INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

hanoi 3358841 1280Již za měsíc 1. srpna začne platit dohoda o volném obchodu EU s Vietnamem EVFTA. Dohoda posílí konkurenceschopnost našich firem, protože postupným zrušením 65 - 99 % dovozních cel se podstatně zvýší prodejnost výrobků, zboží a technologií také i z ČR ve Vietnamu.

Zájem o 97 milionový Vietnam je v EU velký. Francii i Německo a ostatní členy EU můžeme ve Vietnamu porazit, ale musíme trvale velmi aktivně úzce spolupracovat s mnoha tisíci česky nebo slovensky hovořících přátel žijících v této asijské zemi, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali i vysoké školy a mají nás i naši vlast opravdu moc rádi.
Pomáhat našim exportujícím výrobcům, investorům, nebo zájemcům o velmi výhodnou kooperaci ale musí lidé, kteří umí teritoriální marketing kompletního vietnamského trhu, mají ve Vietnamu odpovídající konexe i regionální informace a něco pozitivního již v této perspektivní rozvíjející se zemi dokázali, nikoliv jen teoretici z řad státních úředníků, či ze státem dotované soukromé agentury, která se to ve Vietnamu teprve učí.

Tím, že Vietnam se stal první asijskou zemí, se kterou má EU uzavřenou dohodu o volném obchodu EVFTA, je cílem mnoha zahraničních návštěv. Vietnam jen v červnu navštívilo 150 amerických investorů. Nyní i delegace podnikatelů z Indie, kteří si chtějí otevřít ve Vietnamu společné podniky na výrobu textilního a koženého zboží, včetně oděvů i obuvi.

Musíme být ve Vietnamu velmi aktivní a plně využít dosavadní mnohaleté zkušenosti z praxe, aby nám tam zbytečně neujel vlak. Jsme a chceme být exportní zemí a nikoliv jen dodavatelem subdodávek do Německa nebo Francie. Vietnam je velká příležitost pro naše podnikatele i pro naši ekonomiku, zejména když předsedá sdružení zemí Jihovýchodní Asie ASEAN zahrnující 650 milionů obyvatel.

Letos slavíme 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů. Vietnam je naší bránou do Asie!

(čvs)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Plná letiště

    Odstavné plochy na letištích se plní. Lze si toho všimnout nejen na největším českém vzdušném přístavu v Praze-Ruzyni, ale i jinde u nás a v Evropě. Stroje totiž nejsou ve vzduchu, ale odpočívají na zemi. A protože koronavirová krize hned tak neskončí, budou uzemněny nejméně do začátku jarní sezony. Výpadek příjmů může správa letišť alespoň zčásti vyrovnat parkovným. A také se dají naplno využívat servisní kapacity. Útěchou rovněž může být zvýšení bezpečnosti letového provozu. Vzdušné dopravní koridory téměř zejí prázdnotou, stejně tak piloti si už nebudou stěžovat na to, že jsou přetěžováni. Ano, každá mince má dvě strany. Až se nebe zase otevře a lidé budou moci cestovat do zahraničí, více si jistě vychutnají ten znovu získaný pocit svobody. Věřme, že to nastane už brzy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE