INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

ko za nos 1Vláda ČR dne 8. října 2020 rozhodla o zavedení následných opatření proti epidemii šíření onemocnění Covid19, která mají ekonomický charakter.

Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR pečlivě sleduje kroky vlády vůči postiženým podnikům i odvětvím. Samozřejmostí je aktivní jednání s jednotlivými ministry vlády a premiérem.

KZPS ČR v účinné spolupráci zejména se SP ČR a AMSP se podařilo v minulém týdnu dne 9. října 2020 přesvědčit vládu k prodloužení Antiviru A do podoby Antivirus Plus, kdy zaměstnavatelům budou hrazeny mzdové náklady na zaměstnance, kteří se ocitli v karanténě či izolaci, pokud zaměstnavatel musel v důsledku vládních nařízení zavřít či významně omezit svůj provoz.

Stejně tak se podařilo např. pomoci dalším podnikatelům a přesvědčit ministerstvo financí k přijetí dalšího liberalizačního balíčku, který se týká zmírnění dopadů do restaurací, kulturních a sportovních zařízení, veletrhů, kongresů apod. Souvisejícím příkladem je tzv. Institut zpětného uplatnění daňové ztráty umožňující si zpětně snížit daňový základ.

Dne 16. října 2020 se uskutečnilo následné další jednání k pomoci podnikatelům a zaměstnavatelům za účasti místopředsedy vlády ČR Ing. K. Havlíčka a ministryně pro místní rozvoj Ing. K. Dostálové. Jednalo se všech podobách Antivirusu A+B+C, připravovaném Kurzarbeitu, stávajících podporách COVID i o jeho nově navrhovaných podobách.

Rádi bychom touto cestou poděkovali za všechny tyto možnosti se účastnit a prosazovat zájmy našich členů a též za již projednávané a zejména schválené podpory a děkujeme za aktivní a rychlý průběh jednání místopředsedou vlády Ing. K. Havlíčkem a jeh týmu.

„V současné době bychom rádi akcentovali jeden program podpory, který by mohl zatím skončit již k 31. října 2020 a tím je ANTIVIRUS B, který je určen pro firmy k řešení nepřímých hospodářských dopadů pandemie, zejména omezení poptávky či výpadek vstupních dodávek.

„Pro naše firmy se jedná o klíčový program pomoci, bez kterého je vážně ohroženo jejich fungování, hrozí nevratné ukončení činnosti a způsobí raketový nárůst nezaměstnanosti v regionech. A domněnka, že tyto nezaměstnané absorbují jiné, převážně velké firmy, je ve většině případů lichá, neb se jedná o jiné profese a v jiných regionech na což dosáhne pouze zlomek propuštěných“, říká prezident KZPS ČR Jan Wiesner a dodává: „Žádáme proto naši vládu o urychlené projednání, a hlavně prodloužení ANTIVIRU B do doby, než bude spuštěn navazující Kurzarbeit.

Slovo ke dni

  • Plná letiště

    Odstavné plochy na letištích se plní. Lze si toho všimnout nejen na největším českém vzdušném přístavu v Praze-Ruzyni, ale i jinde u nás a v Evropě. Stroje totiž nejsou ve vzduchu, ale odpočívají na zemi. A protože koronavirová krize hned tak neskončí, budou uzemněny nejméně do začátku jarní sezony. Výpadek příjmů může správa letišť alespoň zčásti vyrovnat parkovným. A také se dají naplno využívat servisní kapacity. Útěchou rovněž může být zvýšení bezpečnosti letového provozu. Vzdušné dopravní koridory téměř zejí prázdnotou, stejně tak piloti si už nebudou stěžovat na to, že jsou přetěžováni. Ano, každá mince má dvě strany. Až se nebe zase otevře a lidé budou moci cestovat do zahraničí, více si jistě vychutnají ten znovu získaný pocit svobody. Věřme, že to nastane už brzy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE