INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Hledání cest užitečnosti – i tak se dá nazvat poslání Mezinárodní soutěže inovací Quality Innovation Award, jejíž 10. ročník nedávno skončil předáním cen vítězům v Praze. Původně finská soutěž inovací se v rámci Evropské organizace pro kvalitu rozšířila i do dalších zemí. Dnes se kromě Finska koná v Estonsku, Švédsku, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Kazachstánu, Izraeli, Španělsku, Číně a v České republice.

U nás soutěž pořádá Česká společnost pro jakost za podpory Asociace inovačního podnikání. Přihlášeno bylo 352 inovací, 18 z nich bylo oceněno. V 8 kategoriích se porota zaměřila na originalitu, využitelnost, zákaznickou orientaci a efektivnost inovací. To mohli posoudit i návštěvníci přehlídky oceněných prací v pražském Michnově paláci. Mezi vítěznými týmy byla izraelská společnost NovellusDx sídlící v Jeruzalémě. Pro medicínské účely vytvořila unikátní řešení pomáhající onkologickým pacientům. Jejich metoda umožňuje lékařům zvolit optimální terapii pro každého pacienta zvlášť. Principem je poskytnout detailní profilování individuálních nádorů pacientů. Haim Gil-Ad, CEO společnosti, nám odpověděl na několik otázek:

Proč se vaše společnost zúčastnila této soutěže?

Stále se snažíme být výjimeční. Využíváme téměř každé příležitosti, která nám umožňuje posunout se dále. Díky konkurenci jsme se na sebe mohli podívat z jiného úhlu a hledat cesty ke zlepšení.

Myslíte si, že dnes ve světě vzniká více nebo méně inovativních řešení než v uplynulých dvou desetiletích?

V současné době existuje mnohem více příležitostí pro inovace vzhledem k tomu, že je tu mnohem více nástrojů a metod pro vylepšování stávajícího stavu i samotných inovací. Nahrává tomu nejen skutečnost, že je mladá generace mnohem chytřejší a mnohem kreativnější, ale rodí se do prostředí kritického uvažování, což je pro inovace zásadní.

Jakým směrem by se inovace měly vyvíjet? Na co je podle vás užitečné upřít pozornost? Na ochranu životního prostředí, do vývoje léků, které by neměly vedlejší účinky, nebo na produkci zdravých potravin?

Věřím, že všechny jsou velice důležité a celkově jsou světovou nenaplněnou potřebou.

více informací na www.novellusdx.com

připravil Martin ŠimekSlovo ke dni

  • Červ, bez červa, s červem... Dobrou chuť!

    Člověk má v životě ochutnat všechno. Jak se praví v bibli: Vše vyzkoušejte, toho dobrého se přidržte! Jako kluk jsem nikdy nepřistoupil na sázku, že nepřekousnu žížalu. Teď jsem dostal nabídku nového pokrmu z červů. Neodmítl jsem a udělal dobře. Přišel mi sáček od firmy WORM UP plný moučných červíků Pražených a kulinářsky dochucených solí a chili. Myslel jsem si, že jídlo z čeledi bezobratlých bude vypadat jako normální pečivo. Totiž že se surovina usuší, umele a patřičně vytvaruje, pak nechá zapéct jako pizza. Jenže pochoutka si na nic nehraje. Skutečně máte na talíři moučného červa, který se však nehýbe, je do bronzova upražený a při skousnutí chroupe. Navíc skvěle chutná a je plný bílkovin. Ne že bych larvy vyměnil za vepřový řízek, hovězí svíčkovou, nebo grilované kuře, ale jako mňamku k televiznímu seriálu, proč ne?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

První zkušenosti s novelou zákona o ochranných známkách 19. září 2019

Novela zákona č. 441/2003 Sb., o ochranných známkách, vstoupila v účinnost 1. ledna 2019. Hlavním důvodem změny zákona byla nutnost přenést do národní právní úpravy ustanovení směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2436, kterou se sbližují právní předpisy členských států o ochranných známkách (dále jen „směrnice“).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE