neomezený hlasový a datový tarif ministerstvu nabídl T-mobile za 195 Kč. Běžný Čech ale za poslední čtyři roky u tří hlavních operátorů nejčastěji zaplatil částku 749 Kč a rozhodně to nebylo za neomezený hlasový a datový tarif. Proč mají ministerstva s tisícovkami SIM karet tak nízké ceny? „U zákazníků z veřejné sféry funguje výrazná integrace služeb a úspora z rozsahu," vysvětluje Anna Hroudová zastupující T-Mobile.

Licit se rozhodl operátorům nabídnout minimálně desetkrát větší množství spotřebitelů a věří, že v aukci získají stejnou cenu díky již zmiňované úspoře z rozsahu, kterou často mobilní operátoři argumentují. Ostatně v minulosti se tři největší operátoři do elektronických aukcí pořádaných mateřskou elektronickou aukční síní eCENTRE již přihlásili. V roce 2011 eCENTRE pořádalo aukci pro Ostravu, po čtyřhodinovém „podsekávání“ nabídek, byla vysoutěžena cena nižší o 80 % oproti původní!

Vzhledem ke dlouholetým zkušenostem z aukčního trhu a znalosti dodavatelů se Licit rozhodl pro aktivní přístup a zadávací dokumentaci dnes doručil jak největším operátorům, tak i vybraným virtuálním operátorům. „Neočekáváme, že dostaneme vůbec nejnižší nabídku, ale rádi bychom získali tarify jak cenou, tak obsahem srovnatelné s ministerstvem financí. Určitě se nespokojíme s tarifem, který by měl malé množstvím dat. Pokud je možné mít neomezený datový tarif do dvouset korun, budeme bojovat za co nejbližší sestavení balíčku“ říká Vítězslav Grygar, zakladatel nezávislé aukční síně a partner komunity spotřebitelů licit.cz

(tz)

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________
LICIT je nezávislá komunita spotřebitelů, jejímž posláním je přinášet, co nejnižší ceny z aukcí do každé domácnosti. Je financována aukčními poplatky servisní aukční síně s desetiletou historií e-aukcí a sdružováním poptávek - eCENTRE. LICIT zajišťuje nejvýhodnější ceny z e-aukcí včetně kompletního servisu spojeného se změnou dodavatele na dodávky energií, či jiné komodity, při MINIMÁLNÍ SOUČINNOSTI KLIENTA. www.licit.cz

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE