INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Po několika měsících soutěžního klání návrhářů z celého světa, kteří měli uvažovat mimo zajeté koleje a v rámci zásad trvale udržitelného navrhování, společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corp. oficiálně vyhlásila vůbec první vítěze hlavních cen a další oceněné v soutěži Green Design (Zelený návrh).

Soutěž, která byla zahájena 22. dubna na Den Země, od soutěžících požadovala vytvoření návrhu sedadla pro letištní terminál s nízkým dopadem na životní prostředí, připraveného s pomocí 3D CAD řešení SolidWorks®. Soutěžící navrhli sedadla pro nové, fiktivní a ekologicky zodpovědné aerolinky – tak, aby šla masově vyrábět a využívat na letištních terminálech. Jednou z podmínek byly testy návrhů v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress, softwaru pro vyhodnocení dopadu na životní prostředí, který je součástí licence CAD řešení SolidWorks. Soutěžící byli požádáni, aby v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress stanovili uhlíkovou stopu návrhu, dopady na ovzduší a vodní zdroje i spotřebu energie během životního cyklu výrobku. Kromě testů udržitelnosti musel být každý návrh analyzován s pomocí softwaru SolidWorks SimulationXpress, jednoho z analytických nástrojů integrovaných v SolidWorksu, který měl pomoci zajistit, aby návrh sedadla vydržel každodenní zatížení.

„Tato soutěž skutečně představila některé mimořádně kreativní a talentované návrháře, kteří prokázali velký cit pro možnosti různých tvarů a materiálů," prohlásil Asheen Phansey, produktový manažer pro dlouhodobě udržitelné navrhování společnosti Dassault Systèmes SolidWorks. „Prostřednictvím předložených návrhů jsme si ověřili znalosti komunity uživatelů SolidWorksu u faktu, že prvním krokem k ekologicky šetrnějším výrobkům je elementární pochopení a docenění efektivního navrhování."

Za návrh sedadla Leaf se Russell Donovan z novozélandského Aucklandu, vítěz hlavní ceny v komerční kategorii, vydá do deštného pralesa Chaa Creek v ekologickém rekreačním středisku v Belize. Další úspěšní návrháři v komerční kategorii, kteří také vyhrávají iPad:

• Michael Kali, USA,

• Xiang Ma, USA,

• Ronald Majewski, USA,

• Graham Nolan, Velká Británie,

• Dallas Winspear, Austrálie.

V kategorii vzdělávacích institucí obdrží hlavní cenu dva vítězové: Gerard Libby z Worcesterského polytechnického institutu se svým sedadlem Airfoil a Elias Chávez z kalifornské Fontany se svým bambusovým křeslem připomínajícím přírodní obydlí. Oba budou za své návrhy pozváni na konferenci SolidWorks World. Další finalisté ve vzdělávací kategorii rovněž obdrží iPady:

• Karan Ambwani, BITS, Pilani – Dubaj (Spojené arabské emiráty),

• KS Gopala Krishnan, Technologický institut Vellore (Indie),

• Ian Jutras, Polytechnický institut Worcester (USA),

• Vigneshkumar Kannan, Technologická fakulta Sona (Indie),

• Rahul Surendran, Technologická fakulta Sona (Indie).

Porota tvořená odborníky z průmyslových oborů a experty na software SolidWorks zhodnotila každý návrh a soutěžní projekt v souladu s hodnotícími kritérii – podle dlouhodobé udržitelnosti, „zelené" estetiky, kreativity a vyrobitelnosti. Porota zasedala ve složení Al Dean, šéfredaktor časopisů Develop3D a Develop3D Sustainability; Josh Mings, redaktor populárního blogu SolidSmack blog; Solomon Diamond, odborný asistent, Thayerova strojní škola na Dartmouth Collegee; Mark Buckley, viceprezident pro záležitosti životního prostředí ve Staples Inc. K hodnocení přispěli také zaměstnanci společnosti Dassault Systèmes SolidWorks – Stephen Endersby, produktový manažer pro simulace, Asheen Phansey, produktový manažer pro udržitelnost, a Rick Chin, ředitel produktových inovací.

„Dlouhodobě udržitelné navrhování je velmi komplexní téma. Je tak těžké pochopit a omezit nepříznivé dopady na životní prostředí, které nemůžeme sledovat každý den," dodal Phansey. „Sponzorovali jsme soutěž Green Design s cílem vyvolat větší povědomí o tom, jak může SolidWorks Sustainability pomoci uživatelům začlenit životní cyklus výrobku do jejich návrhů a hmatatelně snížit dopady na životní prostředí."

Chcete-li se podívat na vítězné návrhy nebo se dozvědět více o oceněních v soutěži Green Design, navštivte webovou stránku www.solidworks.com/sw/products/green-design-contest.htm.

O společnosti Dassault Systèmes SolidWorks

Dassault Systèmes SolidWorks Corp., dceřiná společnost koncernu Dassault Systèmes S.A., představuje světovou špičku v oblasti 3D řešení, která pomáhají miliónům inženýrů a konstruktérů dosáhnout úspěchu prostřednictvím inovací. Naše produkty umožňují intuitivní práci v oblastech navrhování výrobků, simulací, publikování, správy dat a hodnocení dopadu na životní prostředí. Máte-li zájem o poslední novinky, informace nebo online ukázky, navštivte naše webové stránky www.solidworks.cz, případně nám zavolejte na telefonní číslo +420 543 216 642.

O společnosti Dassault Systèmes

Jako přední světový dodavatel 3D řešení a řešení pro správu životního cyklu výrobku (PLM) přináší společnost Dassault Systèmes pracovní nástroje více než 100 000 zákazníků v 80 zemích. Dassault Systèmes je průkopníkem na trhu 3D softwaru od roku 1981, vyvíjí a prodává softwarové aplikace a služby PLM, které podporují průmyslové procesy a poskytují 3D zobrazení celého životního cyklu výrobku – od návrhu přes údržbu až po recyklaci. Produktová řada společnosti Dassault Systèmes zahrnuje řešení CATIA pro navrhování virtuálních výrobků, SolidWorks pro 3D navrhování ve strojírenství, DELMIA pro virtuální výrobu, SIMULIA pro virtuální testování, ENOVIA pro globální správu životního cyklu, včetně spolupráce mezi více subjekty, a 3DVIA pro realistické 3D zobrazování online

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3