INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

firefox LjIdWqepvdZahraniční kancelář CzechTrade Moskva informuje o nové možnosti zřizování elektronických víz do Ruské Federace. Podle schválených pravidel se bude elektronické vízum vyřizovat na speciálním webu Ministerstva zahraničních věcí Ruské Federace nebo za pomoci mobilní aplikace, které spustí 1. 1. 2021.

Takto získat vstupní víza do Ruské Federace bude možné za účelem turistiky, ale i obchodní cesty a soukromé návštěvy. „Ruský premiér Michail Mišustin již dříve schválil seznam zemí, jejichž občané si budou moci o elektronická vstupní víza požádat a českým exportérům pomůže, že na něj byla zařazena i Česká republika,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Ruský premiér schválil pravidla k vyřízení elektronických vstupních víz, která jsou příznivá i pro Českou republiku. K zajištění nebudou zapotřebí žádná pozvání nebo potvrzení ubytování z hotelu a ani účel návštěvy není nijak omezený. O vízum bude možné zažádat od 1. 1. 2021 vyplněním dotazníku, kde je nutné nahrát do systému fotografii, kopii cestovního pasu a zaplatit poplatek necelých 900 korun (40 USD). Takto zadaná žádost o vízum bude zpracována do 4 dnů s platností 60 dní. Po území Ruské Federace se dotyčná osoba bude moci pohybovat maximálně po dobu 16 dnů od překročení státní hranice.

Spolu s pravidly vyřízení byl schválen i seznam uznaných zemí a hraničních přechodů, přes které lze s tímto vízem do země vstoupit.

Seznam zemí, jejichž občané si mohou vyřídit elektronické vízum pro vstup do Ruské Federace: http://static.government.ru/media/files/c0ZDX0WaURdyvOidgFYSU5oDg61UC7QB.pdf
Seznam hraničních přechodů, kde bude možné uplatnit elektronické vízum: http://static.government.ru/media/files/XqUSd8ZtLQ7NzfqzAEk2zLLARYSq1h97.pdf

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O agentuře CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu obchodu a již více než 20 let je partnerem českých firem na jejich cestě k exportním úspěchům. Jejím cílem je usnadnit českým firmám rozhodování o výběru vhodných teritorií, zkrátit dobu vstupu na daný trh, podpořit aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí, a především eliminovat rizika spojená se vstupem na nové, neznámé trhy. Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade poskytují služby v 58 zemích na pěti kontinentech.
www.czechtrade.cz 

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Porážíme Japonsko

    Češi trpí komplexem malosti. A proto každá zpráva, že jsme v něčem před giganty, potěší. Teď jsem si s gustem přečetl informaci, že jsme se zařadili do první třicítky zemí v online podnikání. Za námi se octly takové státy jako Itálie nebo Japonsko. Hodnotil se počet uživatelů internetu a vyspělost logistických služeb. Sám vím, jak úspěšně si vede například Zásilkovna, která velmi rychle expanduje nejen v ČR, ale i okolních státech. Už delší dobu je známo, že patříme k nejlepším na světě v užívání bezkontaktních plateb. A našlo by se toho víc, co povzbudí naši národní hrdost. Jak známo, mezi Goliáši není malý David bez šance, jak se píše v Bibli a jak jsme se o tom v historii mnohkrát přesvědčili.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOB tsoft   EON EG 2017 107  icom
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE