INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Prezident ČMA Petr Kazík 1Novým prezidentem České manažerské asociace (ČMA) je Ing. Petr Kazík, Ph.D., její dlouholetý aktivní člen, majitel vzdělávací a poradenské společnost AHRA se zkušenostmi vrcholového manažera a konzultanta významných společností.

Zvolen byl koncem června po jednání Shromáždění delegátů, které zastupuje širokou členskou základnu a patnáct regionálně či odborně zaměřených klubů, jako šestý prezident ČMA

Asociace si zvolila také devítičlenné prezídium, v němž se objevilo hned několik nových tváří jako je Adam Liška, předseda ČMA ELITE klubu Moravskoslezského kraje a výrobní ředitel a prokurista Bekaert Petrovice, Vadim Petrov, člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání a aktivní ambasador ČMA, Tomáš Macků, ředitel vnějších vztahů výzkumné agentury IPSOS či Olga Girstlová, jednatelka společnosti Flexibuild Technology a GrowBUSINESS.

Významnou změnou je generační obměna vedení asociace, mladší a střední generace představuje nyní v prezídiu většinu. Mladší manažeři se v letošním roce objevili i na pozicích předsedů klubů, tedy v ČMA ELITE klubu Moravskoslezského kraje, Klubu Morava ČMA a Klubu předškolního vzdělávání.

Rozšíření členské základny, oslovení a získání mladších členů do řad asociace, je jednou z priorit prezidenta ČMA Petra Kazíka. „Česká manažerská asociace má co nabídnout mladší generaci manažerů, úspěšné osobnosti, transfer zkušeností, networking. Mezi současnými členy vidím chuť mnoha z nich aktivněji se zapojit do činnosti klubů i celé asociace. Příkladem je klub na Severní Moravě, který během čtyř měsíců získal čtyřicet členů. Kluby jsou pro nás klíčové,“ uvedl prezident České manažerské asociace. Ta si letos připomíná 30 let od svého založení. V souvislosti s oslavami vydala a pokřtila minulý týden knihu 40 renomovaných autorů Návrat k prosperitě.

Kdo je Ing. Petr Kazík, Ph.D.

Valnou část svého profesního života vykonával manažerské funkce v obchodu, marketingu a TOP managementu. Pracoval jako konzultant, lektor a kouč ve více než dvou stech významných společnostech. Založil vzdělávací a poradenskou společnost AHRA. Působí jako vysokoškolský pedagog, v letech 2007-2019 na Fakultě sociálních studií a Lékařské fakultě Ostravské univerzity, nyní na Pedagogické fakultě UK. Systematicky se věnuje hodnocení kvality a rozvoji excelence. Dlouhodobě se zabývá rozvojem lektorských dovedností. Proškolil na 500 lektorů, napsal dvě odborné knihy. V ČMA aktivně působí řadu let, je předsedou Hodnotitelské komise soutěže České manažerské asociace MANAŽER ROKU, členem Rady expertů ČMA, místopředsedou ELITE klubu MSK ČMA.

Členové prezidia České manažerské asociace

Petr Kazík – prezident majitel vzdělávací a poradenské společnost AHRA
Adam Liška - viceprezident výrobní ředitel a prokurista Bekaert Petrovice, předseda ČMA ELITE klubu Moravskoslezského kraje
Vilém Vrba - viceprezident managing partner ve společnosti skilled.cz, předseda Klubu mladých manažerů
Olga Girstlová - viceprezidentka jednatelka společnosti Flexibuild Technology a GrowBUSINESS
Ivo Gajdoš - viceprezident výkonný ředitel ČMA,
předseda Pražského klubu ČMA
Tomáš Macků ředitel vnějších vztahů výzkumné agentury IPSOS
Olga Kupec majitelka společnosti Abydos
Vadim Petrov člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání, ambasador ČMA
Stanislav Moura řídící společník advokátní kanceláře Moural Staňa & Partneři

O České manažerské asociaci

Dobrovolné nezávislé sdružení řídících pracovníků – manažerů vzniklo v roce 1990, letos si připomíná 30 let své existence. Jejím posláním je působit na rozvíjení odborných schopností manažerů. Přispívá ke zvyšování podnikatelské výkonnosti, konkurenceschopnosti, etiky řízení, kultury vztahů a odpovědného postoje manažerů vůči zákazníkům i společnosti. Ročně pořádá ČMA na 100 akcí, většinou v 15 regionálních a odborných klubech. Je vyhlašovatelem a organizátorem soutěže MANAŽER ROKU. Je spoluzakladatelem České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD). Je členem asociace CEC European managers, která sdružuje přes milion manažerů v celé Evropě.

(tz)

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE