INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

hanoi 3358841 1280Již za měsíc 1. srpna začne platit dohoda o volném obchodu EU s Vietnamem EVFTA. Dohoda posílí konkurenceschopnost našich firem, protože postupným zrušením 65 - 99 % dovozních cel se podstatně zvýší prodejnost výrobků, zboží a technologií také i z ČR ve Vietnamu.

Zájem o 97 milionový Vietnam je v EU velký. Francii i Německo a ostatní členy EU můžeme ve Vietnamu porazit, ale musíme trvale velmi aktivně úzce spolupracovat s mnoha tisíci česky nebo slovensky hovořících přátel žijících v této asijské zemi, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali i vysoké školy a mají nás i naši vlast opravdu moc rádi.
Pomáhat našim exportujícím výrobcům, investorům, nebo zájemcům o velmi výhodnou kooperaci ale musí lidé, kteří umí teritoriální marketing kompletního vietnamského trhu, mají ve Vietnamu odpovídající konexe i regionální informace a něco pozitivního již v této perspektivní rozvíjející se zemi dokázali, nikoliv jen teoretici z řad státních úředníků, či ze státem dotované soukromé agentury, která se to ve Vietnamu teprve učí.

Tím, že Vietnam se stal první asijskou zemí, se kterou má EU uzavřenou dohodu o volném obchodu EVFTA, je cílem mnoha zahraničních návštěv. Vietnam jen v červnu navštívilo 150 amerických investorů. Nyní i delegace podnikatelů z Indie, kteří si chtějí otevřít ve Vietnamu společné podniky na výrobu textilního a koženého zboží, včetně oděvů i obuvi.

Musíme být ve Vietnamu velmi aktivní a plně využít dosavadní mnohaleté zkušenosti z praxe, aby nám tam zbytečně neujel vlak. Jsme a chceme být exportní zemí a nikoliv jen dodavatelem subdodávek do Německa nebo Francie. Vietnam je velká příležitost pro naše podnikatele i pro naši ekonomiku, zejména když předsedá sdružení zemí Jihovýchodní Asie ASEAN zahrnující 650 milionů obyvatel.

Letos slavíme 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů. Vietnam je naší bránou do Asie!

(čvs)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE