INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Hledání cest užitečnosti – i tak se dá nazvat poslání Mezinárodní soutěže inovací Quality Innovation Award, jejíž 10. ročník nedávno skončil předáním cen vítězům v Praze. Původně finská soutěž inovací se v rámci Evropské organizace pro kvalitu rozšířila i do dalších zemí. Dnes se kromě Finska koná v Estonsku, Švédsku, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Kazachstánu, Izraeli, Španělsku, Číně a v České republice.

U nás soutěž pořádá Česká společnost pro jakost za podpory Asociace inovačního podnikání. Přihlášeno bylo 352 inovací, 18 z nich bylo oceněno. V 8 kategoriích se porota zaměřila na originalitu, využitelnost, zákaznickou orientaci a efektivnost inovací. To mohli posoudit i návštěvníci přehlídky oceněných prací v pražském Michnově paláci. Mezi vítěznými týmy byla izraelská společnost NovellusDx sídlící v Jeruzalémě. Pro medicínské účely vytvořila unikátní řešení pomáhající onkologickým pacientům. Jejich metoda umožňuje lékařům zvolit optimální terapii pro každého pacienta zvlášť. Principem je poskytnout detailní profilování individuálních nádorů pacientů. Haim Gil-Ad, CEO společnosti, nám odpověděl na několik otázek:

Proč se vaše společnost zúčastnila této soutěže?

Stále se snažíme být výjimeční. Využíváme téměř každé příležitosti, která nám umožňuje posunout se dále. Díky konkurenci jsme se na sebe mohli podívat z jiného úhlu a hledat cesty ke zlepšení.

Myslíte si, že dnes ve světě vzniká více nebo méně inovativních řešení než v uplynulých dvou desetiletích?

V současné době existuje mnohem více příležitostí pro inovace vzhledem k tomu, že je tu mnohem více nástrojů a metod pro vylepšování stávajícího stavu i samotných inovací. Nahrává tomu nejen skutečnost, že je mladá generace mnohem chytřejší a mnohem kreativnější, ale rodí se do prostředí kritického uvažování, což je pro inovace zásadní.

Jakým směrem by se inovace měly vyvíjet? Na co je podle vás užitečné upřít pozornost? Na ochranu životního prostředí, do vývoje léků, které by neměly vedlejší účinky, nebo na produkci zdravých potravin?

Věřím, že všechny jsou velice důležité a celkově jsou světovou nenaplněnou potřebou.

více informací na www.novellusdx.com

připravil Martin ŠimekSlovo ke dni

  • Češi zelenají

    Je to hodně nebo málo? Průzkum tvrdí, že 17 procent Čechů, tedy asi každý šestý, jsou ochotni si připlatit za zelenou energii. Ostatní zřejmě vědí, že za elektřinu z obnovitelných zdrojů už dlouho platí „ekologickou daň“ a těží z toho například solární baroni. Tři čtvrtiny obyvatel ČR třídí odpad a používají úsporné spotřebiče. Jen se neví, jestli vědomě a dobrovolně, nebo proto, že jiné spotřebiče se už ani nedají koupit. Ochrana planety je jistě chvályhodná a nutná, nicméně by měli lidé mít při rozhodování, jaké prostředky k tomu volit, více svobody. Zřejmě by se ukázalo, že procenta „zelených“ Čechů by ještě stoupla a zejména by se zvýšila jejich spokojenost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Ochrana duševního vlastnictví v kontextu Inovační strategie ČR na léta 2019–2030 31. leden 2020

Vláda České republiky schválila počátkem roku 2019 klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030 (Country for the Future), který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Dokument vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by mělo Českou republiku do roku 2030 zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE