INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Po několika měsících soutěžního klání návrhářů z celého světa, kteří měli uvažovat mimo zajeté koleje a v rámci zásad trvale udržitelného navrhování, společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corp. oficiálně vyhlásila vůbec první vítěze hlavních cen a další oceněné v soutěži Green Design (Zelený návrh).

Soutěž, která byla zahájena 22. dubna na Den Země, od soutěžících požadovala vytvoření návrhu sedadla pro letištní terminál s nízkým dopadem na životní prostředí, připraveného s pomocí 3D CAD řešení SolidWorks®. Soutěžící navrhli sedadla pro nové, fiktivní a ekologicky zodpovědné aerolinky – tak, aby šla masově vyrábět a využívat na letištních terminálech. Jednou z podmínek byly testy návrhů v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress, softwaru pro vyhodnocení dopadu na životní prostředí, který je součástí licence CAD řešení SolidWorks. Soutěžící byli požádáni, aby v aplikaci SolidWorks SustainabilityXpress stanovili uhlíkovou stopu návrhu, dopady na ovzduší a vodní zdroje i spotřebu energie během životního cyklu výrobku. Kromě testů udržitelnosti musel být každý návrh analyzován s pomocí softwaru SolidWorks SimulationXpress, jednoho z analytických nástrojů integrovaných v SolidWorksu, který měl pomoci zajistit, aby návrh sedadla vydržel každodenní zatížení.

„Tato soutěž skutečně představila některé mimořádně kreativní a talentované návrháře, kteří prokázali velký cit pro možnosti různých tvarů a materiálů," prohlásil Asheen Phansey, produktový manažer pro dlouhodobě udržitelné navrhování společnosti Dassault Systèmes SolidWorks. „Prostřednictvím předložených návrhů jsme si ověřili znalosti komunity uživatelů SolidWorksu u faktu, že prvním krokem k ekologicky šetrnějším výrobkům je elementární pochopení a docenění efektivního navrhování."

Za návrh sedadla Leaf se Russell Donovan z novozélandského Aucklandu, vítěz hlavní ceny v komerční kategorii, vydá do deštného pralesa Chaa Creek v ekologickém rekreačním středisku v Belize. Další úspěšní návrháři v komerční kategorii, kteří také vyhrávají iPad:

• Michael Kali, USA,

• Xiang Ma, USA,

• Ronald Majewski, USA,

• Graham Nolan, Velká Británie,

• Dallas Winspear, Austrálie.

V kategorii vzdělávacích institucí obdrží hlavní cenu dva vítězové: Gerard Libby z Worcesterského polytechnického institutu se svým sedadlem Airfoil a Elias Chávez z kalifornské Fontany se svým bambusovým křeslem připomínajícím přírodní obydlí. Oba budou za své návrhy pozváni na konferenci SolidWorks World. Další finalisté ve vzdělávací kategorii rovněž obdrží iPady:

• Karan Ambwani, BITS, Pilani – Dubaj (Spojené arabské emiráty),

• KS Gopala Krishnan, Technologický institut Vellore (Indie),

• Ian Jutras, Polytechnický institut Worcester (USA),

• Vigneshkumar Kannan, Technologická fakulta Sona (Indie),

• Rahul Surendran, Technologická fakulta Sona (Indie).

Porota tvořená odborníky z průmyslových oborů a experty na software SolidWorks zhodnotila každý návrh a soutěžní projekt v souladu s hodnotícími kritérii – podle dlouhodobé udržitelnosti, „zelené" estetiky, kreativity a vyrobitelnosti. Porota zasedala ve složení Al Dean, šéfredaktor časopisů Develop3D a Develop3D Sustainability; Josh Mings, redaktor populárního blogu SolidSmack blog; Solomon Diamond, odborný asistent, Thayerova strojní škola na Dartmouth Collegee; Mark Buckley, viceprezident pro záležitosti životního prostředí ve Staples Inc. K hodnocení přispěli také zaměstnanci společnosti Dassault Systèmes SolidWorks – Stephen Endersby, produktový manažer pro simulace, Asheen Phansey, produktový manažer pro udržitelnost, a Rick Chin, ředitel produktových inovací.

„Dlouhodobě udržitelné navrhování je velmi komplexní téma. Je tak těžké pochopit a omezit nepříznivé dopady na životní prostředí, které nemůžeme sledovat každý den," dodal Phansey. „Sponzorovali jsme soutěž Green Design s cílem vyvolat větší povědomí o tom, jak může SolidWorks Sustainability pomoci uživatelům začlenit životní cyklus výrobku do jejich návrhů a hmatatelně snížit dopady na životní prostředí."

Chcete-li se podívat na vítězné návrhy nebo se dozvědět více o oceněních v soutěži Green Design, navštivte webovou stránku www.solidworks.com/sw/products/green-design-contest.htm.

O společnosti Dassault Systèmes SolidWorks

Dassault Systèmes SolidWorks Corp., dceřiná společnost koncernu Dassault Systèmes S.A., představuje světovou špičku v oblasti 3D řešení, která pomáhají miliónům inženýrů a konstruktérů dosáhnout úspěchu prostřednictvím inovací. Naše produkty umožňují intuitivní práci v oblastech navrhování výrobků, simulací, publikování, správy dat a hodnocení dopadu na životní prostředí. Máte-li zájem o poslední novinky, informace nebo online ukázky, navštivte naše webové stránky www.solidworks.cz, případně nám zavolejte na telefonní číslo +420 543 216 642.

O společnosti Dassault Systèmes

Jako přední světový dodavatel 3D řešení a řešení pro správu životního cyklu výrobku (PLM) přináší společnost Dassault Systèmes pracovní nástroje více než 100 000 zákazníků v 80 zemích. Dassault Systèmes je průkopníkem na trhu 3D softwaru od roku 1981, vyvíjí a prodává softwarové aplikace a služby PLM, které podporují průmyslové procesy a poskytují 3D zobrazení celého životního cyklu výrobku – od návrhu přes údržbu až po recyklaci. Produktová řada společnosti Dassault Systèmes zahrnuje řešení CATIA pro navrhování virtuálních výrobků, SolidWorks pro 3D navrhování ve strojírenství, DELMIA pro virtuální výrobu, SIMULIA pro virtuální testování, ENOVIA pro globální správu životního cyklu, včetně spolupráce mezi více subjekty, a 3DVIA pro realistické 3D zobrazování online

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3