INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

01 01.jpgVelká Británie, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Polsko, Rusko a Vietnam zahájily globální partnerský projekt zdravotní péče, který podrobně představil 17. listopadu v Hanoji Gareth Ward, velvyslanec Velké Británie ve Vietnamu (na snímku).

Jedná se o partnerství pro globální systém zdravotní udržitelnosti a odolnosti (PHSSR), jenž ve Vietnamu začal svoji činnost 18. listopadu a který si klade za cíl zahájit víceodvětvové úsilí pomoci zdravotnickým systémům předvídat, předcházet a přizpůsobovat se různým zdravotním výzvám, kterým čelí svět. Projekt byl založen Světovým ekonomickým fórem (WEF), britskou London School of Economics (LSE) a britským farmaceutickým průmyslovým gigantem AstraZeneca. Vietnam byl vybrán do tohoto projektu, jako jediný asijský stát, vzhledem k vynikajícím výsledkům v boji s Covid-19. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung zveřejnil, že Vietnam je v boji s tímto koronavirem vzorem pro celý svět.

I Světová zdravotnická organizace (WHO) chválí 97 milionový Vietnam, neboť měl například k 19. listopadu celkem 1304 lidí nakažených Covid-19, z nich již 1142 uzdravených a v souvislosti s Covid-19 ve Vietnamu celkem zemřelo 35 osob. Vynikající úspěch je, že již 77 dní za sebou nemá Vietnam žádný nový případ komunitního přenosu tohoto koronaviru. Proto znovu doporučuji, aby naše Česká republika začala v této oblasti aktivně spolupracovat s Vietnamem.

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

www.cvs-praha.cz  
www.facebook.com/MarcelWinter

Slovo ke dni

  • Plná letiště

    Odstavné plochy na letištích se plní. Lze si toho všimnout nejen na největším českém vzdušném přístavu v Praze-Ruzyni, ale i jinde u nás a v Evropě. Stroje totiž nejsou ve vzduchu, ale odpočívají na zemi. A protože koronavirová krize hned tak neskončí, budou uzemněny nejméně do začátku jarní sezony. Výpadek příjmů může správa letišť alespoň zčásti vyrovnat parkovným. A také se dají naplno využívat servisní kapacity. Útěchou rovněž může být zvýšení bezpečnosti letového provozu. Vzdušné dopravní koridory téměř zejí prázdnotou, stejně tak piloti si už nebudou stěžovat na to, že jsou přetěžováni. Ano, každá mince má dvě strany. Až se nebe zase otevře a lidé budou moci cestovat do zahraničí, více si jistě vychutnají ten znovu získaný pocit svobody. Věřme, že to nastane už brzy.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE