INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

12 A A2Ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo navštívil 29. a 30. října Vietnam. Přijal jej předseda vlády Vietnamu Nguyen Xuan Phúc, kterému Mike Pompeo sdělil, že USA si přejí silný, nezávislý i prosperující Vietnam.

A mír v asijském regionu, zejména v oblasti Jihočínského moře. Mike Pompeo vyjádřil upřímnou soustrast nad ztrátami a škodami způsobenými čtyřmi říjnovými tajfuny ve středním Vietnamu, zejména tajfunem Molave, který byl jedním z nejsilnějších tajfunů co postihl Vietnam za posledních 20 let.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo také jednal s ministrem veřejné bezpečnosti Vietnamu generálem To Lam, kterému oznámil, že USA poskytnou Vietnamu balíček humanitární pomoci v hodnotě 2 milionů USD, aby pomohly Vietnamu překonat následky velkých přírodních katastrof. Premiér Vietnamu Nguyen Xuan Phúc při jednání s Mike Pompeem před jeho odletem z Vietnamu sdělil, že Vietnam si cení komplexního partnerství s USA a přikládá mu velký význam.

Dále uvedl, že Vietnam usiluje o upřímnou spolupráci při podpoře mírového regionu i o pokrok v obchodních a investičních vazbách. Mike Pompeo byl letos již třetí významný ministr zahraničních věcí, který navštívil Vietnam po návštěvě britského ministra zahraničí Dominika Raaba a jihokorejského ministra zahraničí Kang Kyung-wha, která proběhla před měsícem.

Ve světě je velký zájem o perspektivní, mírumilovný a rychle se rozvíjející Vietnam, který předsedá ekonomickému sdružení zemí jihovýchodní Asie "ASEAN" zahrnující přes 650 milionů obyvatel i aktivně působí jako nestálý člen Rady bezpečnosti OSN a to je moc dobře.

Marcel Winter
Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti

Slovo ke dni

  • Stát proti soukromé osobě: opět prohrává

    I když vládě Andreje Babiše nelze upřít velkou snahu ochránit Českou republiku před důsledky nákazy koronavirem a co nejméně poškodit ekonomiku, výsledek není uspokojivý. Právnické a fyzické osoby ukazují, že mohou jednat lépe, rychleji, operativněji, účinněji. To jsem si znovu uvědomil, když jsem četl zprávu o webové aplikaci s přehledem volných míst na očkování proti COVID-19. Vytvořil ji programátor Marek Sušický s kolegou poté, co dlouho sledoval nečinnost a nemohoucnost státu. Platforma slouží veřejnosti už měsíc a sklízí zasloužený potlesk. Uvádím jen jeden konkrétní příklad, ale člověk by jich jistě našel víc. Prostě platí, že soukromá iniciativa lidí tvoří obrovskou sílu, kterou by měla naše společnost lépe využívat. Jsem přesvěčen, že méně restrikcí, omezování  a zasahování do běžného života občanů nepředstavuje správou cestu k...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE