INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

hanoi 3358841 1280Již za měsíc 1. srpna začne platit dohoda o volném obchodu EU s Vietnamem EVFTA. Dohoda posílí konkurenceschopnost našich firem, protože postupným zrušením 65 - 99 % dovozních cel se podstatně zvýší prodejnost výrobků, zboží a technologií také i z ČR ve Vietnamu.

Zájem o 97 milionový Vietnam je v EU velký. Francii i Německo a ostatní členy EU můžeme ve Vietnamu porazit, ale musíme trvale velmi aktivně úzce spolupracovat s mnoha tisíci česky nebo slovensky hovořících přátel žijících v této asijské zemi, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali i vysoké školy a mají nás i naši vlast opravdu moc rádi.
Pomáhat našim exportujícím výrobcům, investorům, nebo zájemcům o velmi výhodnou kooperaci ale musí lidé, kteří umí teritoriální marketing kompletního vietnamského trhu, mají ve Vietnamu odpovídající konexe i regionální informace a něco pozitivního již v této perspektivní rozvíjející se zemi dokázali, nikoliv jen teoretici z řad státních úředníků, či ze státem dotované soukromé agentury, která se to ve Vietnamu teprve učí.

Tím, že Vietnam se stal první asijskou zemí, se kterou má EU uzavřenou dohodu o volném obchodu EVFTA, je cílem mnoha zahraničních návštěv. Vietnam jen v červnu navštívilo 150 amerických investorů. Nyní i delegace podnikatelů z Indie, kteří si chtějí otevřít ve Vietnamu společné podniky na výrobu textilního a koženého zboží, včetně oděvů i obuvi.

Musíme být ve Vietnamu velmi aktivní a plně využít dosavadní mnohaleté zkušenosti z praxe, aby nám tam zbytečně neujel vlak. Jsme a chceme být exportní zemí a nikoliv jen dodavatelem subdodávek do Německa nebo Francie. Vietnam je velká příležitost pro naše podnikatele i pro naši ekonomiku, zejména když předsedá sdružení zemí Jihovýchodní Asie ASEAN zahrnující 650 milionů obyvatel.

Letos slavíme 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů. Vietnam je naší bránou do Asie!

(čvs)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Pomohla “klasika"

    Letošní zima ukázala svou pravou tvář, přinesla mnoho sněhu a kruté mrazy. Prověřila také naše zdroje energií. Ve Švédsku museli sáhnout ke klasické výrobě elektřiny, protože zásobování z obnovitelných zdrojů nestačilo. V Chorvatsku došlo k podobné situaci a hrozilo, že evropská přenosová soustava zkolabuje. Ke cti opět přišlo uhlí, jádro a plyn. Tentokrát se blackout podařilo zažehnat, ale příště to třeba už nevyjde. Co se stane pak, když vše převádíme na elektrický pohon - domácnosti, dopravu, továrny, peníze, celý náš život. Vůbec není těžké si představit, že při výpadku elektřiny se vše zastaví a svět přestane fungovat. Úder do našich všedních dní bude mít ještě větší následky než pandemie Covidu-19. Snad si ti, kteří plánují energetickou politiku, uvědomují hrozící rizika a nedopustí, aby došlo k nejhoršímu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE