INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Na konci srpna 2011 spustila Cebia ve spolupráci s největším inzertním portálem Sauto.cz hodnocení historie vozidel pomocí certifikátů Cebia REPORT. Hodnocení vozidla může k inzerátu přiložit buď prodejce (autobazar) nebo i soukromý inzerent, který výsledek hodnocení vozidla získá přes internetové stránky www.zkontrolujsiauto.cz.

Na serveru Sauto.cz je již umístěno cca 200 inzerátů s prověřenými vozidly, mezi první prodejce, kteří zde umístili hodnocení vozidel od Cebia, patří autobazar Andy Auta nebo Davo Car. Během dalších týdnů očekáváme zapojení druhého největšího autobazaru v ČR Auto ESA a dalších větších prodejců ojetých vozidel na trhu v ČR, uvedl Ing. Martin Pajer, ředitel Cebia, spol. s r.o. Zároveň M. Pajer dodal: „Těší nás, že i soukromí inzerenti, kteří prodávají své soukromé vozidlo, mají zájem o vytváření certifikátů Cebia REPORT a přikládají k inzerátu potvrzení, že u jejich vozidla jsou zkontrolovány tyto důležité parametry:

VIN (čísla karoserie) – zda odpovídá značce a modelu vozidla,

Rok výroby – zda souhlasí rok výroby vozidla a vozidlo nebylo administrativně omlazeno,

Odcizení – zda automobil není evidován jako odcizený v databázi Policie ČR a SR,

Leasing/úvěr – zda vozidlo není financováno některou z leasingových společností,

Stav tachometru – zda skutečný počet najetých kilometrů není vyšší, než ukazuje tachometr a nebylo s ním tedy manipulováno.

Cílem této spolupráce je zkvalitnění inzerátů s ojetými vozidly a zvýšení ochrany spotřebitele před falešnými nebo nepravdivými inzeráty. Každý uživatel si může prohlédnout výsledek prověření u vozidel, ke kterým toto hodnocení přiložil sám prodejce, nebo si historii vozidla může uživatel prověřit sám přes stránky www.zkontrolujsiauto.cz.

Největšími problémy při nákupu ojetých vozidel stále zůstává stáčení tachometrů, falšování roku výroby a v neposlední řadě i prodej vozidel, u kterých je nedoplacený leasing nebo úvěr.

Všem motoristům proto doporučujeme pečlivě si vozidlo před nákupem prověřit, prohlédnout, případně přizvat mechanika nebo požadovat návštěvu servisu a absolvovat zkušební jízdu.

Velký důraz by měl být kladen i na kupní smlouvu, ve které by neměla chybět detailní specifikace vozidla, celkový počet najetých kilometrů, rok výroby a potvrzení, že na vozidle neváznou žádná práva a pohledávky třetích osob, že vozidlo není kradené nebo použité jako zástava, není předmětem exekuce a prodeji vozidla nebrání žádné další okolnosti.

Samostatnou kapitolou jsou vozidla kupovaná ze zahraničí, u kterých vždy doporučujeme prověření původu a potvrzení o tom, že vozidlo není v zahraničí hlášené jako odcizené a že bylo řádně odhlášené z registru vozidel. Pokud chce mít motorista 100% jistotu o originalitě kupovaného vozidla, měl by si zároveň objednat i fyzickou prohlídku vozidla, při které se odhalí případné zfalšování identifikačních znaků vozidla. Nákup auta patří mezi velké finanční investice a opatrnost při nákupu je zde více než na místě.

(tz)

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3