INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

ko za nos 1Vláda ČR dne 8. října 2020 rozhodla o zavedení následných opatření proti epidemii šíření onemocnění Covid19, která mají ekonomický charakter.

Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR pečlivě sleduje kroky vlády vůči postiženým podnikům i odvětvím. Samozřejmostí je aktivní jednání s jednotlivými ministry vlády a premiérem.

KZPS ČR v účinné spolupráci zejména se SP ČR a AMSP se podařilo v minulém týdnu dne 9. října 2020 přesvědčit vládu k prodloužení Antiviru A do podoby Antivirus Plus, kdy zaměstnavatelům budou hrazeny mzdové náklady na zaměstnance, kteří se ocitli v karanténě či izolaci, pokud zaměstnavatel musel v důsledku vládních nařízení zavřít či významně omezit svůj provoz.

Stejně tak se podařilo např. pomoci dalším podnikatelům a přesvědčit ministerstvo financí k přijetí dalšího liberalizačního balíčku, který se týká zmírnění dopadů do restaurací, kulturních a sportovních zařízení, veletrhů, kongresů apod. Souvisejícím příkladem je tzv. Institut zpětného uplatnění daňové ztráty umožňující si zpětně snížit daňový základ.

Dne 16. října 2020 se uskutečnilo následné další jednání k pomoci podnikatelům a zaměstnavatelům za účasti místopředsedy vlády ČR Ing. K. Havlíčka a ministryně pro místní rozvoj Ing. K. Dostálové. Jednalo se všech podobách Antivirusu A+B+C, připravovaném Kurzarbeitu, stávajících podporách COVID i o jeho nově navrhovaných podobách.

Rádi bychom touto cestou poděkovali za všechny tyto možnosti se účastnit a prosazovat zájmy našich členů a též za již projednávané a zejména schválené podpory a děkujeme za aktivní a rychlý průběh jednání místopředsedou vlády Ing. K. Havlíčkem a jeh týmu.

„V současné době bychom rádi akcentovali jeden program podpory, který by mohl zatím skončit již k 31. října 2020 a tím je ANTIVIRUS B, který je určen pro firmy k řešení nepřímých hospodářských dopadů pandemie, zejména omezení poptávky či výpadek vstupních dodávek.

„Pro naše firmy se jedná o klíčový program pomoci, bez kterého je vážně ohroženo jejich fungování, hrozí nevratné ukončení činnosti a způsobí raketový nárůst nezaměstnanosti v regionech. A domněnka, že tyto nezaměstnané absorbují jiné, převážně velké firmy, je ve většině případů lichá, neb se jedná o jiné profese a v jiných regionech na což dosáhne pouze zlomek propuštěných“, říká prezident KZPS ČR Jan Wiesner a dodává: „Žádáme proto naši vládu o urychlené projednání, a hlavně prodloužení ANTIVIRU B do doby, než bude spuštěn navazující Kurzarbeit.

Slovo ke dni

  • Pomohla “klasika"

    Letošní zima ukázala svou pravou tvář, přinesla mnoho sněhu a kruté mrazy. Prověřila také naše zdroje energií. Ve Švédsku museli sáhnout ke klasické výrobě elektřiny, protože zásobování z obnovitelných zdrojů nestačilo. V Chorvatsku došlo k podobné situaci a hrozilo, že evropská přenosová soustava zkolabuje. Ke cti opět přišlo uhlí, jádro a plyn. Tentokrát se blackout podařilo zažehnat, ale příště to třeba už nevyjde. Co se stane pak, když vše převádíme na elektrický pohon - domácnosti, dopravu, továrny, peníze, celý náš život. Vůbec není těžké si představit, že při výpadku elektřiny se vše zastaví a svět přestane fungovat. Úder do našich všedních dní bude mít ještě větší následky než pandemie Covidu-19. Snad si ti, kteří plánují energetickou politiku, uvědomují hrozící rizika a nedopustí, aby došlo k nejhoršímu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE